Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Martínez kopt Bayern in strijd om Supercup langs Sevilla

Invaller Martínez kopt Bayern in strijd om Supercup langs Sevilla

BOEDAPEST (ANP) - Bayern München heeft de vierde hoofdprijs van dit jaar te pakken. Na de Champions League, het landskampioenschap en de Duitse beker, won het elftal van trainer Hansi Flick donderdag ook de Europese Supercup. In Boedapest werd Sevilla, de winnaar van de Europa League, na verlenging met 2-1 verslagen. Bayern won de Europese Supercup één keer eerder, in 2013.

Sevilla kwam al snel op voorsprong. De van FC Barcelona overgekomen Kroaat Ivan Rakitic werd in de 13e minuut omver gelopen in het strafschopgebied, op het moment dat de Nederlandse spits Luuk de Jong de bal naar hem kopte. De Argentijn Lucas Ocampos benutte de penalty: 0-1.

De gelijkmaker viel in de 34e minuut. Robert Lewandowski legde de bal na een dieptepass, met zijn rug naar het doel, knap terug op Leon Goretzka. De middenvelder liet doelman Yassine Bono kansloos.

Afgekeurde goals

De Jong, die vorige maand in de finale van de Europa League twee keer scoorde tegen Internazionale (3-2), was aan het begin van de tweede helft dicht bij een nieuwe voorsprong voor zijn team. Manuel Neuer, keeper van Bayern, redde goed op een inzet van dichtbij.

Na twee afgekeurde doelpunten van Bayern, moest de beslissing vallen in de verlenging of strafschoppenserie. Invaller Javi Martínez werd matchwinner. De Spanjaard kopte in de 104e minuut de 2-1 binnen. De Jong stond toen al niet meer op het veld. Youssef En-Nesyri verving hem in de 56e minuut.

Publiek

De UEFA liet bij de wedstrijd in de Puskás Aréna in de Hongaarse hoofdstad voor het eerst weer publiek toe, zij het wel in beperkte mate. Ongeveer één derde van het stadion, waar ruim 67.000 mensen in kunnen, was bezet.

Vorig jaar ging de Supercup naar Chelsea, dat Champions League-winnaar Liverpool via strafschoppen versloeg.

Meer uit Voetbal

Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

14 minuten geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

14 minuten geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

29 minuten geleden
Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

3 uur geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

6 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

6 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

7 uur geleden