Invallers Malen en Götze redden PSV in tweede helft tegen Vitesse
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft ternauwernood voorkomen dat de achterstand in de Eredivisie op koploper Ajax nog groter is geworden. De Eindhovenaren keken tegen Vitesse bij rust tegen een achterstand aan, maar wonnen met 3-1. Invallers Donyell Malen (één doelpunt) en Mario Götze (twee treffers) zorgden ervoor dat de confrontatie met Ajax van volgende week nog waarde heeft.
Niet voor het eerst dit seizoen verraste trainer Roger Schmidt door zijn basiselftal flink om te gooien. De Duitser zei voor aanvang van het duel, vanwege het in zijn ogen drukke programma, voorzichtig te zijn met zijn spelers. Waar het in voorgaande wedstrijden vaak ging om twee of drie wijzigingen, was het basiselftal van PSV nu haast onherkenbaar. Vaste krachten Malen, Götze, Philipp Max en Jordan Teze startten allemaal op de reservebank.
De Mexicaanse middenvelder Érick Gutiérrez had voor het eerst dit seizoen in de Eredivisie een basisplaats en ook de Duitser Adrian Fein mocht meedoen. Pablo Rosario zakte een linie terug en was de meest centrale speler in een defensie van vijf man.
Wissels
Het was voor PSV zoeken naar automatismen in de eerste helft. Het hielp in dat opzicht ook niet mee dat Vitesse al na vier minuten de score opende. Armando Broja schoot op aangeven van Eliezer Dasa van dichtbij raak: 0-1. Het was de opmaat voor een vermakelijke eerste helft, waarin beide ploegen de nodige fouten maakten en ook allebei veel kansen kregen. PSV'er Yorbe Vertessen miste voor een leeg doel. Aan de overkant deed Broja dat, die de bal tegen de paal schoot. Even later trof ook ploeggenoot Oussama Tannane de paal. Dat gebeurde toen Vitesse een vrije trap mocht nemen, terwijl de Arnhemmers recht dachten te hebben op een strafschop.
Om nieuw puntenverlies te voorkomen, haalde Schmidt zowel Gutiérrez als Fein er in de rust vanaf. Malen en Max kwamen erbij en PSV ging weer in het vertrouwde systeem (4-4-2 met Rosario en Ibrahim Sangaré als controleurs op het middenveld) spelen.
PSV drong Vitesse meer naar achteren. Riechedly Bazoer redde na een uur spelen nog op een inzet van Zahavi. In de 66e minuut was het via Malen wel raak. Mario Götze was in de tussentijd ook al in de ploeg gebracht. Vitesse kwam niet meer onder de druk uit. Götze maakte in de 86e minuut de bevrijdende 2-1 en kort daarna ook nog de 3-1. De gok van Schmidt pakte daarmee maar net goed uit.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
17 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
22 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geleden