Invaller Luuk de Jong redt een punt voor FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Luuk de Jong heeft een nederlaag voor FC Barcelona voorkomen. De spits mocht in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd van de stadsderby tegen Espanyol invallen en kopte zijn ploeg diep in blessuretijd naar de 2-2.
Barcelona staat na het gelijkspel vierde in La Liga, met een achterstand van 15 punten op koploper Real Madrid. Espanyol is voorlopig de nummer 13 van de hoogste Spaanse voetbalcompetitie.
Pedri opende al in de 2e minuut de score voor Barcelona. Maar Espanyol knokte zich terug in de wedstrijd en nam met doelpunten van Sergi Darder en Raúl de Tomás een voorsprong van 2-1.
Beide ploegen eindigden met tien man, na rode kaarten in blessuretijd voor Nicolás Ribaudo (Espanyol) en Gerard Piqué (Barcelona). Frenkie de Jong werd na ruim een uur gewisseld bij Barcelona. Tony Vilhena had een basisplaats bij Espanyol maar werd eveneens na een uur gewisseld.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
10 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
11 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
14 uur geleden