Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invallers brengen Ajax nog dichter bij 37e landstitel

Invallers brengen Ajax nog dichter bij 37e landstitel

TILBURG (ANP) - Koploper Ajax worstelde ruim een uur met Willem II tot trainer Francesco Farioli vier spelers liet invallen. Het kwartet leidde de koploper naar een moeizame zege (1-2) op de club uit Tilburg.

De ingevallen Oliver Edvardsen, Wout Weghorst, Steven Berghuis en Kian Fitz-Jim brachten Ajax dichter bij de 37e landstitel. Edvardsen maakte in de 74e minuut gelijk op aangeven van Berghuis, en Weghorst scoorde vier minuten later na een assist van Fitz-Jim. Ajax behoudt een voorsprong van 9 punten op PSV, de nummer 2 van de Eredivisie. Ajax wordt kampioen als het minimaal 7 punten in de laatste vijf duels haalt.

De wedstrijd speelde zich vooral af op de helft van Willem II. De thuisploeg verzamelde zich rond het eigen strafschopgebied na een serie van elf duels met slechts 2 punten. Ajax had veel balbezit en was ook wel dreigend, maar creëerde weinig grote kansen. Ahmetcan Kaplan kreeg de grootste mogelijkheid. De vervanger van de geblesseerde Youri Baas kopte de bal op het lichaam van doelman Thomas Didillon-Hödl.

Ajax in de achtervolging

Davy Klaassen vroeg tweemaal vergeefs om een strafschop en scheidsrechter Marc Nagtegaal legde de bal ook niet op de stip nadat verdediger Erik Schouten van de thuisploeg de bal op een arm had gekregen. Willem II verscheen zelden in de buurt van het doel van Ajax, maar kwam in de 41e minuut op voorsprong. Emilio Kehrer kapte Klaassen uit en schoot hard raak via de onderkant van de lat (1-0). Ajax moest in de achtervolging. De koploper startte met Brian Brobbey en Anton Gaaei, die terugkeerden na een schorsing. Jordan Henderson was ook weer fit en Bertrand Traoré kreeg op de rechterflank de voorkeur boven Berghuis.

Ook in de openingsfase van de tweede helft miste Ajax creativiteit om Willem II echt in problemen te brengen. In een poging iets te forceren liet trainer Farioli spits Weghorst en middenvelder Berghuis invallen voor Brobbey en Klaassen. Even later moesten Mika Godts en Jorrel Hato plaatsmaken voor Edvardsen en Fitz-Jim. De wissels leverden Ajax snel resultaat op.

Voor Willem II dreigt deelname aan de play-offs voor promotie en degradatie. De club heeft 7 punten achterstand op de 'veilige' nummer 15 NAC. De voorsprong op RKC Waalwijk en Almere City blijft 5 punten.

Meer uit Voetbal

Barcelona-coach Flick past systeem niet aan na tegentreffers

BRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.

5 uur geleden
Klaassen: een kwartier of halfuur goed spelen is niet genoeg

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."

14 uur geleden
Heitinga voelt steun van directie en spelers van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."

14 uur geleden
Fanatieke fans van Ajax roepen om ontslag Heitinga

AMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."

15 uur geleden
Barcelona ontsnapt met punt na spektakelstuk bij Club Brugge: 3-3

BRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.

16 uur geleden
Osimhen bezorgt Ajax nieuwe teleurstelling in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).

16 uur geleden
Ajax verliest van Galatasaray door drie treffers van Osimhen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.

16 uur geleden