Invaller Touré helpt Vitesse in extra tijd langs PEC Zwolle
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft op de valreep gewonnen van PEC Zwolle. De Arnhemse subtopper leek op eigen veld opnieuw punten te verspelen. In de extra tijd kopte invaller Idrissa Touré de thuisclub alsnog naar de overwinning: 2-1.
Vitesse kon na twee remises op rij en een verloren bekerfinale tegen Ajax een zege goed gebruiken. De nummer 4 blijft daardoor rivaal Feyenoord op enige afstand houden. Het verschil is nu 5 punten. Feyenoord speelt zondag bij ADO Den Haag. De vierde plek is goed voor een ticket voor de derde voorronde van de nieuwe Conference League. De nummers 5 tot en met 8 moeten in de play-offs gaan strijden om het laatste Europese ticket.
Armando Broja opende in de 27e minuut de score. De 19-jarige Albaniër rondde beheerst af na een fraaie pass van Thomas Bruns. De 16-jarige debutant Rav van den Berg liet zich simpel verschalken door Broja.
Doelpunt afgekeurd
De thuisclub haalde voor de rust te weinig rendement uit een flink overwicht. Vlak voor de rust schoot Broja hard op de paal. Na de pauze kwam hij snel weer tot scoren. De VAR keurde het doelpunt echter af wegens hands.
Kort daarna kwam PEC Zwolle verrassend op gelijke hoogte. Jesper Drost knalde raak: 1-1. Daar leek het bij te blijven. Touré, die pas in de 86e minuut inviel, besliste anders: 2-1. Het was zijn eerste Eredivisietreffer.
Meer uit Voetbal
MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
10 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
22 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
1 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.
2 uur geleden