Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Lingr schiet Feyenoord naar bekerfinale tegen NEC

Invaller Lingr schiet Feyenoord naar bekerfinale tegen NEC

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich naar de bekerfinale geknokt. De club kwam in de tweede helft van de halve eindstrijd tegen FC Groningen terug van een achterstand en zegevierde met 2-1. Ondrej Lingr, ingevallen voor de onzichtbare Ayase Ueda , maakte in de 83e minuut het winnende doelpunt.

Feyenoord kan de KNVB-beker voor de veertiende keer winnen. NEC krijgt op 21 april na vier verloren finales een vijfde kans op succes. Voor de topclub uit Rotterdam is de beker de meest realistische prijs van dit seizoen, na de uitschakeling door AS Roma in de Europa League. Feyenoord begint zondag met een achterstand van 10 punten aan het uitduel met koploper PSV.

FC Groningen, bekerwinnaar in 2015, strijdt de komende maanden voor een snelle terugkeer naar de Eredivisie. De club staat zesde in de Keuken Kampioen Divisie, een positie die aan het einde van het seizoen een ticket voor de play-offs oplevert.

Schorsingen

FC Groningen was de gevaarlijkste ploeg voor rust in een volle Kuip. De nummer 2 van de Eredivisie startte slordig zonder een aantal basisspelers. Trainer Arne Slot miste de zieke Quilindschy Hartman en geblesseerde Alireza Jahanbakhsh. Justin Bijlow en Gernot Trauner zijn al langer afwezig bij Feyenoord en Santiago Giménez moest een schorsing uitzitten na gele kaarten in bekerduels met PSV en AZ. Hij werd vervangen door Ueda. De Japanner, aangetrokken voor 9 miljoen euro, is de duurste aankoop ooit van Feyenoord, maar heeft dit seizoen slechts eenmaal gescoord.

FC Groningen voetbalde met lef en koos waar mogelijk de aanval. Laros Duarte, geboren in Rotterdam en international van Kaapverdië, strafte in de dertiende minuut bijna een fout van Mats Wieffer af. De middenvelder schoot hard op de paal. Hij had in de 31e minuut wel succes, met enig geluk. Duarte schoot via het been van verdediger Thomas Beelen raak (0-1).

Met Luka Ivanusec en Bart Nieuwkoop voor Igor Paixão en Marcos López speelde Feyenoord in de tweede helft met veel meer energie. De snelle Yankuba Minteh, zondag nog goed voor twee treffers in Almere, was al dicht bij de gelijkmaker. David Hancko scoorde in de 62e minuut wel, na een goede voorzet van Calvin Stengs. FC Groningen piepte en kraakte na die gelijkmaker. Enkele spelers kregen last van kramp. Lingr stond nog geen drie minuten in het veld toen hij voorkwam dat Feyenoord in de aanloop naar de topper van zondag tegen PSV nog een verlenging moest spelen. Stengs verstapte zich nog in de slotfase en moest per brancard van het veld.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

4 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

5 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

5 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

6 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

7 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

8 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

17 uur geleden