Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Investeerder Common Group wordt grootaandeelhouder Vitesse

Investeerder Common Group wordt grootaandeelhouder Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Common Group wordt de nieuwe grootaandeelhouder van Vitesse. De Arnhemse club maakte de naam van de Amerikaanse investeringspartij als eigenaar donderdag bekend. Daarna kan de overname van de Eredivisieclub na goedkeuring door de licentiecommissie van voetbalbond KNVB worden afgerond, meldt de club.

De overname wordt afgerond na een maandenlang traject. Dat werd in gang gezet toen grootaandeelhouder Valeriy Oyf bekend had gemaakt dat hij in het belang van de club besloten had om zijn aandelen van de hand te doen. In juni meldde de Russische eigenaar dat hij de aandelen van de club zou overdragen aan de Stichting Betaald Voetbal "Vitesse-Arnhem", die houder is van het prioriteitsaandeel.

Oyf doet met de overdracht van de aandelen ook afstand van de schuld van naar schatting 150 miljoen euro die de Arnhemse Eredivisieclub bij hem had. De Common Group geeft bij de overname van de aandelen een financiële garantstelling af voor een periode van minimaal vijf seizoenen, dus tot en met 30 juni 2027. Die is volgens de club ruimschoots voldoende om de jaarlijkse tekorten af te dekken en de beoogde investeringen te financieren.

Coley Parry

De Common Group is een in New York gevestigde investeringsmaatschappij, opgericht door Coley Parry en investeert via dochterondernemingen in gezondheidszorg, start-ups en sport (Common Sport). De sporttak is ook al eigenaar van het Engelse Leyton Orient FC, dat in de League Two speelt en in de Belgische club Patro Eisden Maasmechelen.

Parry zal namens de Common Group zitting nemen in de raad van commissarissen van Vitesse. "Wij beginnen met ontzettend veel enthousiasme en vertrouwen aan dit nieuwe hoofdstuk van de club", laat hij weten. "Wij geloven in de toekomst van Vitesse en gaan er met de club alles aan doen om de stijgende lijn van de afgelopen jaren door te trekken."

Belangrijke dag

Algemeen directeur Pascal van Wijk van Vitesse spreekt van een belangrijke dag voor Vitesse. "We zijn ervan overtuigd dat de Common Group de juiste partij is voor Vitesse en presenteren de nieuwe grootaandeelhouder dan ook met enthousiasme, trots en vertrouwen. Vanaf het begin is duidelijk dat we een oprechte passie voor voetbal delen en dat hun intenties en aspiraties volledig in lijn liggen met de Believe in More-visie die wij hebben neergezet."

Nadat de licentiecommissie van de KNVB de aandelenoverdracht van Oyf aan de stichting heeft beoordeeld, zal die zich buigen over de overname door de Common Group. Dat zal volgens Vitesse de nodige tijd vergen, maar in de tussentijd zegt de club wel verder te kunnen.

Meer uit Voetbal

Sparta en Fortuna spelen gelijk op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.

7 uur geleden
Heracles wint ook vierde duel onder interim-trainer Krüzen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).

7 uur geleden
Aanvaller Lang maakt eerste doelpunt voor Napoli in Serie A

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.

7 uur geleden
Naujoks vergroot problemen Ajax met twee treffers voor Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.

9 uur geleden
Mühren redt punt voor Volendam tegen FC Twente

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.

9 uur geleden
Ajax verliest van Excelsior in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.

9 uur geleden
PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

12 uur geleden