Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Investeerders Britse obligaties zien Sunak wel zitten als premier

Investeerders Britse obligaties zien Sunak wel zitten als premier

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Investeerders in Britse staatsobligaties zien het vooruitzicht dat Rishi Sunak de nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk wordt, wel zitten. Ook het nieuws dat Boris Johnson zich heeft teruggetrokken uit de race om opnieuw premier te worden, werd verwelkomd. Volgens investeerders is Sunak, die minister van Financiën was onder Johnson, een betere kandidaat om de financiële uitdagingen van het land aan te pakken dan zijn voormalige regeringsleider.

De koersen van Britse staatsobligaties gingen maandag omhoog, waardoor de rentes op de staatsleningen afnamen. Dit betekent dat de Britse overheid minder rente hoeft te betalen om geld te lenen. Ook het Britse pond steeg wat verder in waarde ten opzichte van de Amerikaanse dollar.

Sunak is tot nu toe de enige officiële kandidaat voor het leiderschap van de Conservatieve Partij en daarmee het premierschap. Hij lijkt zodoende de opvolger te worden van premier Liz Truss, die vorige week ontslag nam na het mislukken van haar begrotingsplannen.

Belastingverlagingen teruggedraaid

De financiële markten schrokken vorige maand van de plannen van Truss, waarin forse belastingverlagingen samenvielen met flink hogere uitgaven. Truss wilde voor die plannen veel geld lenen, waardoor de al hoge staatsschuld verder dreigde op te lopen. Investeerders zagen de plannen niet zitten en eisten een hogere vergoeding voor Britse staatsleningen, waardoor de rente op de obligaties omhoogschoot. Ook kelderde het Britse pond in waarde.

De Bank of England (BoE) moest voor miljarden aan obligaties opkopen om de markten tot bedaren te brengen. Om het vertrouwen van de markten terug te winnen ontsloeg Truss haar minister van Financiën Kwasi Kwarteng. Zijn opvolger, Jeremy Hunt, draaide vervolgens bijna alle belastingverlagingen terug. De al wankele positie van Truss bleek uiteindelijk niet houdbaar en ze nam vorig week ontslag.

Renteverhogingen

De plannen van Truss wakkerden ook de vrees aan dat de al hoge inflatie in het Verenigd Koninkrijk langer aanhoudt. De BoE, die de inflatie juist probeert te bestrijden met renteverhogingen, zou de rente daardoor met stevige stappen moeten blijven verhogen. Handelaren hopen nu dat de centrale bank met Sunak aan het roer de rente minder sterk hoeft te verhogen.

"De markten vertrouwen op de fiscale strategieën van Sunak", zei Pooja Kumra, een rentestrateeg bij Toronto-Dominion Bank. "Met een fiscaal conservatieve premier nemen ook de verwachtingen in de markt af over de omvang van de toekomstige rentestappen door de Bank of England", aldus Kumra.

Meer uit Financieel

Wachtlijst Stedin voor aansluiting op vol stroomnet toegenomen

ROTTERDAM (ANP) - De wachtlijst bij Stedin voor bedrijven voor een nieuwe of zwaardere aansluiting is vorig jaar gegroeid. In 2025 nam de wachtlijst volgens het jaarverslag van de netbeheerder toe met bijna 800 aanvragen.

2 minuten geleden
Inflatie blijft onveranderd op 2,4 procent in februari

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in februari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. Daarmee bleef de inflatie onveranderd ten opzichte van een maand eerder. In die maand nam de inflatie af tot 2,4 procent, van 2,8 procent in december.

6 minuten geleden
Olieprijzen fors omhoog door onrust in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/AFP) - De olieprijzen zijn maandag met de grootste dagstijging in vier jaar omhooggeschoten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Brent-olie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, steeg in de vroege Aziatische handel met 13 procent tot ruim 82 dollar per vat. Vrijdag sloot de prijs nog op 72,87 dollar.

16 minuten geleden
DNB en AFM: nu niet het juiste moment om leennormen aan te passen

AMSTERDAM (ANP) - Een verruiming van de leennormen voor huizenkopers is onwenselijk. Maar nu het maximale bedrag beperken dat huizenkopers mogen lenen bij de koop van een woning, is ook niet verstandig. Dat stellen De Nederlandsche Bank (DNB) en de Autoriteit Financiële Markten (AFM) in een nieuw rapport. Dat laatste zou het voor starters namelijk nog moeilijker maken om een huis te bemachtigen.

7 uur geleden
Duitse reisbranche: tienduizenden toeristen vast in Midden-Oosten

ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.

8 uur geleden
Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

8 uur geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

10 uur geleden