Investeerder CVC wil dienstverlener Intertrust overnemen
AMSTERDAM (ANP) - Investeerder CVC Capital Partners wil de beursgenoteerde financieel dienstverlener Intertrust overnemen. De partijen hebben afgesproken exclusief met elkaar te gaan onderhandelen.
CVC biedt 18 euro voor elk uitstaand aandeel van het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf. Dat is 43 procent meer dan de slotkoers van 12,56 euro op donderdag.
Eerder deze maand kwam Intertrust nog in het nieuws vanwege een open brief van een ontevreden aandeelhouder. De Amerikaanse investeerder Hawk Ridge Capital is niet blij dat de financieel dienstverlener al jaren niet aan de verwachtingen voldoet en minder hard groeit dan de markt in zijn geheel.
Het hoofdkantoor van Intertrust staat in Amsterdam. Er werken zo'n 4000 mensen bij het bedrijf. De beursintermediair verzorgt of controleert de financiële administratie en regelt belastingzaken van andere bedrijven of beleggers. Intertrust werkt onder meer voor de internationale voetbalbond FIFA. De financieel dienstverlener ging eind 2015 naar de beurs.
Meer uit Financieel
NEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Europese Unie heeft met China een akkoord gesloten over het verminderen van de hoeveelheid hybride auto's uit het Aziatische land. Dat heeft Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) bekendgemaakt in Beijing na twee dagen onderhandelen met de Chinese minister van Handel Wang Wentao. Volgens Šefčovič kan de export van plug-in-hybrides uit China hierdoor met meer dan de helft afnemen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX steeg vrijdag kort na aanvang van de handel op Wall Street. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van een landelijk pakket aan licenties voor laagbandspectrum. Dat maakt volgens het bedrijf de weg vrij voor satellietinternetdienst Starlink om uit te groeien tot een grote mobiele provider in de Verenigde Staten.
4 uur geleden