Invaller Weghorst helpt Oranje aan benauwde zege op Polen
HAMBURG (ANP) - Wout Weghorst heeft het Nederlands elftal op het EK aan een benauwde zege op Polen geholpen. De invaller stond twee minuten in het veld toen hij Oranje aan een begeerde tweede treffer hielp (2-1). Hij trof doel op aangeven van Nathan Aké, een van de beste spelers van Oranje in het Volksparkstadion van Hamburg.
Weghorst zorgde voor veel opluchting bij de nationale ploeg, na een redelijke eerste helft en matig optreden na rust. Want Polen werd, zeker zonder de geblesseerde topscorer Robert Lewandowski, vooraf ingeschat als makkelijkste tegenstander in een poule met ook nog Frankrijk en Oostenrijk.
Met dezelfde basisspelers als in de laatste oefenwedstrijd tegen IJsland deed het Nederlands elftal voor rust nog veel goed op een slechte grasmat in Hamburg. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman heeft zich voorgenomen om geen saai voetbal te spelen op de Europese eindronde. Oranje speelde de bal zeker niet eindeloos rond, maar koos waar mogelijk met snel spel en lange ballen de aanval.
Hoekschop
Oranje mocht zichzelf wel aanrekenen dat het veel kansen nodig had voor een doelpunt en incasseerde voor de derde keer op rij een tegentreffer na een hoekschop. Adam Buksa stond tussen Denzel Dumfries en Virgil van Dijk toen hij een hoekschop van Piotr Zielinski succesvol met zijn hoofd verlengde (0-1). De openingstreffer van de Polen was allesbehalve illustratief voor de krachtsverhoudingen op het veld.
Want niet Polen maar Nederland creëerde aanvankelijk kans op kans. Tijjani Reijnders schoot rakelings naast en doelman Wojciech Szczesny kreeg nog een hand tegen een inzet van Van Dijk. Memphis Depay schoot eerst nog net over voordat Cody Gakpo wel succes had. De aanvaller werd in de 29e minuut vrijgespeeld door Nathan Aké en trof doel via het lichaam van de Poolse verdediger Bartosz Salamon (1-1). Gakpo en Depay verzuimden Oranje in de slotfase van de eerste helft op voorsprong te schieten.
Opmerkelijk was het verval na rust bij Oranje, na een gemiste kans van Xavi Simons. Ook Koeman zag de Polen sterker worden na een goede reactie van doelman Bart Verbruggen op een inzet van Jakub Kiwior. De bondscoach greep na ruim een uur in en wisselde de matig spelende Joey Veerman en Simons voor Georginio Wijnaldum en Donyell Malen. Na gemiste kansen van Dumfries en Stefan de Vrij moesten Depay en Gakpo naar de kant voor Jeremie Frimpong en Weghorst, die maar weinig tijd nodig had voor zijn winnende treffer.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
22 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
22 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
1 dag geleden