Investeringsprogramma moet Rotterdam uit coronacrisis helpen
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam steekt de komende jaren 233 miljoen euro in zeven stadsprojecten om uit de coronacrisis te komen. Dat staat in de Voorjaarsnota die het college woensdag aanbood aan de gemeenteraad.
Het herstel- en investeringsprogramma 'Rotterdam. Sterker door’ moet onder andere Rotterdammers weer aan het werk helpen, zorgen voor meer woningen en de kennis van schoolkinderen bijspijkeren die door de corona-lockdown een onderwijsachterstand hebben opgelopen. Ook moet Rotterdam zich zo profileren dat toeristen de stad weer weten te vinden.
De diverse maatregelen die hiervoor worden genomen moeten er ook voor zorgen dat dit gebeurt met oog op de verduurzaming van de stad. Een voorbeeld hiervan zijn de circulaire vlonders waarmee horecaondernemers hun terrassen kunnen uitbreiden om zo meer ruimte te bieden aan gasten.
In het herstelplan zijn zowel acties opgenomen die op korte termijn worden uitgevoerd, zoals het 1,5 meter-proof maken van de stad, als langetermijnplannen zoals het bouwen van woningen. Na de zomer volgt een uitgebreid herstelplan.
In de Voorjaarsnota staat ook dat het cultuurbudget voor de jaren 2021-2024 wordt opgehoogd met 30 miljoen euro. Een groot deel hiervan wordt besteed aan eerlijke beloning van medewerkers in de culturele sector. Het college stelt daarnaast een noodfonds van bijna 15 miljoen euro ter beschikking voor culturele instellingen en sportaccommodaties, die dreigen om te vallen als gevolg van de beperkende maatregelen door de coronacrisis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tijdens controles de afgelopen zomer constateerde de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) overtredingen bij bijna twee derde van horecalocaties die op warme dagen druk bezocht worden. Er waren daar onvoldoende maatregelen tegen vliegen in de keuken, en voedsel werd niet op de juiste temperatuur bewaard en bereid.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij nieuwe Amerikaanse stappen tegen het Internationaal Strafhof (ICC) moet het kabinet inzetten op het gebruik van een zwaar Europees middel, vindt D66. Kamerlid Hanneke van der Werf pleitte in een debat over de sancties tegen het ICC voor het gebruik van het zogeheten 'blocking statute', een Europees verbod om aan buitenlandse regels mee te werken. Haar coalitiegenoten zijn afwachtender.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PRO is nog niet enthousiast over de plannen voor de belastingen voor 2027. Kamerlid Luc Stultiens hekelt dat er vooral extra geld wordt gehaald bij werkenden, maar niet bij grote vermogens. "Het is niet sociaal genoeg."
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Justitie en Veiligheid mag toch het Nederlanderschap intrekken van een man met Marokkaanse achtergrond die zich in Syrië aansloot bij terrorismegroepen. De Amsterdamse rechtbank bestempelde het intrekken van het Nederlanderschap eerder in dit geval als discriminatie, maar de Raad van State kwam woensdag tot een andere conclusie.
55 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De drie personen die dinsdag werden aangehouden in verband met onbeheerde bagage op station Haarlem, zitten nog vast voor verhoor en verder onderzoek. Volgens de politie gaat het om mannen van 37, 37 en 62 jaar oud zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hun rol en betrokkenheid worden nog onderzocht.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Twee mannen uit Amsterdam zijn maandag aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt van 1 september. De verdachten zijn 24 en 25 jaar oud, meldt de politie. Ze worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in Overasselt en zijn overgedragen aan de politie Oost-Nederland.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De gemiddelde temperatuur in september lag dit jaar in De Bilt 1,8 graden hoger dan normaal. Weeronline meldt dat het gemiddeld 16,8 graden was, terwijl 15 graden gebruikelijk is. Daarmee is september 2026 de op vijf na warmste sinds 1901, toen de metingen begonnen. Alleen 2006, 2023, 1999, 2016 en 1949 waren warmer.
3 uur geleden