Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Weghorst helpt Oranje aan benauwde zege op Polen

Invaller Weghorst helpt Oranje aan benauwde zege op Polen

HAMBURG (ANP) - Wout Weghorst heeft het Nederlands elftal op het EK aan een benauwde zege op Polen geholpen. De invaller stond twee minuten in het veld toen hij Oranje aan een begeerde tweede treffer hielp (2-1). Hij trof doel op aangeven van Nathan Aké, een van de beste spelers van Oranje in het Volksparkstadion van Hamburg.

Weghorst zorgde voor veel opluchting bij de nationale ploeg, na een redelijke eerste helft en matig optreden na rust. Want Polen werd, zeker zonder de geblesseerde topscorer Robert Lewandowski, vooraf ingeschat als makkelijkste tegenstander in een poule met ook nog Frankrijk en Oostenrijk.

Met dezelfde basisspelers als in de laatste oefenwedstrijd tegen IJsland deed het Nederlands elftal voor rust nog veel goed op een slechte grasmat in Hamburg. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman heeft zich voorgenomen om geen saai voetbal te spelen op de Europese eindronde. Oranje speelde de bal zeker niet eindeloos rond, maar koos waar mogelijk met snel spel en lange ballen de aanval.

Hoekschop

Oranje mocht zichzelf wel aanrekenen dat het veel kansen nodig had voor een doelpunt en incasseerde voor de derde keer op rij een tegentreffer na een hoekschop. Adam Buksa stond tussen Denzel Dumfries en Virgil van Dijk toen hij een hoekschop van Piotr Zielinski succesvol met zijn hoofd verlengde (0-1). De openingstreffer van de Polen was allesbehalve illustratief voor de krachtsverhoudingen op het veld.

Want niet Polen maar Nederland creëerde aanvankelijk kans op kans. Tijjani Reijnders schoot rakelings naast en doelman Wojciech Szczesny kreeg nog een hand tegen een inzet van Van Dijk. Memphis Depay schoot eerst nog net over voordat Cody Gakpo wel succes had. De aanvaller werd in de 29e minuut vrijgespeeld door Nathan Aké en trof doel via het lichaam van de Poolse verdediger Bartosz Salamon (1-1). Gakpo en Depay verzuimden Oranje in de slotfase van de eerste helft op voorsprong te schieten.

Opmerkelijk was het verval na rust bij Oranje, na een gemiste kans van Xavi Simons. Ook Koeman zag de Polen sterker worden na een goede reactie van doelman Bart Verbruggen op een inzet van Jakub Kiwior. De bondscoach greep na ruim een uur in en wisselde de matig spelende Joey Veerman en Simons voor Georginio Wijnaldum en Donyell Malen. Na gemiste kansen van Dumfries en Stefan de Vrij moesten Depay en Gakpo naar de kant voor Jeremie Frimpong en Weghorst, die maar weinig tijd nodig had voor zijn winnende treffer.

Meer uit Voetbal

Labyad nieuwe ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.

13 uur geleden
Ajax verliest ook doelman Jaros met zware knieblessure

AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.

15 uur geleden
IOC-baas kijkt of FIFA-baas regels breekt met akkoord Vredesraad

MILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.

16 uur geleden
Real Madrid-trainer: team zou voor Vinícius Jr. van veld stappen

MADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.

17 uur geleden
United rekent nog niet op geblesseerde verdediger De Ligt

MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.

19 uur geleden
Van Persie wil Sterling zondag inzetten bij Feyenoord - Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.

20 uur geleden
Steijn voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.

21 uur geleden