Invaller Sørloth bezorgt Leipzig de zege in Istanbul
ISTANBUL (ANP) - Een doelpunt van invaller Alexander Sørloth in blessuretijd heeft RB Leipzig de winst bezorgd bij Istanbul Basaksehir. De Turken leken via een hattrick van uitblinker İrfan Kahveci een punt veilig te stellen, maar in de slotfase ging het alsnog fout: 3-4.
De Duitsers kwamen op voorsprong via Yussuf Poulsen, die een schot van ploeggenoot Marcel Sabitzer binnenliep. Nordi Mukiele verdubbelde de voorsprong, waarna Kahveci vlak voor rust zijn eerste doelpunt maakte. Na rust leek Dani Olmo met de derde Duitse treffer de wedstrijd te beslissen, maar richtte de regerend Turkse kampioen zich aan de hand van nog twee goals van Kahveci op. Sørloth had echter het laatste woord met de beslissende treffer in blessuretijd.
Leipzig heeft 9 punten in poule H, en heeft nog altijd kans op overwintering in de Champions League. Veel zal afhangen van de wedstrijd woensdagavond tussen Manchester United (9 punten) en Paris Saint-Germain (6 punten). De Turken zijn met 3 punten vrijwel uitgeschakeld.
Justin Kluivert deed vijf minuten mee bij Leipzig.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
11 uur geleden