Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Romero kopt PSV in blessurtijd langs FC Emmen

Invaller Romero kopt PSV in blessurtijd langs FC Emmen

EINDHOVEN (ANP) - PSV is ook na twee speelronden in de eredivisie nog zonder puntenverlies. De Eindhovenaren maakten zaterdag in eigen stadion weinig indruk tegen FC Emmen: 2-1. Invaller Maximiliano Romero kopte diep in blessuretijd, na een voorzet van linkerverdediger Philipp Max, het winnende doelpunt binnen.

Yvon Mvogo was van alle PSV'ers vermoedelijk het meest blij met die treffer. De doelman ging in de 83e minuut enorm in de fout toen hij de bal, na een terugspeelbal van Max, onder zijn voet door liet gaan en over de doellijn zag rollen. Het was voor Mvogo extra pijnlijk omdat hij zondag tegen FC Groningen ook al blunderde. De inspeelpass op de in de dekking staande Jorrit Hendrix werd hem en PSV toen ook niet fataal omdat PSV daarna zelf nog twee keer scoorde (1-3).

Mvogo was juist naar PSV gehaald vanwege zijn voetballende kwaliteiten. Trainer Roger Schmidt vindt de inmiddels vertrokken Jeroen Zoet en tweede doelman Lars Unnerstall te veel 'lijnkeepers'.

Mandueke

Noni Madueke mocht zaterdag bij PSV vanaf het begin meedoen. De 18-jarige Britse aanvaller nam de plaats in van Sam Lammers, die op weg is naar Atalanta Bergamo. Madueke had zondag tegen Groningen als invaller met twee assists een belangrijk aandeel in de zege.

Tegen Emmen scoorde Madueke zelf. Na een soort van rugbyaanval, van rechts naar links via Denzel Dumfries, Mohamed Ihattaren, Cody Gakpo en Max, kon de spits de bal in de 21e minuut van dichtbij in het doel werken. Van harte ging dat niet, want Madueke raakte de bal niet goed.

Ihattaren

Ihattaren had zijn basisplaats weer terug. De middenvelder startte tegen Groningen op de bank omdat hij in de ogen van Schmidt op trainingen niet alles had gegeven. De Duitser stuurde hem zelfs een keer weg. Ihattaren beloofde beterschap en mocht het tegen Emmen vanaf het begin laten zien. Veel indruk maakte hij niet. Ihattaren is aan het begin van dit seizoen nog duidelijk zoekende naar zijn goede vorm. Na een uur spelen verving Schmidt Ihattaren voor Mauro Junior, die tegen Groningen nog een basisplaats had. Madueke ging er na een uur ook vanaf.

Niet alleen Ihattaren viel wat tegen. PSV speelde als geheel moeizaam. Het tempo lag vaak te laag en er werd op te veel momenten onnodig balverlies geleden om het Emmen heel moeilijk te maken.

Emmen beperkte zich voor rust vooral tot tegenhouden, maar zocht in de tweede helft iets vaker de aanval. PSV bleef vrij eenvoudig overeind, totdat Mvogo Emmen een handje hielp. Dankzij invaller Romero kwam het toch nog goed voor PSV.

Meer uit Voetbal

Tunesië stelt Chaâbani aan als nieuwe bondscoach

TUNIS (ANP/RTR) - Tunesië heeft Mouin Chaâbani aangesteld als de nieuwe bondscoach van de voetballers. De 45-jarige Tunesiër heeft een contract tot en met 2030 getekend, meldde de Tunesische voetbalbond (FTF).

34 minuten geleden
Willem II haalt verdediger Ter Avest terug naar Nederland

TILBURG (ANP) - Willem II haalt Hidde ter Avest terug naar Nederland. De 29-jarige verdediger komt transfervrij over van Oxford United en tekent een contract voor één seizoen bij de gepromoveerde club uit Tilburg, met een optie voor nog een jaar.

3 uur geleden
UEFA wijst plan FIFA voor aandelenverkoop WK resoluut af

NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA heeft zeer negatief gereageerd op de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. FIFA wil een nieuwe dochteronderneming FIFA Forward Enterprise (FFE) oprichten en daarvan zo'n 20 procent van de aandelen verkopen aan investeerders.

3 uur geleden
Slechts geel in Bundesliga na beledigen speler met bedekte mond

FRANKFURT (ANP/DPA) - Voetballers in de Bundesliga die vanaf nu hun mond bedekken bij een verbale confrontatie met een tegenstander krijgen een gele kaart. Dat heeft de scheidsrechterscommissie van de Duitse bond (DFB) bevestigd aan persbureau dpa. Op het afgelopen WK werd de handeling nog bestraft met rood.

5 uur geleden
Mancini keert terug als bondscoach van Italië

ROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini keert na drie jaar terug als bondscoach van de Italiaanse voetballers. Dat heeft de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Giovanni Malagò, in Rome bekendgemaakt.

6 uur geleden
Oud-Feyenoorder Wellenreuther meteen geblesseerd bij Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.

7 uur geleden
Media: Mancini opnieuw bondscoach van voetballers Italië

ROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini staat op het punt om opnieuw bondscoach van Italië te worden. Dat melden verschillende media. De 61-jarige trainer moet de opvolger worden van de in april vertrokken bondscoach Gennaro Gattuso. Onder zijn leiding wist Italië zich niet te plaatsen voor het afgelopen WK. Het land ontbrak zo voor de derde keer op rij op het mondiale toernooi.

7 uur geleden