Investeerder in Bundesliga haakt af na protesten fans
BERLIJN (ANP/DPA) - Investeringsmaatschappij Blackstone heeft zich teruggetrokken als mogelijke partner voor de Bundesliga. De DFL, de organisatie achter de twee hoogste klassen in het Duitse voetbal, heeft tegen persbureau dpa verklaard dat het Amerikaanse bedrijf "om diverse redenen en na goede gesprekken" is afgehaakt. De 36 profclubs hadden in december voor de komst van Blackstone gestemd. Het zou gaan om een bijdrage van 1,3 miljard euro over een periode van twintig jaar.
Voetbalfans protesteerden de afgelopen weken massaal tegen de komst van de geldschieter, die in ruil voor zijn bijdrage de komende twintig jaar ongeveer 8 procent van de inkomsten uit de marketingrechten zou ontvangen. Zij vinden dat "het unieke karakter van het Duitse voetbal" te grabbel wordt gegooid met de deal. Met name afgelopen weekeinde moesten wedstrijden worden onderbroken en begon de topper tussen Bayer Leverkusen en Bayern München enkele minuten te laat door acties van fans.
De DFL meldde dat gesprekken met de enige anderen mogelijke investeerder, het bedrijf CVC, doorgaan. Bij de stemming in december werd een krappe tweederdemeerderheid net bereikt.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
14 minuten geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
48 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
2 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geleden