Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Investeerder Common Group wordt grootaandeelhouder Vitesse

Investeerder Common Group wordt grootaandeelhouder Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Common Group wordt de nieuwe grootaandeelhouder van Vitesse. De Arnhemse club maakte de naam van de Amerikaanse investeringspartij als eigenaar donderdag bekend. Daarna kan de overname van de Eredivisieclub na goedkeuring door de licentiecommissie van voetbalbond KNVB worden afgerond, meldt de club.

De overname wordt afgerond na een maandenlang traject. Dat werd in gang gezet toen grootaandeelhouder Valeriy Oyf bekend had gemaakt dat hij in het belang van de club besloten had om zijn aandelen van de hand te doen. In juni meldde de Russische eigenaar dat hij de aandelen van de club zou overdragen aan de Stichting Betaald Voetbal "Vitesse-Arnhem", die houder is van het prioriteitsaandeel.

Oyf doet met de overdracht van de aandelen ook afstand van de schuld van naar schatting 150 miljoen euro die de Arnhemse Eredivisieclub bij hem had. De Common Group geeft bij de overname van de aandelen een financiële garantstelling af voor een periode van minimaal vijf seizoenen, dus tot en met 30 juni 2027. Die is volgens de club ruimschoots voldoende om de jaarlijkse tekorten af te dekken en de beoogde investeringen te financieren.

Coley Parry

De Common Group is een in New York gevestigde investeringsmaatschappij, opgericht door Coley Parry en investeert via dochterondernemingen in gezondheidszorg, start-ups en sport (Common Sport). De sporttak is ook al eigenaar van het Engelse Leyton Orient FC, dat in de League Two speelt en in de Belgische club Patro Eisden Maasmechelen.

Parry zal namens de Common Group zitting nemen in de raad van commissarissen van Vitesse. "Wij beginnen met ontzettend veel enthousiasme en vertrouwen aan dit nieuwe hoofdstuk van de club", laat hij weten. "Wij geloven in de toekomst van Vitesse en gaan er met de club alles aan doen om de stijgende lijn van de afgelopen jaren door te trekken."

Belangrijke dag

Algemeen directeur Pascal van Wijk van Vitesse spreekt van een belangrijke dag voor Vitesse. "We zijn ervan overtuigd dat de Common Group de juiste partij is voor Vitesse en presenteren de nieuwe grootaandeelhouder dan ook met enthousiasme, trots en vertrouwen. Vanaf het begin is duidelijk dat we een oprechte passie voor voetbal delen en dat hun intenties en aspiraties volledig in lijn liggen met de Believe in More-visie die wij hebben neergezet."

Nadat de licentiecommissie van de KNVB de aandelenoverdracht van Oyf aan de stichting heeft beoordeeld, zal die zich buigen over de overname door de Common Group. Dat zal volgens Vitesse de nodige tijd vergen, maar in de tussentijd zegt de club wel verder te kunnen.

Meer uit Voetbal

Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

1 uur geleden
Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

13 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

15 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

17 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

17 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

18 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

18 uur geleden