Investeerder in Bundesliga haakt af na protesten fans
BERLIJN (ANP/DPA) - Investeringsmaatschappij Blackstone heeft zich teruggetrokken als mogelijke partner voor de Bundesliga. De DFL, de organisatie achter de twee hoogste klassen in het Duitse voetbal, heeft tegen persbureau dpa verklaard dat het Amerikaanse bedrijf "om diverse redenen en na goede gesprekken" is afgehaakt. De 36 profclubs hadden in december voor de komst van Blackstone gestemd. Het zou gaan om een bijdrage van 1,3 miljard euro over een periode van twintig jaar.
Voetbalfans protesteerden de afgelopen weken massaal tegen de komst van de geldschieter, die in ruil voor zijn bijdrage de komende twintig jaar ongeveer 8 procent van de inkomsten uit de marketingrechten zou ontvangen. Zij vinden dat "het unieke karakter van het Duitse voetbal" te grabbel wordt gegooid met de deal. Met name afgelopen weekeinde moesten wedstrijden worden onderbroken en begon de topper tussen Bayer Leverkusen en Bayern München enkele minuten te laat door acties van fans.
De DFL meldde dat gesprekken met de enige anderen mogelijke investeerder, het bedrijf CVC, doorgaan. Bij de stemming in december werd een krappe tweederdemeerderheid net bereikt.
Meer uit Voetbal
BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
3 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
13 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
14 uur geleden