Investeerder in Bundesliga haakt af na protesten fans
BERLIJN (ANP/DPA) - Investeringsmaatschappij Blackstone heeft zich teruggetrokken als mogelijke partner voor de Bundesliga. De DFL, de organisatie achter de twee hoogste klassen in het Duitse voetbal, heeft tegen persbureau dpa verklaard dat het Amerikaanse bedrijf "om diverse redenen en na goede gesprekken" is afgehaakt. De 36 profclubs hadden in december voor de komst van Blackstone gestemd. Het zou gaan om een bijdrage van 1,3 miljard euro over een periode van twintig jaar.
Voetbalfans protesteerden de afgelopen weken massaal tegen de komst van de geldschieter, die in ruil voor zijn bijdrage de komende twintig jaar ongeveer 8 procent van de inkomsten uit de marketingrechten zou ontvangen. Zij vinden dat "het unieke karakter van het Duitse voetbal" te grabbel wordt gegooid met de deal. Met name afgelopen weekeinde moesten wedstrijden worden onderbroken en begon de topper tussen Bayer Leverkusen en Bayern München enkele minuten te laat door acties van fans.
De DFL meldde dat gesprekken met de enige anderen mogelijke investeerder, het bedrijf CVC, doorgaan. Bij de stemming in december werd een krappe tweederdemeerderheid net bereikt.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
12 uur geleden