Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Minteh redt Feyenoord bij Almere met fraaie treffer

Invaller Minteh redt Feyenoord bij Almere met fraaie treffer

ALMERE (ANP) - Feyenoord begint de topper van volgende week tegen PSV met een achterstand van 10 punten op de Eindhovenaren. Het was aan Yankuba Minteh te danken dat die marge niet verder opliep. De Gambiaan maakte als invaller beide doelpunten in de uitwedstrijd tegen Almere City FC: 0-2. Minteh schoot de bal in de 72e minuut van afstand fraai over keeper Nordin Bakker in het doel. In blessuretijd tikte de buitenspeler van dichtbij de tweede treffer binnen.

Het was de tweede week op rij dat Feyenoord, dat donderdag na strafschoppen tegen AS Roma strandde in de Europa League, ontsnapte in de Eredivisie. Mats Wieffer maakte vorige week zondag in het thuisduel met RKC Waalwijk kort voor tijd de 1-0. Feyenoord kreeg de laatste vijf competitiewedstrijden geen doelpunt meer tegen. Vitesse was op 21 januari de laatste ploeg die in de competitie wist te scoren tegen de regerend kampioen.

Feyenoord-trainer Arne Slot was er niet bij in Almere omdat hij ziek is. Datzelfde gold voor verdediger Bart Nieuwkoop. Een andere verdediger, Lutsharel Geertruida, opende in de eerste helft de score voor Feyenoord. Met die treffer leek niets mis, maar scheidsrechter Edwin van de Graaf keurde het doelpunt toch af. In aanloop naar de aanval van het doelpunt bleek spits Santiago Giménez buitenspel te hebben gestaan. De bal kwam bij hem, nadat Jochem Ritmeester van de Kamp de bal niet onder controle kreeg. Volgens de voor dit seizoen ingevoerde regelgeving moest het doelpunt worden afgekeurd.

Sterke reeks

Almere, dat bezig was aan een sterke reeks en uit de laatste zeven competitieduels 14 punten pakte, kreeg het gevoel dat er ook tegen Feyenoord wat te halen viel. De uitploeg speelde slordig en leed veel balverlies. Trainer Sipke Hulshoff, de vervanger van Slot, bracht na een uur spelen Minteh in de ploeg voor Igor Paixão. De Gambiaan had niet veel later al succes. Vanaf de rechterkant van het strafschopgebied plaatste hij de bal van grote afstand over de iets te ver voor zijn doel staande keeper Bakker: 0-1. Een andere invaller, Calvin Stengs, stelde Minteh kort voor tijd in staat nog eens te scoren.

Feyenoord staat volgende week voor de vierde keer dit seizoen tegenover PSV. De vorige drie duels waren in De Kuip. Feyenoord verloor in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-1) en in de competitie (1-2). In de beker hadden de Rotterdammers wel succes (1-0).

Meer uit Voetbal

Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

8 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

8 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

12 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

12 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

13 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

14 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

14 uur geleden