Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Martínez kopt Bayern in strijd om Supercup langs Sevilla

Invaller Martínez kopt Bayern in strijd om Supercup langs Sevilla

BOEDAPEST (ANP) - Bayern München heeft de vierde hoofdprijs van dit jaar te pakken. Na de Champions League, het landskampioenschap en de Duitse beker, won het elftal van trainer Hansi Flick donderdag ook de Europese Supercup. In Boedapest werd Sevilla, de winnaar van de Europa League, na verlenging met 2-1 verslagen. Bayern won de Europese Supercup één keer eerder, in 2013.

Sevilla kwam al snel op voorsprong. De van FC Barcelona overgekomen Kroaat Ivan Rakitic werd in de 13e minuut omver gelopen in het strafschopgebied, op het moment dat de Nederlandse spits Luuk de Jong de bal naar hem kopte. De Argentijn Lucas Ocampos benutte de penalty: 0-1.

De gelijkmaker viel in de 34e minuut. Robert Lewandowski legde de bal na een dieptepass, met zijn rug naar het doel, knap terug op Leon Goretzka. De middenvelder liet doelman Yassine Bono kansloos.

Afgekeurde goals

De Jong, die vorige maand in de finale van de Europa League twee keer scoorde tegen Internazionale (3-2), was aan het begin van de tweede helft dicht bij een nieuwe voorsprong voor zijn team. Manuel Neuer, keeper van Bayern, redde goed op een inzet van dichtbij.

Na twee afgekeurde doelpunten van Bayern, moest de beslissing vallen in de verlenging of strafschoppenserie. Invaller Javi Martínez werd matchwinner. De Spanjaard kopte in de 104e minuut de 2-1 binnen. De Jong stond toen al niet meer op het veld. Youssef En-Nesyri verving hem in de 56e minuut.

Publiek

De UEFA liet bij de wedstrijd in de Puskás Aréna in de Hongaarse hoofdstad voor het eerst weer publiek toe, zij het wel in beperkte mate. Ongeveer één derde van het stadion, waar ruim 67.000 mensen in kunnen, was bezet.

Vorig jaar ging de Supercup naar Chelsea, dat Champions League-winnaar Liverpool via strafschoppen versloeg.

Meer uit Voetbal

AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

37 minuten geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

3 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

3 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

6 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

9 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

9 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

1 dag geleden