Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Weghorst helpt Ajax in blessuretijd langs FC Groningen

Invaller Weghorst helpt Ajax in blessuretijd langs FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft drie dagen na de zware uitwedstrijd bij Slavia Praag (1-1) in de Europa League op de valreep een 3-1-zege geboekt op FC Groningen. Invaller Wout Weghorst tekende in de blessuretijd met zijn eerste goal voor de Amsterdamse club voor de 2-1, waarna hij ook de assist voor de 3-1 van Chuba Akpom verzorgde.

Klaassen had in de eerste helft de 1-0 namens Ajax gemaakt, waarna Jorg Schreuders in de tweede helft gelijkmaakte. Branco van den Boomen miste nog een strafschop, voordat Weghorst Ajax redde in de blessuretijd.

Klaassen ontbrak tegen Slavia Praag omdat hij niet is ingeschreven voor de Europa League. Naast Klaassen keerde ook Bertrand Traoré terug in de basis. Hij vormde de voorhoede met Brian Brobbey en Mika Godts.

Balbezit

Ajax had in de eerste helft verreweg het meeste balbezit, maar zette Groningen-keeper Etienne Vaessen amper aan het werk. Godts combineerde na een kwartier met Brobbey, na een scrimmage raakte Kenneth Taylor de buitenkant van de paal. Vijf minuten later vocht Brobbey een duel uit met zijn bewaker, waarna Klaassen de bal wel binnen schoot, 1-0. Brobbey kreeg zelf ook twee kansen, maar hij wist de bal niet langs Vaessen te krijgen.

Ajax ging in de openingsfase van de tweede helft meteen op zoek naar de tweede treffer. Godts, Brobbey en Traoré waren dichtbij, waarna de grootste kans voor Chuba Akpom was. De vervanger van Brobbey ging alleen op Vaessen af, maar wachtte te lang. Ajax wist het niveau niet vast te houden en Groningen profiteerde in de 69e minuut. Na geschutter van Josip Sutalo tikte Schreuders de 1-1 binnen.

Strafschopgebied

Een paar minuten later werd Akpom neergelegd in het strafschopgebied. Van den Boomen, die in Praag nog een penalty had benut, zag zijn strafschop gestopt worden door Vaessen. Weghorst kwam in de 84e minuut binnen de lijnen, waarna hij in de blessuretijd Ajax redde. Hij kopte een voorzet van Anton Gaaei binnen voor de 2-1 en stelde met een goede pass Akpom in staat om de 3-1 te maken.

Met de zege klimt Ajax naar de vijfde plaats. De ploeg heeft 13 punten uit zes duels. Nummer 10 Groningen heeft 9 punten uit acht wedstrijden.

Meer uit Voetbal

Van Bronckhorst: Steijn was er niet klaar voor om in te vallen

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.

17 uur geleden
FC Utrecht heeft eerste betrokkenen van ongeregeldheden in beeld

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.

17 uur geleden
Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

1 dag geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

1 dag geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

1 dag geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

1 dag geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

1 dag geleden