Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Weghorst helpt Oranje aan benauwde zege op Polen

Invaller Weghorst helpt Oranje aan benauwde zege op Polen

HAMBURG (ANP) - Wout Weghorst heeft het Nederlands elftal op het EK aan een benauwde zege op Polen geholpen. De invaller stond twee minuten in het veld toen hij Oranje aan een begeerde tweede treffer hielp (2-1). Hij trof doel op aangeven van Nathan Aké, een van de beste spelers van Oranje in het Volksparkstadion van Hamburg.

Weghorst zorgde voor veel opluchting bij de nationale ploeg, na een redelijke eerste helft en matig optreden na rust. Want Polen werd, zeker zonder de geblesseerde topscorer Robert Lewandowski, vooraf ingeschat als makkelijkste tegenstander in een poule met ook nog Frankrijk en Oostenrijk.

Met dezelfde basisspelers als in de laatste oefenwedstrijd tegen IJsland deed het Nederlands elftal voor rust nog veel goed op een slechte grasmat in Hamburg. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman heeft zich voorgenomen om geen saai voetbal te spelen op de Europese eindronde. Oranje speelde de bal zeker niet eindeloos rond, maar koos waar mogelijk met snel spel en lange ballen de aanval.

Hoekschop

Oranje mocht zichzelf wel aanrekenen dat het veel kansen nodig had voor een doelpunt en incasseerde voor de derde keer op rij een tegentreffer na een hoekschop. Adam Buksa stond tussen Denzel Dumfries en Virgil van Dijk toen hij een hoekschop van Piotr Zielinski succesvol met zijn hoofd verlengde (0-1). De openingstreffer van de Polen was allesbehalve illustratief voor de krachtsverhoudingen op het veld.

Want niet Polen maar Nederland creëerde aanvankelijk kans op kans. Tijjani Reijnders schoot rakelings naast en doelman Wojciech Szczesny kreeg nog een hand tegen een inzet van Van Dijk. Memphis Depay schoot eerst nog net over voordat Cody Gakpo wel succes had. De aanvaller werd in de 29e minuut vrijgespeeld door Nathan Aké en trof doel via het lichaam van de Poolse verdediger Bartosz Salamon (1-1). Gakpo en Depay verzuimden Oranje in de slotfase van de eerste helft op voorsprong te schieten.

Opmerkelijk was het verval na rust bij Oranje, na een gemiste kans van Xavi Simons. Ook Koeman zag de Polen sterker worden na een goede reactie van doelman Bart Verbruggen op een inzet van Jakub Kiwior. De bondscoach greep na ruim een uur in en wisselde de matig spelende Joey Veerman en Simons voor Georginio Wijnaldum en Donyell Malen. Na gemiste kansen van Dumfries en Stefan de Vrij moesten Depay en Gakpo naar de kant voor Jeremie Frimpong en Weghorst, die maar weinig tijd nodig had voor zijn winnende treffer.

Meer uit Voetbal

Koeman wil dat zijn internationals nog meer van elkaar eisen

AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."

4 uur geleden
Nederlands elftal begint in zomer voor twaalfde keer aan WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.

5 uur geleden
Valente debuteert als 32e speler onder Koeman bij Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.

5 uur geleden
Duitsland verslaat Slowakije en plaatst zich voor WK voetbal

LEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.

5 uur geleden
Oranje plaatst zich met ruime zege op Litouwen voor WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.

5 uur geleden
Van Dijk passeert De Boer en is als aanvoerder nu recordhouder

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.

7 uur geleden
Voetballer Mbappé eist 240 miljoen euro van zijn oude club PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.

10 uur geleden