Invalsters helpen Oranje aan kwartfinale tegen Frankrijk op EK
SHEFFIELD (ANP) - Met enige moeite hebben de Nederlandse voetbalsters de kwartfinale van het Europees kampioenschap bereikt. Oranje rekende in de slotfase van de afsluitende groepswedstrijd alsnog ruim af met Zwitserland: 4-1. Dat was voldoende voor een tweede plaats in de poule achter Zweden, dat Portugal verpulverde (5-0) en de poule op basis van een beter doelsaldo heeft gewonnen.
Oranje vervolgt de Europese titelstrijd zaterdag met een optreden tegen het sterke Frankrijk. Nederland zal waarschijnlijk het beste duel onder bondscoach Mark Parsons moeten spelen om door te kunnen dringen tot de halve eindstrijd.
Parsons beleefde vorig jaar oktober een valste start bij Oranje. De Engelse opvolger van de succesvolle Sarina Wiegman miste een vliegtuig en arriveerde te laat voor zijn eerste trainingen met Nederland. Onder zijn leiding was de nationale ploeg het afgelopen jaar vaak geen schim van de formatie die het vorige EK won. Hij wisselde tegen Zwitserland wel succesvol. Invalsters Romée Leuchter (2) en Victoria Pelova scoorden in de slotfase.
Corona
Het zat Parsons de afgelopen weken ook niet mee. Doelvrouw Sari van Veenendaal haakte geblesseerd af en topspeelsters Jackie Groenen en Vivianne Miedema testten na het eerste EK-duel met Zweden (1-1) positief op corona. Aniek Nouwen miste het gewonnen groepsduel met Portugal (3-2) vanwege een enkelblessure.
Groenen en Nouwen waren er weer bij tegen Zwitserland. Miedema ontbrak nog en werd vervangen door Lineth Beerensteyn, die in de 20e minuut een strafschop leek te verdienen. De Roemeense arbiter Iuliana Demetrescu kwam op advies van de videoscheidsrechter echter terug op haar beslissing. Ze zag op een televisiescherm dat de Zwitserse keepster Gaëlle Thalmann de bal had gespeeld.
Stroeve openingsfase
Oranje was na een stroeve openingsfase voor rust sterker dan Zwitserland, zonder heel goed te spelen. Groenen en Lieke Martens vonden Thalmann op hun weg. Oranje ontsnapte toen Daphne van Domselaar, de vervangster van Van Veenendaal, een inzet van Sandy Maendley keerde.
Al bij rust leek een tweede eindklassering in de poule het hoogst haalbare door de voorsprong van Zweden halverwege op Portugal (3-0). Een gelijkspel volstond voor Oranje, dat in de 49e minuut op voorsprong kwam door een eigen doelpunt van Ana-Maria Crnogorčević. Maar Géraldine Reuteler maakte vier minuten later gelijk. Coumba Sow schoot Zwitserland vervolgens bijna op voorsprong. Ze stuitte eerst op Van Domselaar en raakte vervolgens de paal.
Oranje wankelde even, maar uiteindelijk was het invalster Leuchter die in de slotfase voor veel opluchting zorgde. Pelova (89e minuut), eveneens ingevallen, en opnieuw Leuchter (95e minuut) brachten Oranje nog dicht bij de groepswinst.
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
13 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
15 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
17 uur geleden