Invaller Núñez helpt Liverpool in slotfase langs Brentford
LONDEN (ANP) - Liverpool heeft het uitduel met Brentford dankzij twee late treffers van Darwin Núñez toch nog gewonnen. Lang leek de koploper van Engeland op weg naar nieuw puntenverlies, maar in de blessuretijd redde de ingevallen spits uit Uruguay de ploeg van trainer Arne Slot: 0-2. Zo was de Nederlander opnieuw succesvol in zijn wisselbeleid, net als dinsdag in het uitduel met Nottingham Forest.
Liverpool leek voor de vierde keer in de laatste vijf duels zonder overwinning te blijven. Dinsdag speelde de ploeg van Slot gelijk in de topper tegen het verrassende Nottingham. Invaller Diogo Jota bepaalde toen de eindstand op 1-1.
De 'Reds' hebben nu een voorsprong van 7 punten op Arsenal. De nummer 2 komt zaterdagavond nog in actie tegen Aston Villa.
Doelpunten
Cody Gakpo kreeg al vroeg de eerste kans van de wedstrijd, maar Brentford-keeper Mark Flekken kon zijn kopbal makkelijk vangen. Middenvelder Dominik Szoboszlai raakte vervolgens met een afstandsschot de lat. Bij een volgende kans kwam Gakpo oog in oog met Flekken tot een te slap schot.
Ook in de tweede helft was Liverpool dominant. Gakpo stuitte bij een nieuwe poging van dichtbij op een verdediger van Brentford. Ook kansen van Trent Alexander-Arnold en Mohamed Salah leverden niets op. Op aangeven van Alexander-Arnold zorgde Núñez, halverwege de tweede helft ingevallen, bij het ingaan van de blessuretijd alsnog voor de bevrijdende 1-0. Bij zijn tweede treffer profiteerde de spits van de grotere ruimtes die Brentford bood.
Brentford-verdediger Sepp van den Berg speelde de hele wedstrijd tegen zijn voormalige club. Bij de koploper gold dat voor aanvoerder Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
28 minuten geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
13 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
15 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
15 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
16 uur geleden