Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Investering van 200 miljoen voor Duitse maker vliegende taxi's

Investering van 200 miljoen voor Duitse maker vliegende taxi's

MÜNCHEN (ANP/DPA/BELGA) - Lilium, een Duitse fabrikant van vliegende taxi's, ontvangt 200 miljoen euro van Mobile Uplift, een consortium van investeerders. Dat heeft een adviesbureau namens het consortium vrijdag bekendgemaakt. De investering moet Lilium ondersteunen bij het gereedmaken van de kleine elektrische vliegtuigen voor de markt.

Lilium werd in 2015 opgericht en heeft sindsdien gewerkt aan de ontwikkeling van een vliegtuig dat verticaal kan landen en opstijgen. Maar in november kondigde het bedrijf aan in financiële moeilijkheden te zitten en werd een faillissementsprocedure gestart. Mobile Uplift sloot eind december een overeenkomst die een doorstart mogelijk maakte. De 750 medewerkers die kort daarvoor waren ontslagen, werden weer teruggehaald.

De orderportefeuille van het bedrijf, dat onder leiding staat van voormalig Airbus-topman Klaus Roewe, bevat ongeveer zevenhonderd bestellingen. Die zijn onder andere van klanten in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Saudi-Arabië. Oorspronkelijk stond de eerste bemande vlucht met een Lilium-toestel gepland voor begin 2025. De eerste levering aan klanten moest vervolgens in 2026 plaatsvinden.

Laatste stappen

De Duitse luchttaxifabrikant Volocopter vroeg maandag faillissement aan. Dat bedrijf kwam geld tekort om "de laatste stappen naar marktintroductie te kunnen zetten", stelde de curator. De onderneming kreeg eerder dit jaar van de luchtvaartautoriteit in Duitsland nog goedkeuring om een eerste serie vliegende taxi's te produceren.

Volocopter bouwde toestellen met de naam VoloCity. Die bestaan uit een capsule met daarboven een grote ring, die is voorzien van meerdere rotoren, waarmee het toestel verticaal kan opstijgen en landen.

Meer uit Financieel

Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

13 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

16 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

18 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

19 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

20 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 dag geleden