Invallers helpen Dortmund in slotfase voorbij Freiburg
FREIBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het eerste puntenverlies in het nieuwe seizoen in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. Het elftal van de Kroatische trainer Edin Terzic draaide in de uitwedstrijd tegen SC Freiburg in de slotfase een achterstand om: 1-3.
De wissels maakten het verschil bij Dortmund, waar Donyell Malen een basisplaats had. De oud-PSV'er ging in de 70e minuut naar de kant. Freiburg leidde op dat moment nog, dankzij een doelpunt voor rust van de Oostenrijker Michael Gregoritsch, die scoorde met zijn hoofd.
De thuisploeg liet na rust na om verder uit te lopen. Dortmund sloeg in het laatste kwartier toe. De Engelse invaller Jamie Bynoe-Gittens maakte in de 77e minuut gelijk, na een blunder van Mark Flekken. De Oranjedoelman liet de bal door zijn vingers glippen en kon de gelijkmaker daarna niet meer voorkomen. Youssoufa Moukoko, de vervanger van Malen, zette Dortmund in de 85e minuut op voorsprong. Marius Wolf, eveneens een invaller, scoorde daarna ook nog (1-3).
Dortmund, dat vorige week Bayer Leverkusen met 1-0 versloeg, leidt na twee speelronden met 6 punten. Freiburg blijft op 3 punten staan.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
8 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
16 uur geleden