Investeerder Parry voelt zich na 2000 uur werk 'geel-zwart'
ARNHEM (ANP) - Het alternatieve plan waarmee Vitesse de financiën op orde wil brengen en daarmee het voortbestaan veiligstellen, krijgt de steun van de Amerikaanse investeerder Coley Parry. "Het plan is niet goed voor mij, maar wel voor de club. Een transfer van de aandelen is echt nodig, want er moet iets gebeuren. Er zijn nog steeds aanzienlijke bedreigingen voor de club", zei de Amerikaanse investeerder op een persbijeenkomst van de club.
Daar gaf Vitesse een toelichting op de afwijzing van de licentiecommissie van de KNVB om de club in handen te geven van Common Group, de investeringsmaatschappij van Parry. Vitesse wilde dat Parry de nieuwe grootaandeelhouder zou worden in navolging van de Rus Valeriy Oyf.
In het alternatieve plan krijgt Parry, die zegt dat hij zelf al ongeveer 10 miljoen euro heeft gestoken in de club, een minderheidsbelang van 24,9 procent van de aandelen.
Verbonden
"Ik ga de club niet leegeten als ik die aandelen krijg. Ik heb de afgelopen achttien maanden 2000 uur besteed aan het werk dat moest worden gedaan voor de licentiecommissie en alles steeds in het belang van de club. Ik kan wel zeggen dat ik zelf inmiddels een beetje geel en zwart ben geworden", aldus Parry.
"Toen ik in 2022 bij de club kwam, was de nood hoog. Er was acuut geld nodig om de licentie voor de club te behouden. Aan het einde van het vorige seizoen had ik het gevoel dat we datgene hadden gedaan dat goed was voor de club en ik ben van plan dat te blijven doen. Ik voel me verbonden met Vitesse en ik juich het toe als we mensen uit de gemeenschap uitnodigingen om ook te investeren in de club. Het is in mijn ogen niet wenselijk om één grootaandeelhouder te hebben. Het is beter om de gemeenschap erbij te betrekken en zeggenschap te geven. We hebben die mensen rond Vitesse zeer hard nodig."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
8 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
20 uur geleden