Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invallers helpen Italië op EK in verlenging langs Oostenrijk

LONDEN (ANP) - De Italiaanse voetballers hebben zoals verwacht op het EK de kwartfinales bereikt, maar de ploeg van bondscoach Roberto Mancini had daar op Wembley tegen Oostenrijk wel een verlenging voor nodig (2-1). De ploeg die zoveel indruk maakte in de groepsfase, ontsnapte in de reguliere speeltijd aan uitschakeling.

In het eerste kwartier van de verlenging sloegen de 'Azzurri' toe via doelpunten van de invallers Federico Chiesa en Matteo Pessina. Chiesa brak de wedstrijd in de 95e minuut open met een prachtige treffer. De aanvaller van Juventus nam de bal met zijn hoofd aan, kapte Stefan Lainer met rechts uit en schoot daarna met links hard raak. De Oostenrijkse invaller Sasa Kalajdzic bracht enkele minuten voor tijd de spanning nog even terug met een rake kopbal uit een hoekschop, maar Italië hield stand en neemt het vrijdag in München op tegen België of titelverdediger Portugal, met als inzet een plek bij de laatste vier.

Van de favorieten voor de eindzege had Italië de beste indruk gemaakt in de groepsfase. De ploeg van Mancini won voor eigen publiek in Rome met overtuigend spel van Turkije (3-0), Zwitserland (3-0) en Wales (1-0). Onder leiding van de 56-jarige bondscoach zijn de Italianen al bijna drie jaar ongeslagen. De laatste nederlaag dateert van 10 september 2018, in de Nations League tegen Portugal (0-1).

Italië speelde op Wembley lang niet zo overtuigend als in het Stadio Olimpico. Het kostte de ploeg van Mancini veel moeite om kansen af te dwingen tegen het stugge Oostenrijk, dat achter Oranje als tweede was geëindigd in de groep. Spits Ciro Immobile probeerde het na een half uur spelen maar eens van afstand. Zijn schot belandde op de buitenkant van de paal.

Oostenrijk kwam na rust steeds beter in de wedstrijd. De ploeg die in Amsterdam met 2-0 had verloren van het Nederlands elftal, dacht na ruim een uur spelen op voorsprong te komen via een kopbal van Marko Arnautovic. De treffer van de oud-speler van FC Twente werd na lang beraad op advies van de VAR echter afgekeurd vanwege buitenspel. In de verlenging kwam het voor Italië allemaal goed via twee invallers. Kalajdzic zorgde nog wel voor de eerste Italiaanse tegentreffer sinds 14 oktober vorig jaar, toen Donny van de Beek scoorde voor Oranje (1-1).

Meer uit Voetbal

Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

8 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

8 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

9 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

13 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

14 uur geleden
Middenvelder Lingard wordt ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.

15 uur geleden
Van Persie heeft spelers aangesproken op mentaliteit tegen Twente

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.

16 uur geleden