Investering van 200 miljoen voor Duitse maker vliegende taxi's
MÜNCHEN (ANP/DPA/BELGA) - Lilium, een Duitse fabrikant van vliegende taxi's, ontvangt 200 miljoen euro van Mobile Uplift, een consortium van investeerders. Dat heeft een adviesbureau namens het consortium vrijdag bekendgemaakt. De investering moet Lilium ondersteunen bij het gereedmaken van de kleine elektrische vliegtuigen voor de markt.
Lilium werd in 2015 opgericht en heeft sindsdien gewerkt aan de ontwikkeling van een vliegtuig dat verticaal kan landen en opstijgen. Maar in november kondigde het bedrijf aan in financiële moeilijkheden te zitten en werd een faillissementsprocedure gestart. Mobile Uplift sloot eind december een overeenkomst die een doorstart mogelijk maakte. De 750 medewerkers die kort daarvoor waren ontslagen, werden weer teruggehaald.
De orderportefeuille van het bedrijf, dat onder leiding staat van voormalig Airbus-topman Klaus Roewe, bevat ongeveer zevenhonderd bestellingen. Die zijn onder andere van klanten in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Saudi-Arabië. Oorspronkelijk stond de eerste bemande vlucht met een Lilium-toestel gepland voor begin 2025. De eerste levering aan klanten moest vervolgens in 2026 plaatsvinden.
Laatste stappen
De Duitse luchttaxifabrikant Volocopter vroeg maandag faillissement aan. Dat bedrijf kwam geld tekort om "de laatste stappen naar marktintroductie te kunnen zetten", stelde de curator. De onderneming kreeg eerder dit jaar van de luchtvaartautoriteit in Duitsland nog goedkeuring om een eerste serie vliegende taxi's te produceren.
Volocopter bouwde toestellen met de naam VoloCity. Die bestaan uit een capsule met daarboven een grote ring, die is voorzien van meerdere rotoren, waarmee het toestel verticaal kan opstijgen en landen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
11 uur geleden