Invaller Weghorst helpt Ajax in blessuretijd langs FC Groningen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft drie dagen na de zware uitwedstrijd bij Slavia Praag (1-1) in de Europa League op de valreep een 3-1-zege geboekt op FC Groningen. Invaller Wout Weghorst tekende in de blessuretijd met zijn eerste goal voor de Amsterdamse club voor de 2-1, waarna hij ook de assist voor de 3-1 van Chuba Akpom verzorgde.
Klaassen had in de eerste helft de 1-0 namens Ajax gemaakt, waarna Jorg Schreuders in de tweede helft gelijkmaakte. Branco van den Boomen miste nog een strafschop, voordat Weghorst Ajax redde in de blessuretijd.
Klaassen ontbrak tegen Slavia Praag omdat hij niet is ingeschreven voor de Europa League. Naast Klaassen keerde ook Bertrand Traoré terug in de basis. Hij vormde de voorhoede met Brian Brobbey en Mika Godts.
Balbezit
Ajax had in de eerste helft verreweg het meeste balbezit, maar zette Groningen-keeper Etienne Vaessen amper aan het werk. Godts combineerde na een kwartier met Brobbey, na een scrimmage raakte Kenneth Taylor de buitenkant van de paal. Vijf minuten later vocht Brobbey een duel uit met zijn bewaker, waarna Klaassen de bal wel binnen schoot, 1-0. Brobbey kreeg zelf ook twee kansen, maar hij wist de bal niet langs Vaessen te krijgen.
Ajax ging in de openingsfase van de tweede helft meteen op zoek naar de tweede treffer. Godts, Brobbey en Traoré waren dichtbij, waarna de grootste kans voor Chuba Akpom was. De vervanger van Brobbey ging alleen op Vaessen af, maar wachtte te lang. Ajax wist het niveau niet vast te houden en Groningen profiteerde in de 69e minuut. Na geschutter van Josip Sutalo tikte Schreuders de 1-1 binnen.
Strafschopgebied
Een paar minuten later werd Akpom neergelegd in het strafschopgebied. Van den Boomen, die in Praag nog een penalty had benut, zag zijn strafschop gestopt worden door Vaessen. Weghorst kwam in de 84e minuut binnen de lijnen, waarna hij in de blessuretijd Ajax redde. Hij kopte een voorzet van Anton Gaaei binnen voor de 2-1 en stelde met een goede pass Akpom in staat om de 3-1 te maken.
Met de zege klimt Ajax naar de vijfde plaats. De ploeg heeft 13 punten uit zes duels. Nummer 10 Groningen heeft 9 punten uit acht wedstrijden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
50 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
54 minuten geledenLORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft bij FC Volendam de tiende overwinning van het seizoen behaald. De ploeg van coach Danny Buijs won met 2-1 door treffers van Paul Gladon en Dimitrios Limnios. Robert Mühren scoorde nog voor de thuisploeg.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is in de eerste divisie naar de derde plaats gestegen. De Doetinchemmers wonnen voor eigen publiek met 2-1 van FC Dordrecht en passeerden daardoor Jong PSV en Willem II.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de derde plaats van Villarreal overgenomen. Het elftal van trainer Diego Simeone boekte zaterdag een kleine zege op Getafe: 1-0.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen NEC. De Volendamse middenvelder is niet helemaal fit en ontbreekt in de selectie van trainer Peter Bosz.
3 uur geleden