Invaller Rashford leidt ManUnited langs West Ham in extra tijd
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League het duel om de vierde plek gewonnen. De ploeg van coach Ralf Rangnick versloeg op eigen veld West Ham United met 1-0. Het doelpunt viel in de extra tijd en kwam op naam van invaller Marcus Rashford. Daardoor staat ManUnited nu op de vierde plaats, met 1 punt meer dan nummer 5 West Ham en een wedstrijd minder gespeeld.
De stand in de bovenste regionen van de Premier League geeft echter nog wel een vertekend beeld. Zowel nummer 6 Tottenham Hotspur als nummer 7 Arsenal moet nog een aantal duels inhalen.
Cristiano Ronaldo was voor de rust de gevaarlijkste man op Old Trafford. De Portugese vedette kon Manchester United echter niet aan een voorsprong helpen. Hij had afgelopen woensdag tijdens de gewonnen uitwedstrijd tegen Brentford (1-3) nog de nodige commotie veroorzaakt met een boze reactie na zijn wissel in de 71e minuut. Daar bleek hij niet van gediend.
Ronaldo mocht tegen West Ham de wedstrijd uitspelen. Hij kon echter het verschil niet maken. Rashford daarentegen vervulde wel een hoofdrol bij ManUnited. Hij tikte vlak voor het eindsignaal een voorzet van Edinson Cavani, die eveneens was ingevallen, van dichtbij in. Daarmee werd Rangnick beloond voor zijn wisselbeleid. Donny van de Beek bleef bij de thuisploeg op de bank.
Degradatiekandidaat Newcastle United behaalde bij Leeds United de tweede competitiezege: 0-1. Jonjo Shelvey scoorde een kwartier voor tijd uit een vrije trap. Bij Leeds speelde verdediger Pascal Struijk de hele wedstrijd.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
9 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
11 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
12 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
16 uur geleden