Invaller Seymor kopt Excelsior in blessuretijd naar zege
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft na drie nederlagen op rij weer een wedstrijd gewonnen in de Eredivisie. De Rotterdammers wonnen diep in blessuretijd met 2-1 van FC Emmen, dat net als Excelsior vorig seizoen nog in de eerste divisie speelde. Invaller Serano Seymor kopte in de 95e minuut raak uit een hoekschop.
FC Emmen kon nog niet beschikken over Jeroen Veldmate. De aanvoerder liep vorige week tegen AZ een enkelblessure op en was daarvan nog niet hersteld. Julius Dirksen maakte als zijn vervanger zijn debuut als basisspeler voor FC Emmen.
Excelsior leek in de 29e minuut op voorsprong te komen, maar het doelpunt van Couhaib Driouech werd afgekeurd wegens buitenspel. Emmen had op slag van rust meer succes. Na een schot van Jari Vlak stompte doelman Stijn van Gassel de bal voor de voeten van Ole Romeny. De aanvaller maakte zijn derde doelpunt dit seizoen.
Paal
De thuisploeg drong na rust aan. Kenzo Goudmijn raakte na een uur spelen de paal. Direct daarna was het wel raak. De mee opgekomen verdediger Nathan Tjoe-a-on schoot van buiten het strafschopgebied met zijn linkervoet hard en laag raak.
Excelsior ging in het vervolg op zoek naar de winnende treffer, maar Emmen hield lange tijd stand. Uit een corner sloeg de ploeg van coach Marinus Dijkhuizen toch nog toe.
Excelsior heeft na zes duels 9 punten en FC Emmen staat op 4 punten.
Meer uit Voetbal
VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
3 minuten geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
5 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
12 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 dag geleden