Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Investering van 200 miljoen voor Duitse maker vliegende taxi's

Investering van 200 miljoen voor Duitse maker vliegende taxi's

MÜNCHEN (ANP/DPA/BELGA) - Lilium, een Duitse fabrikant van vliegende taxi's, ontvangt 200 miljoen euro van Mobile Uplift, een consortium van investeerders. Dat heeft een adviesbureau namens het consortium vrijdag bekendgemaakt. De investering moet Lilium ondersteunen bij het gereedmaken van de kleine elektrische vliegtuigen voor de markt.

Lilium werd in 2015 opgericht en heeft sindsdien gewerkt aan de ontwikkeling van een vliegtuig dat verticaal kan landen en opstijgen. Maar in november kondigde het bedrijf aan in financiële moeilijkheden te zitten en werd een faillissementsprocedure gestart. Mobile Uplift sloot eind december een overeenkomst die een doorstart mogelijk maakte. De 750 medewerkers die kort daarvoor waren ontslagen, werden weer teruggehaald.

De orderportefeuille van het bedrijf, dat onder leiding staat van voormalig Airbus-topman Klaus Roewe, bevat ongeveer zevenhonderd bestellingen. Die zijn onder andere van klanten in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Saudi-Arabië. Oorspronkelijk stond de eerste bemande vlucht met een Lilium-toestel gepland voor begin 2025. De eerste levering aan klanten moest vervolgens in 2026 plaatsvinden.

Laatste stappen

De Duitse luchttaxifabrikant Volocopter vroeg maandag faillissement aan. Dat bedrijf kwam geld tekort om "de laatste stappen naar marktintroductie te kunnen zetten", stelde de curator. De onderneming kreeg eerder dit jaar van de luchtvaartautoriteit in Duitsland nog goedkeuring om een eerste serie vliegende taxi's te produceren.

Volocopter bouwde toestellen met de naam VoloCity. Die bestaan uit een capsule met daarboven een grote ring, die is voorzien van meerdere rotoren, waarmee het toestel verticaal kan opstijgen en landen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: hogere koopkracht zorgt voor meer bestedingen in horeca

AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.

2 uur geleden
KLM-topvrouw erkent dat communicatie naar reizigers beter moest

HILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.

2 uur geleden
Wall Street enthousiast over gesprekken Rio Tinto en Glencore

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.

4 uur geleden
Bloomberg: Paramount wil muziekzender MTV weer groot maken

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

5 uur geleden
KLM schrapt vrijdag 80 vluchten op Schiphol om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.

5 uur geleden
Frankrijk tegen Mercosur-deal, maar akkoord komt er mogelijk toch

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.

7 uur geleden
Beurskoers Groenlandse bank fors omhoog door speculatie over VS

KOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.

8 uur geleden