Invalsters helpen Oranje aan kwartfinale tegen Frankrijk op EK
SHEFFIELD (ANP) - Met enige moeite hebben de Nederlandse voetbalsters de kwartfinale van het Europees kampioenschap bereikt. Oranje rekende in de slotfase van de afsluitende groepswedstrijd alsnog ruim af met Zwitserland: 4-1. Dat was voldoende voor een tweede plaats in de poule achter Zweden, dat Portugal verpulverde (5-0) en de poule op basis van een beter doelsaldo heeft gewonnen.
Oranje vervolgt de Europese titelstrijd zaterdag met een optreden tegen het sterke Frankrijk. Nederland zal waarschijnlijk het beste duel onder bondscoach Mark Parsons moeten spelen om door te kunnen dringen tot de halve eindstrijd.
Parsons beleefde vorig jaar oktober een valste start bij Oranje. De Engelse opvolger van de succesvolle Sarina Wiegman miste een vliegtuig en arriveerde te laat voor zijn eerste trainingen met Nederland. Onder zijn leiding was de nationale ploeg het afgelopen jaar vaak geen schim van de formatie die het vorige EK won. Hij wisselde tegen Zwitserland wel succesvol. Invalsters Romée Leuchter (2) en Victoria Pelova scoorden in de slotfase.
Corona
Het zat Parsons de afgelopen weken ook niet mee. Doelvrouw Sari van Veenendaal haakte geblesseerd af en topspeelsters Jackie Groenen en Vivianne Miedema testten na het eerste EK-duel met Zweden (1-1) positief op corona. Aniek Nouwen miste het gewonnen groepsduel met Portugal (3-2) vanwege een enkelblessure.
Groenen en Nouwen waren er weer bij tegen Zwitserland. Miedema ontbrak nog en werd vervangen door Lineth Beerensteyn, die in de 20e minuut een strafschop leek te verdienen. De Roemeense arbiter Iuliana Demetrescu kwam op advies van de videoscheidsrechter echter terug op haar beslissing. Ze zag op een televisiescherm dat de Zwitserse keepster Gaëlle Thalmann de bal had gespeeld.
Stroeve openingsfase
Oranje was na een stroeve openingsfase voor rust sterker dan Zwitserland, zonder heel goed te spelen. Groenen en Lieke Martens vonden Thalmann op hun weg. Oranje ontsnapte toen Daphne van Domselaar, de vervangster van Van Veenendaal, een inzet van Sandy Maendley keerde.
Al bij rust leek een tweede eindklassering in de poule het hoogst haalbare door de voorsprong van Zweden halverwege op Portugal (3-0). Een gelijkspel volstond voor Oranje, dat in de 49e minuut op voorsprong kwam door een eigen doelpunt van Ana-Maria Crnogorčević. Maar Géraldine Reuteler maakte vier minuten later gelijk. Coumba Sow schoot Zwitserland vervolgens bijna op voorsprong. Ze stuitte eerst op Van Domselaar en raakte vervolgens de paal.
Oranje wankelde even, maar uiteindelijk was het invalster Leuchter die in de slotfase voor veel opluchting zorgde. Pelova (89e minuut), eveneens ingevallen, en opnieuw Leuchter (95e minuut) brachten Oranje nog dicht bij de groepswinst.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
48 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
14 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
20 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
20 uur geleden