Investeerder Common Group wordt grootaandeelhouder Vitesse
ARNHEM (ANP) - De Common Group wordt de nieuwe grootaandeelhouder van Vitesse. De Arnhemse club maakte de naam van de Amerikaanse investeringspartij als eigenaar donderdag bekend. Daarna kan de overname van de Eredivisieclub na goedkeuring door de licentiecommissie van voetbalbond KNVB worden afgerond, meldt de club.
De overname wordt afgerond na een maandenlang traject. Dat werd in gang gezet toen grootaandeelhouder Valeriy Oyf bekend had gemaakt dat hij in het belang van de club besloten had om zijn aandelen van de hand te doen. In juni meldde de Russische eigenaar dat hij de aandelen van de club zou overdragen aan de Stichting Betaald Voetbal "Vitesse-Arnhem", die houder is van het prioriteitsaandeel.
Oyf doet met de overdracht van de aandelen ook afstand van de schuld van naar schatting 150 miljoen euro die de Arnhemse Eredivisieclub bij hem had. De Common Group geeft bij de overname van de aandelen een financiële garantstelling af voor een periode van minimaal vijf seizoenen, dus tot en met 30 juni 2027. Die is volgens de club ruimschoots voldoende om de jaarlijkse tekorten af te dekken en de beoogde investeringen te financieren.
Coley Parry
De Common Group is een in New York gevestigde investeringsmaatschappij, opgericht door Coley Parry en investeert via dochterondernemingen in gezondheidszorg, start-ups en sport (Common Sport). De sporttak is ook al eigenaar van het Engelse Leyton Orient FC, dat in de League Two speelt en in de Belgische club Patro Eisden Maasmechelen.
Parry zal namens de Common Group zitting nemen in de raad van commissarissen van Vitesse. "Wij beginnen met ontzettend veel enthousiasme en vertrouwen aan dit nieuwe hoofdstuk van de club", laat hij weten. "Wij geloven in de toekomst van Vitesse en gaan er met de club alles aan doen om de stijgende lijn van de afgelopen jaren door te trekken."
Belangrijke dag
Algemeen directeur Pascal van Wijk van Vitesse spreekt van een belangrijke dag voor Vitesse. "We zijn ervan overtuigd dat de Common Group de juiste partij is voor Vitesse en presenteren de nieuwe grootaandeelhouder dan ook met enthousiasme, trots en vertrouwen. Vanaf het begin is duidelijk dat we een oprechte passie voor voetbal delen en dat hun intenties en aspiraties volledig in lijn liggen met de Believe in More-visie die wij hebben neergezet."
Nadat de licentiecommissie van de KNVB de aandelenoverdracht van Oyf aan de stichting heeft beoordeeld, zal die zich buigen over de overname door de Common Group. Dat zal volgens Vitesse de nodige tijd vergen, maar in de tussentijd zegt de club wel verder te kunnen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
16 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
21 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
22 uur geleden