Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Investeringsprogramma moet Rotterdam uit coronacrisis helpen

Investeringsprogramma moet Rotterdam uit coronacrisis helpen

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam steekt de komende jaren 233 miljoen euro in zeven stadsprojecten om uit de coronacrisis te komen. Dat staat in de Voorjaarsnota die het college woensdag aanbood aan de gemeenteraad.

Het herstel- en investeringsprogramma 'Rotterdam. Sterker door’ moet onder andere Rotterdammers weer aan het werk helpen, zorgen voor meer woningen en de kennis van schoolkinderen bijspijkeren die door de corona-lockdown een onderwijsachterstand hebben opgelopen. Ook moet Rotterdam zich zo profileren dat toeristen de stad weer weten te vinden.

De diverse maatregelen die hiervoor worden genomen moeten er ook voor zorgen dat dit gebeurt met oog op de verduurzaming van de stad. Een voorbeeld hiervan zijn de circulaire vlonders waarmee horecaondernemers hun terrassen kunnen uitbreiden om zo meer ruimte te bieden aan gasten.

In het herstelplan zijn zowel acties opgenomen die op korte termijn worden uitgevoerd, zoals het 1,5 meter-proof maken van de stad, als langetermijnplannen zoals het bouwen van woningen. Na de zomer volgt een uitgebreid herstelplan.

In de Voorjaarsnota staat ook dat het cultuurbudget voor de jaren 2021-2024 wordt opgehoogd met 30 miljoen euro. Een groot deel hiervan wordt besteed aan eerlijke beloning van medewerkers in de culturele sector. Het college stelt daarnaast een noodfonds van bijna 15 miljoen euro ter beschikking voor culturele instellingen en sportaccommodaties, die dreigen om te vallen als gevolg van de beperkende maatregelen door de coronacrisis.

Meer uit Binnenland

Code oranje in noorden verlengd tot zaterdagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.

1 uur geleden
Omstreden voorganger Tom de Wal aangehouden in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat stelt dit weekend koudeprotocol in

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.

3 uur geleden
Ruim 70 procent gemeenten huisvest te weinig statushouders

DEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.

3 uur geleden
Informateur: minderheidskabinet wordt wennen, vergt leiderschap

DEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet wordt wennen, zei informateur Rianne Letschert nadat de onderhandelende partijen op die vorm van samenwerking hebben ingezet. "Dat vergt iets van de manier van samenwerken van een parlement. Dat vergt iets van leiderschap, hoe je dat doet."

4 uur geleden
Jongens blijven weekend in cel na de dood van man in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - De jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam die donderdag werden aangehouden omdat vermoed wordt dat ze betrokken zijn bij de dood van een 60-jarige Schiedammer, blijven het weekend in de cel. Dat is vrijdag besloten nadat was getoetst of de verdenkingen daarvoor gegrond zijn.

4 uur geleden
Taakstraf voor brengen Hitlergroet bij anti-immigratieprotest

AMSTERDAM (ANP) - De politierechter heeft vrijdag een 49-jarige man uit Noordwijk veroordeeld tot een taakstraf van veertig uur voor het brengen van de Hitlergroet op 12 oktober 2025 in Amsterdam. Die dag was er een groot anti-immigratieprotest in de hoofdstad.

4 uur geleden