Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Weghorst helpt Ajax aan doelpuntrijke zege in Almelo

Invaller Weghorst helpt Ajax aan doelpuntrijke zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Wout Weghorst heeft Ajax met opnieuw een succesvolle invalbeurt aan een moeizame zege bij Heracles Almelo geholpen. De spits van Oranje kopte vijf minuten na zijn entree de 3-2 binnen en maakte tien minuten voor het einde vanaf de strafschopstip ook nog de winnende 4-3 tegen zijn oude club. Die was in de eerste helft nog twee keer op voorsprong gekomen, via onder andere een treffer van eigen helft van Mario Engels.

Al vroeg in het duel hadden beide ploegen veel ruimte om te voetballen. Eerst mikte Ajax-spits Brian Brobbey na een voorzet van Mika Godts voor leeg doel over en naast, wat Heracles-spits Luka Kulenovic vlak daarna hard afstrafte door wel de openingstreffer te maken.

Na 25 minuten stond het weer 1-1 door Davy Klaassen. De routinier stond op de goede plek om binnen te schieten na een geblokt schot van Bertrand Traoré. Al snel moest Ajax weer in de achtervolging, toen Mario Engels in één keer besloot uit te halen vanaf eigen helft na balverlies van Josip Sutalo. De Duitser raakte de bal perfect en verschalkte de terugrennende keeper Remko Pasveer.

FC Groningen

Dankzij Traoré ging Ajax alsnog met een gelijke stand rusten. De vleugelspeler uit Burkina Faso schoot via de onderkant van de lat hard raak na een eerdere poging van Godts.

Brobbey kreeg vroeg in de tweede helft een grote kans, maar scoorde ook in zijn zesde Eredivisieduel van het seizoen niet. De Oranje-international moest na minder dan een uur plaatsmaken voor Weghorst, die enkele minuten later Ajax op fraai aangeven van Jorrel Hato voor het eerst op voorsprong zette. Weghorst had in het vorige duel met FC Groningen (3-1) ook al een belangrijke invalbeurt met een late treffer en assist.

Gele kaart

Heracles gaf zich nog niet gewonnen en maakte via de Bosnische Kulenovic weer gelijk. Weghorst versierde tien minuten voor tijd een strafschop en schoot zelf raak vanaf elf meter.

Na de tweede gele kaart voor aanvoerder Brian De Keersmaecker zat een vierde Almelose treffer er in de slotfase niet meer in. Daardoor stijgt Ajax naar de derde plaats, Heracles staat veertiende.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

4 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

4 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

6 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

7 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

11 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

11 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

12 uur geleden