Investering van 200 miljoen voor Duitse maker vliegende taxi's
MÜNCHEN (ANP/DPA/BELGA) - Lilium, een Duitse fabrikant van vliegende taxi's, ontvangt 200 miljoen euro van Mobile Uplift, een consortium van investeerders. Dat heeft een adviesbureau namens het consortium vrijdag bekendgemaakt. De investering moet Lilium ondersteunen bij het gereedmaken van de kleine elektrische vliegtuigen voor de markt.
Lilium werd in 2015 opgericht en heeft sindsdien gewerkt aan de ontwikkeling van een vliegtuig dat verticaal kan landen en opstijgen. Maar in november kondigde het bedrijf aan in financiële moeilijkheden te zitten en werd een faillissementsprocedure gestart. Mobile Uplift sloot eind december een overeenkomst die een doorstart mogelijk maakte. De 750 medewerkers die kort daarvoor waren ontslagen, werden weer teruggehaald.
De orderportefeuille van het bedrijf, dat onder leiding staat van voormalig Airbus-topman Klaus Roewe, bevat ongeveer zevenhonderd bestellingen. Die zijn onder andere van klanten in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Saudi-Arabië. Oorspronkelijk stond de eerste bemande vlucht met een Lilium-toestel gepland voor begin 2025. De eerste levering aan klanten moest vervolgens in 2026 plaatsvinden.
Laatste stappen
De Duitse luchttaxifabrikant Volocopter vroeg maandag faillissement aan. Dat bedrijf kwam geld tekort om "de laatste stappen naar marktintroductie te kunnen zetten", stelde de curator. De onderneming kreeg eerder dit jaar van de luchtvaartautoriteit in Duitsland nog goedkeuring om een eerste serie vliegende taxi's te produceren.
Volocopter bouwde toestellen met de naam VoloCity. Die bestaan uit een capsule met daarboven een grote ring, die is voorzien van meerdere rotoren, waarmee het toestel verticaal kan opstijgen en landen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
4 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
5 uur geleden