Investeerder Parry voelt zich na 2000 uur werk 'geel-zwart'
ARNHEM (ANP) - Het alternatieve plan waarmee Vitesse de financiën op orde wil brengen en daarmee het voortbestaan veiligstellen, krijgt de steun van de Amerikaanse investeerder Coley Parry. "Het plan is niet goed voor mij, maar wel voor de club. Een transfer van de aandelen is echt nodig, want er moet iets gebeuren. Er zijn nog steeds aanzienlijke bedreigingen voor de club", zei de Amerikaanse investeerder op een persbijeenkomst van de club.
Daar gaf Vitesse een toelichting op de afwijzing van de licentiecommissie van de KNVB om de club in handen te geven van Common Group, de investeringsmaatschappij van Parry. Vitesse wilde dat Parry de nieuwe grootaandeelhouder zou worden in navolging van de Rus Valeriy Oyf.
In het alternatieve plan krijgt Parry, die zegt dat hij zelf al ongeveer 10 miljoen euro heeft gestoken in de club, een minderheidsbelang van 24,9 procent van de aandelen.
Verbonden
"Ik ga de club niet leegeten als ik die aandelen krijg. Ik heb de afgelopen achttien maanden 2000 uur besteed aan het werk dat moest worden gedaan voor de licentiecommissie en alles steeds in het belang van de club. Ik kan wel zeggen dat ik zelf inmiddels een beetje geel en zwart ben geworden", aldus Parry.
"Toen ik in 2022 bij de club kwam, was de nood hoog. Er was acuut geld nodig om de licentie voor de club te behouden. Aan het einde van het vorige seizoen had ik het gevoel dat we datgene hadden gedaan dat goed was voor de club en ik ben van plan dat te blijven doen. Ik voel me verbonden met Vitesse en ik juich het toe als we mensen uit de gemeenschap uitnodigingen om ook te investeren in de club. Het is in mijn ogen niet wenselijk om één grootaandeelhouder te hebben. Het is beter om de gemeenschap erbij te betrekken en zeggenschap te geven. We hebben die mensen rond Vitesse zeer hard nodig."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
6 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
9 uur geleden