Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invalsters helpen Oranje aan kwartfinale tegen Frankrijk op EK

Invalsters helpen Oranje aan kwartfinale tegen Frankrijk op EK

SHEFFIELD (ANP) - Met enige moeite hebben de Nederlandse voetbalsters de kwartfinale van het Europees kampioenschap bereikt. Oranje rekende in de slotfase van de afsluitende groepswedstrijd alsnog ruim af met Zwitserland: 4-1. Dat was voldoende voor een tweede plaats in de poule achter Zweden, dat Portugal verpulverde (5-0) en de poule op basis van een beter doelsaldo heeft gewonnen.

Oranje vervolgt de Europese titelstrijd zaterdag met een optreden tegen het sterke Frankrijk. Nederland zal waarschijnlijk het beste duel onder bondscoach Mark Parsons moeten spelen om door te kunnen dringen tot de halve eindstrijd.

Parsons beleefde vorig jaar oktober een valste start bij Oranje. De Engelse opvolger van de succesvolle Sarina Wiegman miste een vliegtuig en arriveerde te laat voor zijn eerste trainingen met Nederland. Onder zijn leiding was de nationale ploeg het afgelopen jaar vaak geen schim van de formatie die het vorige EK won. Hij wisselde tegen Zwitserland wel succesvol. Invalsters Romée Leuchter (2) en Victoria Pelova scoorden in de slotfase.

Corona

Het zat Parsons de afgelopen weken ook niet mee. Doelvrouw Sari van Veenendaal haakte geblesseerd af en topspeelsters Jackie Groenen en Vivianne Miedema testten na het eerste EK-duel met Zweden (1-1) positief op corona. Aniek Nouwen miste het gewonnen groepsduel met Portugal (3-2) vanwege een enkelblessure.

Groenen en Nouwen waren er weer bij tegen Zwitserland. Miedema ontbrak nog en werd vervangen door Lineth Beerensteyn, die in de 20e minuut een strafschop leek te verdienen. De Roemeense arbiter Iuliana Demetrescu kwam op advies van de videoscheidsrechter echter terug op haar beslissing. Ze zag op een televisiescherm dat de Zwitserse keepster Gaëlle Thalmann de bal had gespeeld.

Stroeve openingsfase

Oranje was na een stroeve openingsfase voor rust sterker dan Zwitserland, zonder heel goed te spelen. Groenen en Lieke Martens vonden Thalmann op hun weg. Oranje ontsnapte toen Daphne van Domselaar, de vervangster van Van Veenendaal, een inzet van Sandy Maendley keerde.

Al bij rust leek een tweede eindklassering in de poule het hoogst haalbare door de voorsprong van Zweden halverwege op Portugal (3-0). Een gelijkspel volstond voor Oranje, dat in de 49e minuut op voorsprong kwam door een eigen doelpunt van Ana-Maria Crnogorčević. Maar Géraldine Reuteler maakte vier minuten later gelijk. Coumba Sow schoot Zwitserland vervolgens bijna op voorsprong. Ze stuitte eerst op Van Domselaar en raakte vervolgens de paal.

Oranje wankelde even, maar uiteindelijk was het invalster Leuchter die in de slotfase voor veel opluchting zorgde. Pelova (89e minuut), eveneens ingevallen, en opnieuw Leuchter (95e minuut) brachten Oranje nog dicht bij de groepswinst.

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

8 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

11 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

11 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

13 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

13 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

13 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

14 uur geleden