Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Touré helpt Vitesse in extra tijd langs PEC Zwolle

Invaller Touré helpt Vitesse in extra tijd langs PEC Zwolle

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft op de valreep gewonnen van PEC Zwolle. De Arnhemse subtopper leek op eigen veld opnieuw punten te verspelen. In de extra tijd kopte invaller Idrissa Touré de thuisclub alsnog naar de overwinning: 2-1.

Vitesse kon na twee remises op rij en een verloren bekerfinale tegen Ajax een zege goed gebruiken. De nummer 4 blijft daardoor rivaal Feyenoord op enige afstand houden. Het verschil is nu 5 punten. Feyenoord speelt zondag bij ADO Den Haag. De vierde plek is goed voor een ticket voor de derde voorronde van de nieuwe Conference League. De nummers 5 tot en met 8 moeten in de play-offs gaan strijden om het laatste Europese ticket.

Armando Broja opende in de 27e minuut de score. De 19-jarige Albaniër rondde beheerst af na een fraaie pass van Thomas Bruns. De 16-jarige debutant Rav van den Berg liet zich simpel verschalken door Broja.

Doelpunt afgekeurd

De thuisclub haalde voor de rust te weinig rendement uit een flink overwicht. Vlak voor de rust schoot Broja hard op de paal. Na de pauze kwam hij snel weer tot scoren. De VAR keurde het doelpunt echter af wegens hands.

Kort daarna kwam PEC Zwolle verrassend op gelijke hoogte. Jesper Drost knalde raak: 1-1. Daar leek het bij te blijven. Touré, die pas in de 86e minuut inviel, besliste anders: 2-1. Het was zijn eerste Eredivisietreffer.

Meer uit Voetbal

Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

2 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

3 uur geleden
Coach Parker vertrekt bij gedegradeerd Burnley

BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.

5 uur geleden
Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

7 uur geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

8 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

18 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

21 uur geleden