Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invalsters helpen Oranje aan kwartfinale tegen Frankrijk op EK

Invalsters helpen Oranje aan kwartfinale tegen Frankrijk op EK

SHEFFIELD (ANP) - Met enige moeite hebben de Nederlandse voetbalsters de kwartfinale van het Europees kampioenschap bereikt. Oranje rekende in de slotfase van de afsluitende groepswedstrijd alsnog ruim af met Zwitserland: 4-1. Dat was voldoende voor een tweede plaats in de poule achter Zweden, dat Portugal verpulverde (5-0) en de poule op basis van een beter doelsaldo heeft gewonnen.

Oranje vervolgt de Europese titelstrijd zaterdag met een optreden tegen het sterke Frankrijk. Nederland zal waarschijnlijk het beste duel onder bondscoach Mark Parsons moeten spelen om door te kunnen dringen tot de halve eindstrijd.

Parsons beleefde vorig jaar oktober een valste start bij Oranje. De Engelse opvolger van de succesvolle Sarina Wiegman miste een vliegtuig en arriveerde te laat voor zijn eerste trainingen met Nederland. Onder zijn leiding was de nationale ploeg het afgelopen jaar vaak geen schim van de formatie die het vorige EK won. Hij wisselde tegen Zwitserland wel succesvol. Invalsters Romée Leuchter (2) en Victoria Pelova scoorden in de slotfase.

Corona

Het zat Parsons de afgelopen weken ook niet mee. Doelvrouw Sari van Veenendaal haakte geblesseerd af en topspeelsters Jackie Groenen en Vivianne Miedema testten na het eerste EK-duel met Zweden (1-1) positief op corona. Aniek Nouwen miste het gewonnen groepsduel met Portugal (3-2) vanwege een enkelblessure.

Groenen en Nouwen waren er weer bij tegen Zwitserland. Miedema ontbrak nog en werd vervangen door Lineth Beerensteyn, die in de 20e minuut een strafschop leek te verdienen. De Roemeense arbiter Iuliana Demetrescu kwam op advies van de videoscheidsrechter echter terug op haar beslissing. Ze zag op een televisiescherm dat de Zwitserse keepster Gaëlle Thalmann de bal had gespeeld.

Stroeve openingsfase

Oranje was na een stroeve openingsfase voor rust sterker dan Zwitserland, zonder heel goed te spelen. Groenen en Lieke Martens vonden Thalmann op hun weg. Oranje ontsnapte toen Daphne van Domselaar, de vervangster van Van Veenendaal, een inzet van Sandy Maendley keerde.

Al bij rust leek een tweede eindklassering in de poule het hoogst haalbare door de voorsprong van Zweden halverwege op Portugal (3-0). Een gelijkspel volstond voor Oranje, dat in de 49e minuut op voorsprong kwam door een eigen doelpunt van Ana-Maria Crnogorčević. Maar Géraldine Reuteler maakte vier minuten later gelijk. Coumba Sow schoot Zwitserland vervolgens bijna op voorsprong. Ze stuitte eerst op Van Domselaar en raakte vervolgens de paal.

Oranje wankelde even, maar uiteindelijk was het invalster Leuchter die in de slotfase voor veel opluchting zorgde. Pelova (89e minuut), eveneens ingevallen, en opnieuw Leuchter (95e minuut) brachten Oranje nog dicht bij de groepswinst.

Meer uit Voetbal

Messi zet record WK-topscorer aller tijden op twintig treffers

MIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.

48 minuten geleden
Kaapverdië met drie geboren Rotterdammers tegen Argentinië op WK

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.

50 minuten geleden
Egypte in achtste finale WK na zege op Australië na strafschoppen

ARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.

3 uur geleden
Media: duel Mexico-Engeland vanwege stormrisico vervroegd

MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - ⁠De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Summerville na reacties WK-uitschakeling: geen plek voor racisme

DEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.

6 uur geleden
OM: onderzoek naar racistische reacties na WK-verlies al gestart

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.

8 uur geleden
KNVB doet aangifte om racistische uitingen tegen Oranje-spelers

ZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.

9 uur geleden