Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Minteh redt Feyenoord bij Almere met fraaie treffer

Invaller Minteh redt Feyenoord bij Almere met fraaie treffer

ALMERE (ANP) - Feyenoord begint de topper van volgende week tegen PSV met een achterstand van 10 punten op de Eindhovenaren. Het was aan Yankuba Minteh te danken dat die marge niet verder opliep. De Gambiaan maakte als invaller beide doelpunten in de uitwedstrijd tegen Almere City FC: 0-2. Minteh schoot de bal in de 72e minuut van afstand fraai over keeper Nordin Bakker in het doel. In blessuretijd tikte de buitenspeler van dichtbij de tweede treffer binnen.

Het was de tweede week op rij dat Feyenoord, dat donderdag na strafschoppen tegen AS Roma strandde in de Europa League, ontsnapte in de Eredivisie. Mats Wieffer maakte vorige week zondag in het thuisduel met RKC Waalwijk kort voor tijd de 1-0. Feyenoord kreeg de laatste vijf competitiewedstrijden geen doelpunt meer tegen. Vitesse was op 21 januari de laatste ploeg die in de competitie wist te scoren tegen de regerend kampioen.

Feyenoord-trainer Arne Slot was er niet bij in Almere omdat hij ziek is. Datzelfde gold voor verdediger Bart Nieuwkoop. Een andere verdediger, Lutsharel Geertruida, opende in de eerste helft de score voor Feyenoord. Met die treffer leek niets mis, maar scheidsrechter Edwin van de Graaf keurde het doelpunt toch af. In aanloop naar de aanval van het doelpunt bleek spits Santiago Giménez buitenspel te hebben gestaan. De bal kwam bij hem, nadat Jochem Ritmeester van de Kamp de bal niet onder controle kreeg. Volgens de voor dit seizoen ingevoerde regelgeving moest het doelpunt worden afgekeurd.

Sterke reeks

Almere, dat bezig was aan een sterke reeks en uit de laatste zeven competitieduels 14 punten pakte, kreeg het gevoel dat er ook tegen Feyenoord wat te halen viel. De uitploeg speelde slordig en leed veel balverlies. Trainer Sipke Hulshoff, de vervanger van Slot, bracht na een uur spelen Minteh in de ploeg voor Igor Paixão. De Gambiaan had niet veel later al succes. Vanaf de rechterkant van het strafschopgebied plaatste hij de bal van grote afstand over de iets te ver voor zijn doel staande keeper Bakker: 0-1. Een andere invaller, Calvin Stengs, stelde Minteh kort voor tijd in staat nog eens te scoren.

Feyenoord staat volgende week voor de vierde keer dit seizoen tegenover PSV. De vorige drie duels waren in De Kuip. Feyenoord verloor in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-1) en in de competitie (1-2). In de beker hadden de Rotterdammers wel succes (1-0).

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

6 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

8 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

9 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

10 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

11 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

11 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

11 uur geleden