Invaller Núñez helpt Liverpool in slotfase langs Brentford
LONDEN (ANP) - Liverpool heeft het uitduel met Brentford dankzij twee late treffers van Darwin Núñez toch nog gewonnen. Lang leek de koploper van Engeland op weg naar nieuw puntenverlies, maar in de blessuretijd redde de ingevallen spits uit Uruguay de ploeg van trainer Arne Slot: 0-2. Zo was de Nederlander opnieuw succesvol in zijn wisselbeleid, net als dinsdag in het uitduel met Nottingham Forest.
Liverpool leek voor de vierde keer in de laatste vijf duels zonder overwinning te blijven. Dinsdag speelde de ploeg van Slot gelijk in de topper tegen het verrassende Nottingham. Invaller Diogo Jota bepaalde toen de eindstand op 1-1.
De 'Reds' hebben nu een voorsprong van 7 punten op Arsenal. De nummer 2 komt zaterdagavond nog in actie tegen Aston Villa.
Doelpunten
Cody Gakpo kreeg al vroeg de eerste kans van de wedstrijd, maar Brentford-keeper Mark Flekken kon zijn kopbal makkelijk vangen. Middenvelder Dominik Szoboszlai raakte vervolgens met een afstandsschot de lat. Bij een volgende kans kwam Gakpo oog in oog met Flekken tot een te slap schot.
Ook in de tweede helft was Liverpool dominant. Gakpo stuitte bij een nieuwe poging van dichtbij op een verdediger van Brentford. Ook kansen van Trent Alexander-Arnold en Mohamed Salah leverden niets op. Op aangeven van Alexander-Arnold zorgde Núñez, halverwege de tweede helft ingevallen, bij het ingaan van de blessuretijd alsnog voor de bevrijdende 1-0. Bij zijn tweede treffer profiteerde de spits van de grotere ruimtes die Brentford bood.
Brentford-verdediger Sepp van den Berg speelde de hele wedstrijd tegen zijn voormalige club. Bij de koploper gold dat voor aanvoerder Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
11 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
13 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
13 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
14 uur geleden