Invaller Seymor kopt Excelsior in blessuretijd naar zege
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft na drie nederlagen op rij weer een wedstrijd gewonnen in de Eredivisie. De Rotterdammers wonnen diep in blessuretijd met 2-1 van FC Emmen, dat net als Excelsior vorig seizoen nog in de eerste divisie speelde. Invaller Serano Seymor kopte in de 95e minuut raak uit een hoekschop.
FC Emmen kon nog niet beschikken over Jeroen Veldmate. De aanvoerder liep vorige week tegen AZ een enkelblessure op en was daarvan nog niet hersteld. Julius Dirksen maakte als zijn vervanger zijn debuut als basisspeler voor FC Emmen.
Excelsior leek in de 29e minuut op voorsprong te komen, maar het doelpunt van Couhaib Driouech werd afgekeurd wegens buitenspel. Emmen had op slag van rust meer succes. Na een schot van Jari Vlak stompte doelman Stijn van Gassel de bal voor de voeten van Ole Romeny. De aanvaller maakte zijn derde doelpunt dit seizoen.
Paal
De thuisploeg drong na rust aan. Kenzo Goudmijn raakte na een uur spelen de paal. Direct daarna was het wel raak. De mee opgekomen verdediger Nathan Tjoe-a-on schoot van buiten het strafschopgebied met zijn linkervoet hard en laag raak.
Excelsior ging in het vervolg op zoek naar de winnende treffer, maar Emmen hield lange tijd stand. Uit een corner sloeg de ploeg van coach Marinus Dijkhuizen toch nog toe.
Excelsior heeft na zes duels 9 punten en FC Emmen staat op 4 punten.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
8 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
20 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
22 uur geleden