Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Weghorst helpt Ajax aan doelpuntrijke zege in Almelo

Invaller Weghorst helpt Ajax aan doelpuntrijke zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Wout Weghorst heeft Ajax met opnieuw een succesvolle invalbeurt aan een moeizame zege bij Heracles Almelo geholpen. De spits van Oranje kopte vijf minuten na zijn entree de 3-2 binnen en maakte tien minuten voor het einde vanaf de strafschopstip ook nog de winnende 4-3 tegen zijn oude club. Die was in de eerste helft nog twee keer op voorsprong gekomen, via onder andere een treffer van eigen helft van Mario Engels.

Al vroeg in het duel hadden beide ploegen veel ruimte om te voetballen. Eerst mikte Ajax-spits Brian Brobbey na een voorzet van Mika Godts voor leeg doel over en naast, wat Heracles-spits Luka Kulenovic vlak daarna hard afstrafte door wel de openingstreffer te maken.

Na 25 minuten stond het weer 1-1 door Davy Klaassen. De routinier stond op de goede plek om binnen te schieten na een geblokt schot van Bertrand Traoré. Al snel moest Ajax weer in de achtervolging, toen Mario Engels in één keer besloot uit te halen vanaf eigen helft na balverlies van Josip Sutalo. De Duitser raakte de bal perfect en verschalkte de terugrennende keeper Remko Pasveer.

FC Groningen

Dankzij Traoré ging Ajax alsnog met een gelijke stand rusten. De vleugelspeler uit Burkina Faso schoot via de onderkant van de lat hard raak na een eerdere poging van Godts.

Brobbey kreeg vroeg in de tweede helft een grote kans, maar scoorde ook in zijn zesde Eredivisieduel van het seizoen niet. De Oranje-international moest na minder dan een uur plaatsmaken voor Weghorst, die enkele minuten later Ajax op fraai aangeven van Jorrel Hato voor het eerst op voorsprong zette. Weghorst had in het vorige duel met FC Groningen (3-1) ook al een belangrijke invalbeurt met een late treffer en assist.

Gele kaart

Heracles gaf zich nog niet gewonnen en maakte via de Bosnische Kulenovic weer gelijk. Weghorst versierde tien minuten voor tijd een strafschop en schoot zelf raak vanaf elf meter.

Na de tweede gele kaart voor aanvoerder Brian De Keersmaecker zat een vierde Almelose treffer er in de slotfase niet meer in. Daardoor stijgt Ajax naar de derde plaats, Heracles staat veertiende.

Meer uit Voetbal

Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

16 minuten geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

54 minuten geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

1 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

3 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

3 uur geleden
Fortuna Sittard huurt Spartaan Duijvestijn tot einde seizoen

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.

4 uur geleden
Le Monde: salaris Infantino flink gegroeid sinds zijn aanstelling

ZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.

4 uur geleden