Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Martínez kopt Bayern in strijd om Supercup langs Sevilla

Invaller Martínez kopt Bayern in strijd om Supercup langs Sevilla

BOEDAPEST (ANP) - Bayern München heeft de vierde hoofdprijs van dit jaar te pakken. Na de Champions League, het landskampioenschap en de Duitse beker, won het elftal van trainer Hansi Flick donderdag ook de Europese Supercup. In Boedapest werd Sevilla, de winnaar van de Europa League, na verlenging met 2-1 verslagen. Bayern won de Europese Supercup één keer eerder, in 2013.

Sevilla kwam al snel op voorsprong. De van FC Barcelona overgekomen Kroaat Ivan Rakitic werd in de 13e minuut omver gelopen in het strafschopgebied, op het moment dat de Nederlandse spits Luuk de Jong de bal naar hem kopte. De Argentijn Lucas Ocampos benutte de penalty: 0-1.

De gelijkmaker viel in de 34e minuut. Robert Lewandowski legde de bal na een dieptepass, met zijn rug naar het doel, knap terug op Leon Goretzka. De middenvelder liet doelman Yassine Bono kansloos.

Afgekeurde goals

De Jong, die vorige maand in de finale van de Europa League twee keer scoorde tegen Internazionale (3-2), was aan het begin van de tweede helft dicht bij een nieuwe voorsprong voor zijn team. Manuel Neuer, keeper van Bayern, redde goed op een inzet van dichtbij.

Na twee afgekeurde doelpunten van Bayern, moest de beslissing vallen in de verlenging of strafschoppenserie. Invaller Javi Martínez werd matchwinner. De Spanjaard kopte in de 104e minuut de 2-1 binnen. De Jong stond toen al niet meer op het veld. Youssef En-Nesyri verving hem in de 56e minuut.

Publiek

De UEFA liet bij de wedstrijd in de Puskás Aréna in de Hongaarse hoofdstad voor het eerst weer publiek toe, zij het wel in beperkte mate. Ongeveer één derde van het stadion, waar ruim 67.000 mensen in kunnen, was bezet.

Vorig jaar ging de Supercup naar Chelsea, dat Champions League-winnaar Liverpool via strafschoppen versloeg.

Meer uit Voetbal

Fernandes wil carrière Ronaldo bekronen met wereldtitel

LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.

4 uur geleden
Trainer Rehm over wangedrag fans: dit verdiende Vitesse niet

LEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.

5 uur geleden
Vitesse mist ticket voor play-offs, Den Bosch profiteert

LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.

16 uur geleden
Duel tussen Cambuur en Vitesse definitief gestaakt door vuurwerk

LEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.

16 uur geleden
Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

18 uur geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

23 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 dag geleden