Investeringsprogramma moet Rotterdam uit coronacrisis helpen
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam steekt de komende jaren 233 miljoen euro in zeven stadsprojecten om uit de coronacrisis te komen. Dat staat in de Voorjaarsnota die het college woensdag aanbood aan de gemeenteraad.
Het herstel- en investeringsprogramma 'Rotterdam. Sterker door’ moet onder andere Rotterdammers weer aan het werk helpen, zorgen voor meer woningen en de kennis van schoolkinderen bijspijkeren die door de corona-lockdown een onderwijsachterstand hebben opgelopen. Ook moet Rotterdam zich zo profileren dat toeristen de stad weer weten te vinden.
De diverse maatregelen die hiervoor worden genomen moeten er ook voor zorgen dat dit gebeurt met oog op de verduurzaming van de stad. Een voorbeeld hiervan zijn de circulaire vlonders waarmee horecaondernemers hun terrassen kunnen uitbreiden om zo meer ruimte te bieden aan gasten.
In het herstelplan zijn zowel acties opgenomen die op korte termijn worden uitgevoerd, zoals het 1,5 meter-proof maken van de stad, als langetermijnplannen zoals het bouwen van woningen. Na de zomer volgt een uitgebreid herstelplan.
In de Voorjaarsnota staat ook dat het cultuurbudget voor de jaren 2021-2024 wordt opgehoogd met 30 miljoen euro. Een groot deel hiervan wordt besteed aan eerlijke beloning van medewerkers in de culturele sector. Het college stelt daarnaast een noodfonds van bijna 15 miljoen euro ter beschikking voor culturele instellingen en sportaccommodaties, die dreigen om te vallen als gevolg van de beperkende maatregelen door de coronacrisis.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.
2 uur geledenSCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landelijke technische storing bij Rijkswaterstaat van zaterdag is verholpen. "Alle systemen werken weer", zegt een woordvoerster van de weg- en waterbeheerder. Volgens haar heeft de storing niet geleid tot grote ongeregeldheden in het verkeer en op het water.
4 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere zijn twee nachten op rij scooters geroofd onder bedreiging van wapens, meldt de politie. In beide gevallen werden ook persoonlijke eigendommen gestolen.
6 uur geleden