Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Investeer in Zuid-Holland om vertrek bedrijven te voorkomen'

'Investeer in Zuid-Holland om vertrek bedrijven te voorkomen'

DEN HAAG (ANP) - Veel succesvolle bedrijven dreigen uit de provincie Zuid-Holland te verdwijnen als er niet tijdig in de regio wordt geïnvesteerd. Daarvoor waarschuwt Edith Schippers, president van DSM Nederland. Volgens de voormalig minister van Volksgezondheid moet de overheid daarom in actie komen. "Bedrijven groeien zo hard dat we moeten oppassen dat die productie niet gaat verdwijnen. Daar maak ik me enorm zorgen over."

Schippers zei dit dinsdag bij de presentatie van de zogeheten Groeiagenda Zuid-Holland. Dat is een groot economisch plan van lokale overheden, het bedrijfsleven en kennisinstellingen uit de provincie om sterker uit de coronacrisis te komen. Volgens de Groeiagenda kampt de provincie onder meer met achterblijvende economische prestaties ten opzichte van andere regio's, zoals bijvoorbeeld Eindhoven, en een relatief hoge werkloosheid. Daarnaast moeten er veel woningen bijgebouwd worden.

Om de problemen op te lossen investeren regionale partijen de komende tien jaar 1,4 miljard euro per jaar in de Groeiagenda. De investeringen moeten zo structurele economische groei van 12 procent opleveren met 120.000 nieuwe banen. Van het Rijk willen de partijen graag nog 1 miljard euro. Hiervoor ligt een aanvraag ligt bij het Nationaal Groeifonds.

Handtekening gezet

Behalve DSM hebben ook farmaceut Janssen, olie- en gasconcern Shell, telecomprovider KPN, vliegtuigbouwer Airbus, het Havenbedrijf Rotterdam, de universiteiten van Leiden, Delft en Rotterdam, regionale netbeheerder Stedin hun handtekening onder het plan gezet. Dat geldt ook voor grote gemeenten als Den Haag en Dordrecht.

Tim van der Hagen, rector magnificus van de TU/Delft, kwam eveneens aan het woord bij de presentatie. Hij waarschuwde voor het verdrijven van de maakindustrie uit de regio. "Wij merken dat bedrijven zich weinig geaccepteerd voelen. Daar moeten we op een andere manier mee omgaan."

De plannen kunnen op goedkeuring rekenen van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Voorzitter Ingrid Thijssen vindt dat de Groeiagenda perfect aansluit bij de ambities die de werkgevers hebben op het gebied van economische groei, duurzaamheid en een inclusieve samenleving. Wel vraagt ze zich af hoe versnippering van kennis en innovatie voorkomen kan worden. "Alle twaalf provincies hebben hun 'ports' en 'valleys', maar excellentie overschrijdt de provinciegrens." Thijssen wil verder weten wie wat financiert, wat bedrijven ervoor op tafel moeten leggen en naar welke projecten de 1,4 miljard euro gaat.

Meer uit Financieel

Schiphol waarschuwt voor lange rijen bij beveiligingscontrole

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt maandag voor lange rijen voor de security, op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Het vliegveld heeft besloten om extra kantoorpersoneel in te zetten. Ook wordt water uitgedeeld aan de wachtenden.

55 minuten geleden
ProRail: reputatieschade voor het land door acties bij havenspoor

UTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.

2 uur geleden
Elon Musk wil SpaceX 'binnenkort' naar beurs brengen

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.

2 uur geleden
IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen

DELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.

2 uur geleden
Test op A58 met nieuw systeem voor schonere bermen gestart

BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.

3 uur geleden
Eneco pleit voor voldoende marktwerking in de energietransitie

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.

3 uur geleden
Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

5 uur geleden