Invaller Seymor kopt Excelsior in blessuretijd naar zege
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft na drie nederlagen op rij weer een wedstrijd gewonnen in de Eredivisie. De Rotterdammers wonnen diep in blessuretijd met 2-1 van FC Emmen, dat net als Excelsior vorig seizoen nog in de eerste divisie speelde. Invaller Serano Seymor kopte in de 95e minuut raak uit een hoekschop.
FC Emmen kon nog niet beschikken over Jeroen Veldmate. De aanvoerder liep vorige week tegen AZ een enkelblessure op en was daarvan nog niet hersteld. Julius Dirksen maakte als zijn vervanger zijn debuut als basisspeler voor FC Emmen.
Excelsior leek in de 29e minuut op voorsprong te komen, maar het doelpunt van Couhaib Driouech werd afgekeurd wegens buitenspel. Emmen had op slag van rust meer succes. Na een schot van Jari Vlak stompte doelman Stijn van Gassel de bal voor de voeten van Ole Romeny. De aanvaller maakte zijn derde doelpunt dit seizoen.
Paal
De thuisploeg drong na rust aan. Kenzo Goudmijn raakte na een uur spelen de paal. Direct daarna was het wel raak. De mee opgekomen verdediger Nathan Tjoe-a-on schoot van buiten het strafschopgebied met zijn linkervoet hard en laag raak.
Excelsior ging in het vervolg op zoek naar de winnende treffer, maar Emmen hield lange tijd stand. Uit een corner sloeg de ploeg van coach Marinus Dijkhuizen toch nog toe.
Excelsior heeft na zes duels 9 punten en FC Emmen staat op 4 punten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
7 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
9 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
10 uur geleden