Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Touré helpt Vitesse in extra tijd langs PEC Zwolle

Invaller Touré helpt Vitesse in extra tijd langs PEC Zwolle

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft op de valreep gewonnen van PEC Zwolle. De Arnhemse subtopper leek op eigen veld opnieuw punten te verspelen. In de extra tijd kopte invaller Idrissa Touré de thuisclub alsnog naar de overwinning: 2-1.

Vitesse kon na twee remises op rij en een verloren bekerfinale tegen Ajax een zege goed gebruiken. De nummer 4 blijft daardoor rivaal Feyenoord op enige afstand houden. Het verschil is nu 5 punten. Feyenoord speelt zondag bij ADO Den Haag. De vierde plek is goed voor een ticket voor de derde voorronde van de nieuwe Conference League. De nummers 5 tot en met 8 moeten in de play-offs gaan strijden om het laatste Europese ticket.

Armando Broja opende in de 27e minuut de score. De 19-jarige Albaniër rondde beheerst af na een fraaie pass van Thomas Bruns. De 16-jarige debutant Rav van den Berg liet zich simpel verschalken door Broja.

Doelpunt afgekeurd

De thuisclub haalde voor de rust te weinig rendement uit een flink overwicht. Vlak voor de rust schoot Broja hard op de paal. Na de pauze kwam hij snel weer tot scoren. De VAR keurde het doelpunt echter af wegens hands.

Kort daarna kwam PEC Zwolle verrassend op gelijke hoogte. Jesper Drost knalde raak: 1-1. Daar leek het bij te blijven. Touré, die pas in de 86e minuut inviel, besliste anders: 2-1. Het was zijn eerste Eredivisietreffer.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

26 minuten geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

7 uur geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

9 uur geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

10 uur geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

11 uur geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

1 dag geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

1 dag geleden