Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invallers Malen en Götze redden PSV in tweede helft tegen Vitesse

Invallers Malen en Götze redden PSV in tweede helft tegen Vitesse

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft ternauwernood voorkomen dat de achterstand in de Eredivisie op koploper Ajax nog groter is geworden. De Eindhovenaren keken tegen Vitesse bij rust tegen een achterstand aan, maar wonnen met 3-1. Invallers Donyell Malen (één doelpunt) en Mario Götze (twee treffers) zorgden ervoor dat de confrontatie met Ajax van volgende week nog waarde heeft.

Niet voor het eerst dit seizoen verraste trainer Roger Schmidt door zijn basiselftal flink om te gooien. De Duitser zei voor aanvang van het duel, vanwege het in zijn ogen drukke programma, voorzichtig te zijn met zijn spelers. Waar het in voorgaande wedstrijden vaak ging om twee of drie wijzigingen, was het basiselftal van PSV nu haast onherkenbaar. Vaste krachten Malen, Götze, Philipp Max en Jordan Teze startten allemaal op de reservebank.

De Mexicaanse middenvelder Érick Gutiérrez had voor het eerst dit seizoen in de Eredivisie een basisplaats en ook de Duitser Adrian Fein mocht meedoen. Pablo Rosario zakte een linie terug en was de meest centrale speler in een defensie van vijf man.

Wissels

Het was voor PSV zoeken naar automatismen in de eerste helft. Het hielp in dat opzicht ook niet mee dat Vitesse al na vier minuten de score opende. Armando Broja schoot op aangeven van Eliezer Dasa van dichtbij raak: 0-1. Het was de opmaat voor een vermakelijke eerste helft, waarin beide ploegen de nodige fouten maakten en ook allebei veel kansen kregen. PSV'er Yorbe Vertessen miste voor een leeg doel. Aan de overkant deed Broja dat, die de bal tegen de paal schoot. Even later trof ook ploeggenoot Oussama Tannane de paal. Dat gebeurde toen Vitesse een vrije trap mocht nemen, terwijl de Arnhemmers recht dachten te hebben op een strafschop.

Om nieuw puntenverlies te voorkomen, haalde Schmidt zowel Gutiérrez als Fein er in de rust vanaf. Malen en Max kwamen erbij en PSV ging weer in het vertrouwde systeem (4-4-2 met Rosario en Ibrahim Sangaré als controleurs op het middenveld) spelen.

PSV drong Vitesse meer naar achteren. Riechedly Bazoer redde na een uur spelen nog op een inzet van Zahavi. In de 66e minuut was het via Malen wel raak. Mario Götze was in de tussentijd ook al in de ploeg gebracht. Vitesse kwam niet meer onder de druk uit. Götze maakte in de 86e minuut de bevrijdende 2-1 en kort daarna ook nog de 3-1. De gok van Schmidt pakte daarmee maar net goed uit.

Meer uit Voetbal

Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

6 uur geleden
Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

18 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

20 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

22 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

22 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

23 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

23 uur geleden