Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Minteh redt Feyenoord bij Almere met fraaie treffer

Invaller Minteh redt Feyenoord bij Almere met fraaie treffer

ALMERE (ANP) - Feyenoord begint de topper van volgende week tegen PSV met een achterstand van 10 punten op de Eindhovenaren. Het was aan Yankuba Minteh te danken dat die marge niet verder opliep. De Gambiaan maakte als invaller beide doelpunten in de uitwedstrijd tegen Almere City FC: 0-2. Minteh schoot de bal in de 72e minuut van afstand fraai over keeper Nordin Bakker in het doel. In blessuretijd tikte de buitenspeler van dichtbij de tweede treffer binnen.

Het was de tweede week op rij dat Feyenoord, dat donderdag na strafschoppen tegen AS Roma strandde in de Europa League, ontsnapte in de Eredivisie. Mats Wieffer maakte vorige week zondag in het thuisduel met RKC Waalwijk kort voor tijd de 1-0. Feyenoord kreeg de laatste vijf competitiewedstrijden geen doelpunt meer tegen. Vitesse was op 21 januari de laatste ploeg die in de competitie wist te scoren tegen de regerend kampioen.

Feyenoord-trainer Arne Slot was er niet bij in Almere omdat hij ziek is. Datzelfde gold voor verdediger Bart Nieuwkoop. Een andere verdediger, Lutsharel Geertruida, opende in de eerste helft de score voor Feyenoord. Met die treffer leek niets mis, maar scheidsrechter Edwin van de Graaf keurde het doelpunt toch af. In aanloop naar de aanval van het doelpunt bleek spits Santiago Giménez buitenspel te hebben gestaan. De bal kwam bij hem, nadat Jochem Ritmeester van de Kamp de bal niet onder controle kreeg. Volgens de voor dit seizoen ingevoerde regelgeving moest het doelpunt worden afgekeurd.

Sterke reeks

Almere, dat bezig was aan een sterke reeks en uit de laatste zeven competitieduels 14 punten pakte, kreeg het gevoel dat er ook tegen Feyenoord wat te halen viel. De uitploeg speelde slordig en leed veel balverlies. Trainer Sipke Hulshoff, de vervanger van Slot, bracht na een uur spelen Minteh in de ploeg voor Igor Paixão. De Gambiaan had niet veel later al succes. Vanaf de rechterkant van het strafschopgebied plaatste hij de bal van grote afstand over de iets te ver voor zijn doel staande keeper Bakker: 0-1. Een andere invaller, Calvin Stengs, stelde Minteh kort voor tijd in staat nog eens te scoren.

Feyenoord staat volgende week voor de vierde keer dit seizoen tegenover PSV. De vorige drie duels waren in De Kuip. Feyenoord verloor in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-1) en in de competitie (1-2). In de beker hadden de Rotterdammers wel succes (1-0).

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

4 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

4 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

4 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

5 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

6 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

8 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

9 uur geleden