
Invictus Games maken zich geen zorgen over komst prins Harry
DEN HAAG (ANP) - De organisatie van de Invictus Games maakt zich geen zorgen over de vraag of prins Harry in mei naar Den Haag komt, waar de volgende editie van het militaire sportevenement wordt georganiseerd. De vijfde Invictus Games vallen dit jaar in Nederland samen met de viering van 75 jaar bevrijding. De Britse prins Harry, die vanaf het voorjaar niet langer officieel lid is van het Britse koningshuis, is initiatiefnemer en beschermheer van het sportevenement voor militairen en veteranen met blijvend letsel.
Harry's komst naar Den Haag staat waarschijnlijk los van zijn besluit om geen gebruik meer te maken van zijn koninklijke titels en zijn verhuisplannen naar Canada, samen met zijn vrouw Meghan en hun zoon Archie. Zaterdag werd bekend dat Harry en Meghan voortaan niet meer aangesproken worden als zijne of hare koninklijke hoogheid. Maar privé blijft Harry beschermheer van diverse organisaties, waaronder de Invictus Game.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - In Wageningen hebben de oorlogsveteranen Mervyn Kersh en Nick Janicki rond middernacht het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken om de overgang van 4 naar 5 mei te markeren. De 100-jarige Kersh uit het Verenigd Koninkrijk en de 101-jarige Janicki uit Canada deden dat samen met burgemeester Floor Vermeulen van Wageningen op het plein voor Hotel De Wereld, waar tachtig jaar geleden werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
2 uur geledenDONGEN (ANP) - In een bedrijfspand in Dongen (Noord-Brabant) is zondagavond een zeer grote brand uitgebroken. De brandweer pompt water uit het Wilhelminakanaal om het vuur te blussen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De organisatie van de alternatieve dodenherdenking in Den Haag is "heel erg dankbaar voor de grote opkomst". Op de herdenking aan de rand van het Malieveld kwamen tussen de 3000 en 4000 mensen af, schat een woordvoerder van de organisatie. Eerder had de organisatie aangegeven uit te gaan van zo'n vijfhonderd bezoekers.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Comité 4 en 5 mei kijkt terug op "een geslaagde herdenking" op de Dam in Amsterdam. "De twee minuten stilte zijn zonder grote verstoringen verlopen, wat heel fijn is", zei een woordvoerder. Zij meldt dat volgens de politie 16.000 mensen bijeen waren op de Dam.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op en rond de Dam, waar zondag de Nationale Herdenking plaatsvond, zijn vijf mensen opgepakt. Dit meldt een woordvoerder van de politie. Twee van hen zijn opgepakt voor het verstoren van de dodenherdenking. Zij zouden leuzen hebben geroepen en vlaggen bij zich hebben.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een alternatieve dodenherdenking in Den Haag wordt zondagavond druk bezocht. De organisatie verwachtte zo'n vijfhonderd mensen, maar schat het aantal nu op 3000.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mensen die een keffiyeh droegen, een sjaal die vaak wordt gedragen door pro-Palestijnse activisten, tegengehouden op het Rokin, op de hoek van de Dam. Dat ziet een ANP-verslaggever. De mannen lijken het plein niet op te mogen, maar staan nu op een afstandje naar de dodenherdenking te kijken.
7 uur geleden