
Investeerder Parry voelt zich na 2000 uur werk 'geel-zwart'
ARNHEM (ANP) - Het alternatieve plan waarmee Vitesse de financiën op orde wil brengen en daarmee het voortbestaan veiligstellen, krijgt de steun van de Amerikaanse investeerder Coley Parry. "Het plan is niet goed voor mij, maar wel voor de club. Een transfer van de aandelen is echt nodig, want er moet iets gebeuren. Er zijn nog steeds aanzienlijke bedreigingen voor de club", zei de Amerikaanse investeerder op een persbijeenkomst van de club.
Daar gaf Vitesse een toelichting op de afwijzing van de licentiecommissie van de KNVB om de club in handen te geven van Common Group, de investeringsmaatschappij van Parry. Vitesse wilde dat Parry de nieuwe grootaandeelhouder zou worden in navolging van de Rus Valeriy Oyf.
In het alternatieve plan krijgt Parry, die zegt dat hij zelf al ongeveer 10 miljoen euro heeft gestoken in de club, een minderheidsbelang van 24,9 procent van de aandelen.
Verbonden
"Ik ga de club niet leegeten als ik die aandelen krijg. Ik heb de afgelopen achttien maanden 2000 uur besteed aan het werk dat moest worden gedaan voor de licentiecommissie en alles steeds in het belang van de club. Ik kan wel zeggen dat ik zelf inmiddels een beetje geel en zwart ben geworden", aldus Parry.
"Toen ik in 2022 bij de club kwam, was de nood hoog. Er was acuut geld nodig om de licentie voor de club te behouden. Aan het einde van het vorige seizoen had ik het gevoel dat we datgene hadden gedaan dat goed was voor de club en ik ben van plan dat te blijven doen. Ik voel me verbonden met Vitesse en ik juich het toe als we mensen uit de gemeenschap uitnodigingen om ook te investeren in de club. Het is in mijn ogen niet wenselijk om één grootaandeelhouder te hebben. Het is beter om de gemeenschap erbij te betrekken en zeggenschap te geven. We hebben die mensen rond Vitesse zeer hard nodig."
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman acht de kans erg klein dat hij ooit nog als clubtrainer gaat werken. Dat zei de 62-jarige bondscoach in het programma De Avondetappe van de NOS.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Amourricho van Axel Dongen komend seizoen aan sc Heerenveen. De 20-jarige buitenspeler beschikt in Amsterdam nog over een contract tot en met 30 juni 2027.
36 minuten geledenLEICESTER (ANP) - Leicester City heeft een opvolger gevonden voor Ruud van Nistelrooij, die als coach moest vertrekken na de degradatie van de club uit de Premier League. De 43-jarige Spanjaard Martí Cifuentes is aangesteld als hoofdtrainer, meldt de club. Cifuentes was voorheen trainer van Queens Park Rangers.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Deense voetballer Isak Jensen overgenomen van Viborg FF. De 21-jarige vleugelaanvaller heeft een contract in Alkmaar getekend tot medio 2030.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam meldt de komst van doelman Joël Drommel van PSV. De 28-jarige doelman wordt voor een seizoen gehuurd en kan de plaats gaan innemen van Nick Olij, die Sparta verruilde voor de landskampioen uit Eindhoven.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft dinsdag bekendgemaakt dat voetbalfans vanaf 10 september voor het eerst de kans krijgen om via een loting kaartjes te bestellen voor het WK voetbal van 2026 dat plaatsvindt in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Geïnteresseerden moeten zich daarvoor inschrijven op de website van de FIFA.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft doelman Marco Bizot overgenomen van Stade Brest. De club uit Birmingham heeft de oud-keeper van AZ voor een niet bekendgemaakt bedrag overgenomen van de Franse club.
5 uur geleden