Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invallers Malen en Götze redden PSV in tweede helft tegen Vitesse

Invallers Malen en Götze redden PSV in tweede helft tegen Vitesse

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft ternauwernood voorkomen dat de achterstand in de Eredivisie op koploper Ajax nog groter is geworden. De Eindhovenaren keken tegen Vitesse bij rust tegen een achterstand aan, maar wonnen met 3-1. Invallers Donyell Malen (één doelpunt) en Mario Götze (twee treffers) zorgden ervoor dat de confrontatie met Ajax van volgende week nog waarde heeft.

Niet voor het eerst dit seizoen verraste trainer Roger Schmidt door zijn basiselftal flink om te gooien. De Duitser zei voor aanvang van het duel, vanwege het in zijn ogen drukke programma, voorzichtig te zijn met zijn spelers. Waar het in voorgaande wedstrijden vaak ging om twee of drie wijzigingen, was het basiselftal van PSV nu haast onherkenbaar. Vaste krachten Malen, Götze, Philipp Max en Jordan Teze startten allemaal op de reservebank.

De Mexicaanse middenvelder Érick Gutiérrez had voor het eerst dit seizoen in de Eredivisie een basisplaats en ook de Duitser Adrian Fein mocht meedoen. Pablo Rosario zakte een linie terug en was de meest centrale speler in een defensie van vijf man.

Wissels

Het was voor PSV zoeken naar automatismen in de eerste helft. Het hielp in dat opzicht ook niet mee dat Vitesse al na vier minuten de score opende. Armando Broja schoot op aangeven van Eliezer Dasa van dichtbij raak: 0-1. Het was de opmaat voor een vermakelijke eerste helft, waarin beide ploegen de nodige fouten maakten en ook allebei veel kansen kregen. PSV'er Yorbe Vertessen miste voor een leeg doel. Aan de overkant deed Broja dat, die de bal tegen de paal schoot. Even later trof ook ploeggenoot Oussama Tannane de paal. Dat gebeurde toen Vitesse een vrije trap mocht nemen, terwijl de Arnhemmers recht dachten te hebben op een strafschop.

Om nieuw puntenverlies te voorkomen, haalde Schmidt zowel Gutiérrez als Fein er in de rust vanaf. Malen en Max kwamen erbij en PSV ging weer in het vertrouwde systeem (4-4-2 met Rosario en Ibrahim Sangaré als controleurs op het middenveld) spelen.

PSV drong Vitesse meer naar achteren. Riechedly Bazoer redde na een uur spelen nog op een inzet van Zahavi. In de 66e minuut was het via Malen wel raak. Mario Götze was in de tussentijd ook al in de ploeg gebracht. Vitesse kwam niet meer onder de druk uit. Götze maakte in de 86e minuut de bevrijdende 2-1 en kort daarna ook nog de 3-1. De gok van Schmidt pakte daarmee maar net goed uit.

Meer uit Voetbal

Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

6 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

7 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

20 uur geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

23 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

1 dag geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

1 dag geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

1 dag geleden