Investeerder Parry voelt zich na 2000 uur werk 'geel-zwart'
ARNHEM (ANP) - Het alternatieve plan waarmee Vitesse de financiën op orde wil brengen en daarmee het voortbestaan veiligstellen, krijgt de steun van de Amerikaanse investeerder Coley Parry. "Het plan is niet goed voor mij, maar wel voor de club. Een transfer van de aandelen is echt nodig, want er moet iets gebeuren. Er zijn nog steeds aanzienlijke bedreigingen voor de club", zei de Amerikaanse investeerder op een persbijeenkomst van de club.
Daar gaf Vitesse een toelichting op de afwijzing van de licentiecommissie van de KNVB om de club in handen te geven van Common Group, de investeringsmaatschappij van Parry. Vitesse wilde dat Parry de nieuwe grootaandeelhouder zou worden in navolging van de Rus Valeriy Oyf.
In het alternatieve plan krijgt Parry, die zegt dat hij zelf al ongeveer 10 miljoen euro heeft gestoken in de club, een minderheidsbelang van 24,9 procent van de aandelen.
Verbonden
"Ik ga de club niet leegeten als ik die aandelen krijg. Ik heb de afgelopen achttien maanden 2000 uur besteed aan het werk dat moest worden gedaan voor de licentiecommissie en alles steeds in het belang van de club. Ik kan wel zeggen dat ik zelf inmiddels een beetje geel en zwart ben geworden", aldus Parry.
"Toen ik in 2022 bij de club kwam, was de nood hoog. Er was acuut geld nodig om de licentie voor de club te behouden. Aan het einde van het vorige seizoen had ik het gevoel dat we datgene hadden gedaan dat goed was voor de club en ik ben van plan dat te blijven doen. Ik voel me verbonden met Vitesse en ik juich het toe als we mensen uit de gemeenschap uitnodigingen om ook te investeren in de club. Het is in mijn ogen niet wenselijk om één grootaandeelhouder te hebben. Het is beter om de gemeenschap erbij te betrekken en zeggenschap te geven. We hebben die mensen rond Vitesse zeer hard nodig."
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
5 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
7 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
19 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
20 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
20 uur geleden