Invallers helpen Dortmund in slotfase voorbij Freiburg
FREIBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het eerste puntenverlies in het nieuwe seizoen in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. Het elftal van de Kroatische trainer Edin Terzic draaide in de uitwedstrijd tegen SC Freiburg in de slotfase een achterstand om: 1-3.
De wissels maakten het verschil bij Dortmund, waar Donyell Malen een basisplaats had. De oud-PSV'er ging in de 70e minuut naar de kant. Freiburg leidde op dat moment nog, dankzij een doelpunt voor rust van de Oostenrijker Michael Gregoritsch, die scoorde met zijn hoofd.
De thuisploeg liet na rust na om verder uit te lopen. Dortmund sloeg in het laatste kwartier toe. De Engelse invaller Jamie Bynoe-Gittens maakte in de 77e minuut gelijk, na een blunder van Mark Flekken. De Oranjedoelman liet de bal door zijn vingers glippen en kon de gelijkmaker daarna niet meer voorkomen. Youssoufa Moukoko, de vervanger van Malen, zette Dortmund in de 85e minuut op voorsprong. Marius Wolf, eveneens een invaller, scoorde daarna ook nog (1-3).
Dortmund, dat vorige week Bayer Leverkusen met 1-0 versloeg, leidt na twee speelronden met 6 punten. Freiburg blijft op 3 punten staan.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
19 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
14 uur geleden