Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invictus Games over twee jaar in Düsseldorf

Invictus Games over twee jaar in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De Invictus Games, een sporttoernooi voor militairen die tijdens missies lichamelijk of geestelijk gewond zijn geraakt, worden over twee jaar gehouden in Duitsland. De stad Düsseldorf is dan gastheer van het evenement. De burgemeester van die stad geeft donderdag een presentatie op de Duitse ambassade in Londen.

De Britse prins Harry, die zelf twee keer werd uitgezonden naar Afghanistan, nam in 2014 het voortouw voor het toernooi. Dat is bedoeld om de militairen te helpen bij hun herstel. Ze doen mee aan sporten als rolstoelbasketbal, zitvolleybal, rolstoeltennis, indoorroeien en rolstoelrugby. De Invictus Games worden dit jaar in Den Haag gehouden.

De premier van Noord-Rijnland-Westfalen, waar Düsseldorf ligt, hoopt dat prins Harry bij de Invictus Games betrokken blijft, ondanks zijn besluit om een stap terug te doen uit het koningshuis.

De eerste editie van de Invictus Games was in 2014 in Londen, gevolgd door Orlando (VS, 2016), Toronto (Canada, 2017) en Sydney (Australië, 2018).

Meer uit Buitenland

Weinstein krijgt 15 jaar cel voor misbruik productieassistent

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.

1 uur geleden
België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.

1 uur geleden
VS nodigen Poetin uit voor G20-top in december

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.

1 uur geleden
Burgemeester van Ankara verlaat Turkse oppositiepartij CHP

ANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.

1 uur geleden
President Iran noemt land in VN-speech slachtoffer van terreur VS

NEW YORK (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft tijdens zijn toespraak voor de Verenigde Naties gezegd dat zijn land de afgelopen zeven maanden "slachtoffer van terrorisme" is geweest. De Amerikaanse president Donald Trump sprak dinsdag over Iraanse "terreur", maar volgens Pezeshkian is het juist andersom.

2 uur geleden
Syrische leider noemt in VN-toespraak Golanhoogten Syrisch

NEW YORK (ANP/AFP) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft in zijn bijdrage aan het plenair debat van de Algemene Vergadering van de VN herhaald dat de door Israël bezette Golanhoogten Syrisch zijn en blijven. De omstreden landsdelen, grenzend aan het noorden van Israël, worden al decennia door Israël geclaimd en gelden vandaag de dag als Israëlische bufferzone.

3 uur geleden
Tigray-rebellen voeren aanvallen uit in noorden Ethiopië

ADDIS ABEBA (ANP/AFP) - Spanningen in het noorden van Ethiopië zijn opnieuw uitgemond in geweld. Rebellen uit de regio Tigray hebben aanvallen uitgevoerd op de aangrenzende regio Afar en de controle over luchthavens overgenomen.

4 uur geleden