Invaller Weghorst helpt Ajax aan doelpuntrijke zege in Almelo
ALMELO (ANP) - Wout Weghorst heeft Ajax met opnieuw een succesvolle invalbeurt aan een moeizame zege bij Heracles Almelo geholpen. De spits van Oranje kopte vijf minuten na zijn entree de 3-2 binnen en maakte tien minuten voor het einde vanaf de strafschopstip ook nog de winnende 4-3 tegen zijn oude club. Die was in de eerste helft nog twee keer op voorsprong gekomen, via onder andere een treffer van eigen helft van Mario Engels.
Al vroeg in het duel hadden beide ploegen veel ruimte om te voetballen. Eerst mikte Ajax-spits Brian Brobbey na een voorzet van Mika Godts voor leeg doel over en naast, wat Heracles-spits Luka Kulenovic vlak daarna hard afstrafte door wel de openingstreffer te maken.
Na 25 minuten stond het weer 1-1 door Davy Klaassen. De routinier stond op de goede plek om binnen te schieten na een geblokt schot van Bertrand Traoré. Al snel moest Ajax weer in de achtervolging, toen Mario Engels in één keer besloot uit te halen vanaf eigen helft na balverlies van Josip Sutalo. De Duitser raakte de bal perfect en verschalkte de terugrennende keeper Remko Pasveer.
FC Groningen
Dankzij Traoré ging Ajax alsnog met een gelijke stand rusten. De vleugelspeler uit Burkina Faso schoot via de onderkant van de lat hard raak na een eerdere poging van Godts.
Brobbey kreeg vroeg in de tweede helft een grote kans, maar scoorde ook in zijn zesde Eredivisieduel van het seizoen niet. De Oranje-international moest na minder dan een uur plaatsmaken voor Weghorst, die enkele minuten later Ajax op fraai aangeven van Jorrel Hato voor het eerst op voorsprong zette. Weghorst had in het vorige duel met FC Groningen (3-1) ook al een belangrijke invalbeurt met een late treffer en assist.
Gele kaart
Heracles gaf zich nog niet gewonnen en maakte via de Bosnische Kulenovic weer gelijk. Weghorst versierde tien minuten voor tijd een strafschop en schoot zelf raak vanaf elf meter.
Na de tweede gele kaart voor aanvoerder Brian De Keersmaecker zat een vierde Almelose treffer er in de slotfase niet meer in. Daardoor stijgt Ajax naar de derde plaats, Heracles staat veertiende.
Meer uit Voetbal
ANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
4 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
19 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
22 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
22 uur geleden