Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Investeerder Parry voelt zich na 2000 uur werk 'geel-zwart'

Investeerder Parry voelt zich na 2000 uur werk 'geel-zwart'

ARNHEM (ANP) - Het alternatieve plan waarmee Vitesse de financiën op orde wil brengen en daarmee het voortbestaan veiligstellen, krijgt de steun van de Amerikaanse investeerder Coley Parry. "Het plan is niet goed voor mij, maar wel voor de club. Een transfer van de aandelen is echt nodig, want er moet iets gebeuren. Er zijn nog steeds aanzienlijke bedreigingen voor de club", zei de Amerikaanse investeerder op een persbijeenkomst van de club.

Daar gaf Vitesse een toelichting op de afwijzing van de licentiecommissie van de KNVB om de club in handen te geven van Common Group, de investeringsmaatschappij van Parry. Vitesse wilde dat Parry de nieuwe grootaandeelhouder zou worden in navolging van de Rus Valeriy Oyf.

In het alternatieve plan krijgt Parry, die zegt dat hij zelf al ongeveer 10 miljoen euro heeft gestoken in de club, een minderheidsbelang van 24,9 procent van de aandelen.

Verbonden

"Ik ga de club niet leegeten als ik die aandelen krijg. Ik heb de afgelopen achttien maanden 2000 uur besteed aan het werk dat moest worden gedaan voor de licentiecommissie en alles steeds in het belang van de club. Ik kan wel zeggen dat ik zelf inmiddels een beetje geel en zwart ben geworden", aldus Parry.

"Toen ik in 2022 bij de club kwam, was de nood hoog. Er was acuut geld nodig om de licentie voor de club te behouden. Aan het einde van het vorige seizoen had ik het gevoel dat we datgene hadden gedaan dat goed was voor de club en ik ben van plan dat te blijven doen. Ik voel me verbonden met Vitesse en ik juich het toe als we mensen uit de gemeenschap uitnodigingen om ook te investeren in de club. Het is in mijn ogen niet wenselijk om één grootaandeelhouder te hebben. Het is beter om de gemeenschap erbij te betrekken en zeggenschap te geven. We hebben die mensen rond Vitesse zeer hard nodig."

Meer uit Voetbal

Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

6 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

6 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

7 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

7 uur geleden
Spits Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.

7 uur geleden
AZ snapt kritiek op samenwerking met zaakwaarnemer Mendes niet

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."

9 uur geleden
Ajax heeft opnieuw geen verdedigende middenvelder gevonden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.

10 uur geleden