Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invallers Malen en Götze redden PSV in tweede helft tegen Vitesse

Invallers Malen en Götze redden PSV in tweede helft tegen Vitesse

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft ternauwernood voorkomen dat de achterstand in de Eredivisie op koploper Ajax nog groter is geworden. De Eindhovenaren keken tegen Vitesse bij rust tegen een achterstand aan, maar wonnen met 3-1. Invallers Donyell Malen (één doelpunt) en Mario Götze (twee treffers) zorgden ervoor dat de confrontatie met Ajax van volgende week nog waarde heeft.

Niet voor het eerst dit seizoen verraste trainer Roger Schmidt door zijn basiselftal flink om te gooien. De Duitser zei voor aanvang van het duel, vanwege het in zijn ogen drukke programma, voorzichtig te zijn met zijn spelers. Waar het in voorgaande wedstrijden vaak ging om twee of drie wijzigingen, was het basiselftal van PSV nu haast onherkenbaar. Vaste krachten Malen, Götze, Philipp Max en Jordan Teze startten allemaal op de reservebank.

De Mexicaanse middenvelder Érick Gutiérrez had voor het eerst dit seizoen in de Eredivisie een basisplaats en ook de Duitser Adrian Fein mocht meedoen. Pablo Rosario zakte een linie terug en was de meest centrale speler in een defensie van vijf man.

Wissels

Het was voor PSV zoeken naar automatismen in de eerste helft. Het hielp in dat opzicht ook niet mee dat Vitesse al na vier minuten de score opende. Armando Broja schoot op aangeven van Eliezer Dasa van dichtbij raak: 0-1. Het was de opmaat voor een vermakelijke eerste helft, waarin beide ploegen de nodige fouten maakten en ook allebei veel kansen kregen. PSV'er Yorbe Vertessen miste voor een leeg doel. Aan de overkant deed Broja dat, die de bal tegen de paal schoot. Even later trof ook ploeggenoot Oussama Tannane de paal. Dat gebeurde toen Vitesse een vrije trap mocht nemen, terwijl de Arnhemmers recht dachten te hebben op een strafschop.

Om nieuw puntenverlies te voorkomen, haalde Schmidt zowel Gutiérrez als Fein er in de rust vanaf. Malen en Max kwamen erbij en PSV ging weer in het vertrouwde systeem (4-4-2 met Rosario en Ibrahim Sangaré als controleurs op het middenveld) spelen.

PSV drong Vitesse meer naar achteren. Riechedly Bazoer redde na een uur spelen nog op een inzet van Zahavi. In de 66e minuut was het via Malen wel raak. Mario Götze was in de tussentijd ook al in de ploeg gebracht. Vitesse kwam niet meer onder de druk uit. Götze maakte in de 86e minuut de bevrijdende 2-1 en kort daarna ook nog de 3-1. De gok van Schmidt pakte daarmee maar net goed uit.

Meer uit Voetbal

Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

2 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

5 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

5 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

6 uur geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

11 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

14 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

14 uur geleden