Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Investeringen chipbedrijven doen ASML naar verwachting weer goed

Investeringen chipbedrijven doen ASML naar verwachting weer goed

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML opent woensdag de boeken over het derde kwartaal. Het bedrijf, dat vrijwel een monopoliepositie heeft voor machines voor de nieuwste generaties computerchips, profiteerde de afgelopen periodes al van de sterke vraag naar chips. Veel bedrijven kondigden daardoor aan hun productiemogelijkheden uit te breiden en dat leverde ASML een vol orderboek op. De verwachting is dat ook dit kwartaal weer goede zaken zijn gedaan en het orderboek nog beter gevuld raakte.

Toch is er in de markt onzekerheid over de chipsector. Sommige beleggers vrezen dat de vraag naar chips zijn piek heeft bereikt, stellen analisten van ING. Dat zien de marktkenners van de bank nog niet zo. Zeker vanwege de huidige tekorten rekenen zij erop dat de markt voor chipapparatuur nog tot ver in 2022 sterk blijft en dat de orders bij ASML dus ook blijven binnenstromen.

Ook problemen met de toeleveringsketen verwachten de ING-kenners niet bij ASML. Ze wijzen erop dat de productie van ASML al jaren kleiner is dan de vraag naar de machines die het bedrijf bouwt. Bovendien lukte het ASML in de eerste helft van het jaar om de geplande productie te halen.

Meer uit Financieel

Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

7 minuten geleden
Wall Street opent gemengd na sterke groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het derde kwartaal. Dat cijfer kwam nu pas naar buiten door de wekenlange shutdown van de federale overheid, waardoor publicaties van macro-economische gegevens flinke vertraging opliepen.

9 minuten geleden
Sterkste kwartaalgroei in twee jaar voor Amerikaanse economie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal in het snelste tempo in twee jaar gegroeid, gesteund door veerkrachtige consumenten- en bedrijfsuitgaven en rustiger handelsbeleid. Dat volgt uit cijfers van het Bureau of Economic Analysis. De cijfers zouden eigenlijk veel eerder verschijnen, maar waren uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid.

42 minuten geleden
Massaclaim beleggers tegen Airbus strandt bij Haagse hof

DEN HAAG (ANP) - Een massaclaim van beleggers in Airbusaandelen strandt bij het gerechtshof in Den Haag omdat claimstichting SILC niet wordt toegelaten om op te treden als belangenorganisatie. Volgens het hof is de stichting te nauw verweven met commerciële partijen die vooral aan de claim willen verdienen.

2 uur geleden
Jumbo mag van rechter afscheid nemen van huisbakkers

DEN BOSCH (ANP) - Jumbo mag afscheid nemen van zijn huisbakkers, heeft de rechter in Den Bosch geoordeeld. De vorderingen van drie bakkerijen die via een rechtszaak wilden voorkomen dat hun overeenkomst met Jumbo in januari 2026 stopt, zijn afgewezen.

2 uur geleden
Onzeker of achtergebleven koffers op Schiphol voor kerst aankomen

SCHIPHOL (ANP) - Het is nog onzeker of reizigers die vrijdag door een storing op Schiphol zonder koffer vertrokken, hun bagage voor kerst zullen ontvangen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er nog "enkele dagen" nodig om alle koffers na te sturen.

3 uur geleden
Klanten failliet zonne-energiebedrijf Soly naar Noors Otovo

AMSTERDAM (ANP) - De klanten van het failliete Groningse zonne-energiebedrijf Soly worden overgenomen door branchegenoot Otovo. Dat in Noorwegen opgerichte bedrijf krijgt er zo tienduizenden klanten bij. Maar de mensen die het betreft, kunnen geen aanspraak meer maken op bijvoorbeeld de installatiegarantie die Soly eerder bood.

3 uur geleden