Investeringsprogramma moet Rotterdam uit coronacrisis helpen
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam steekt de komende jaren 233 miljoen euro in zeven stadsprojecten om uit de coronacrisis te komen. Dat staat in de Voorjaarsnota die het college woensdag aanbood aan de gemeenteraad.
Het herstel- en investeringsprogramma 'Rotterdam. Sterker door’ moet onder andere Rotterdammers weer aan het werk helpen, zorgen voor meer woningen en de kennis van schoolkinderen bijspijkeren die door de corona-lockdown een onderwijsachterstand hebben opgelopen. Ook moet Rotterdam zich zo profileren dat toeristen de stad weer weten te vinden.
De diverse maatregelen die hiervoor worden genomen moeten er ook voor zorgen dat dit gebeurt met oog op de verduurzaming van de stad. Een voorbeeld hiervan zijn de circulaire vlonders waarmee horecaondernemers hun terrassen kunnen uitbreiden om zo meer ruimte te bieden aan gasten.
In het herstelplan zijn zowel acties opgenomen die op korte termijn worden uitgevoerd, zoals het 1,5 meter-proof maken van de stad, als langetermijnplannen zoals het bouwen van woningen. Na de zomer volgt een uitgebreid herstelplan.
In de Voorjaarsnota staat ook dat het cultuurbudget voor de jaren 2021-2024 wordt opgehoogd met 30 miljoen euro. Een groot deel hiervan wordt besteed aan eerlijke beloning van medewerkers in de culturele sector. Het college stelt daarnaast een noodfonds van bijna 15 miljoen euro ter beschikking voor culturele instellingen en sportaccommodaties, die dreigen om te vallen als gevolg van de beperkende maatregelen door de coronacrisis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Diverse supermarkten waarschuwen voor kipdijspiesjes. In de verpakking van 100 gram zitten mogelijk onvoldoende gegaarde kipdijspiesjes en deze zijn daarom niet geschikt voor directe consumptie. "Eet het product niet", adviseert de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het is primair aan de bestuurders van tractoren om geen overtredingen te plegen, zoals op de snelweg rijden. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente Den Bosch. "Doen zij dat wel, dan kunnen zij strafrechtelijk worden aangepakt."
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Snelweg A59 tussen Oss en Den Bosch is weer open, nadat de weg urenlang dicht is geweest door het dodelijke ongeval waardoor twee mensen vrijdag om het leven kwamen bij Heesch. Dat meldt Rijkswaterstaat.
12 uur geledenZOETERWOUDE (ANP) - Als de droge zomer voorbij is, moeten overheden en ondernemers lessen trekken uit hoe ze om moeten gaan met waterschaarste. Dat zegt premier Rob Jetten (D66) nadat hij op werkbezoek was geweest bij een dijkinspectie in Zoeterwoude.
12 uur geledenZIERIKZEE (ANP) - Het boerenprotest op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland is voorbij. De N59 tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede is weer vrij van tractoren, transportwagens en andere voertuigen die in een stoet naar Burgh-Haamstede reden.
13 uur geledenHOUTEN (ANP) - In De Bilt is sinds 15.40 uur uur sprake van een officiële zeer hete augustusdag. Daar is 35,1 graden gemeten, waarmee de grens van 35 graden werd gepasseerd voor de notering van een zeer hete dag. Het is volgens Weeronline pas de derde officiële zeer hete dag ooit in augustus.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - In het UMC Utrecht is een datalek geweest in het boekingssysteem van het gastenverblijf. Dat lek deed zich voor op 2 augustus bij de leverancier van dat systeem. In acht tweepersoonskamers kunnen mensen verblijven van wie naasten in het ziekenhuis liggen. Volgens een woordvoerder zijn de gegevens gelekt van in totaal 5000 mensen die hadden geboekt. Het gaat niet om medische informatie, zegt de woordvoerder.
13 uur geleden