Invaller Tchouaméni kopt Real Madrid in slotfase langs Las Palmas
LAS PALMAS (ANP) - Real Madrid heeft puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie ternauwernood voorkomen. De koploper won de uitwedstrijd tegen Las Palmas met 2-1. De Franse invaller Aurélien Tchouaméni kopte in de 84e minuut, uit een hoekschop van Toni Kroos het winnende doelpunt binnen.
Middenmoter Las Palmas opende in de beginfase van de tweede helft de score. Javi Muñoz schoot via het been van Real-aanvoerder Nacho raak. Het antwoord van Real liet niet heel lang op zich wachten. Na een fraaie assist van Eduardo Camavinga maakte Vinícius Júnior in de 65e minuut gelijk. Voor de Braziliaan betekende het zijn 41e doelpunt in La Liga in 163 wedstrijden.
Bij Las Palmas bleef oud-Ajacied Daley Sinkgraven op de bank zitten.
Real Madrid gaat dankzij de winst nu alleen aan de leiding met 54 punten. Girona heeft 52 punten uit evenveel wedstrijden. De nummer 2 gaat zondag op bezoek bij Celta de Vigo en kan bij winst de eerste plek overnemen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden