Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Lingr schiet Feyenoord naar bekerfinale tegen NEC

Invaller Lingr schiet Feyenoord naar bekerfinale tegen NEC

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich naar de bekerfinale geknokt. De club kwam in de tweede helft van de halve eindstrijd tegen FC Groningen terug van een achterstand en zegevierde met 2-1. Ondrej Lingr, ingevallen voor de onzichtbare Ayase Ueda , maakte in de 83e minuut het winnende doelpunt.

Feyenoord kan de KNVB-beker voor de veertiende keer winnen. NEC krijgt op 21 april na vier verloren finales een vijfde kans op succes. Voor de topclub uit Rotterdam is de beker de meest realistische prijs van dit seizoen, na de uitschakeling door AS Roma in de Europa League. Feyenoord begint zondag met een achterstand van 10 punten aan het uitduel met koploper PSV.

FC Groningen, bekerwinnaar in 2015, strijdt de komende maanden voor een snelle terugkeer naar de Eredivisie. De club staat zesde in de Keuken Kampioen Divisie, een positie die aan het einde van het seizoen een ticket voor de play-offs oplevert.

Schorsingen

FC Groningen was de gevaarlijkste ploeg voor rust in een volle Kuip. De nummer 2 van de Eredivisie startte slordig zonder een aantal basisspelers. Trainer Arne Slot miste de zieke Quilindschy Hartman en geblesseerde Alireza Jahanbakhsh. Justin Bijlow en Gernot Trauner zijn al langer afwezig bij Feyenoord en Santiago Giménez moest een schorsing uitzitten na gele kaarten in bekerduels met PSV en AZ. Hij werd vervangen door Ueda. De Japanner, aangetrokken voor 9 miljoen euro, is de duurste aankoop ooit van Feyenoord, maar heeft dit seizoen slechts eenmaal gescoord.

FC Groningen voetbalde met lef en koos waar mogelijk de aanval. Laros Duarte, geboren in Rotterdam en international van Kaapverdië, strafte in de dertiende minuut bijna een fout van Mats Wieffer af. De middenvelder schoot hard op de paal. Hij had in de 31e minuut wel succes, met enig geluk. Duarte schoot via het been van verdediger Thomas Beelen raak (0-1).

Met Luka Ivanusec en Bart Nieuwkoop voor Igor Paixão en Marcos López speelde Feyenoord in de tweede helft met veel meer energie. De snelle Yankuba Minteh, zondag nog goed voor twee treffers in Almere, was al dicht bij de gelijkmaker. David Hancko scoorde in de 62e minuut wel, na een goede voorzet van Calvin Stengs. FC Groningen piepte en kraakte na die gelijkmaker. Enkele spelers kregen last van kramp. Lingr stond nog geen drie minuten in het veld toen hij voorkwam dat Feyenoord in de aanloop naar de topper van zondag tegen PSV nog een verlenging moest spelen. Stengs verstapte zich nog in de slotfase en moest per brancard van het veld.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid boekt minimale zege in aanloop naar Clásico

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft tegen RC Deportivo geen fout gemaakt in aanloop naar de 'Clásico' tussen koploper FC Barcelona en Real Madrid van zondagavond. De nummer 2 won op eigen veld met minimaal verschil van de club uit A Coruña door een treffer van spits Julián Álvarez. Zo verkleinde Atlético de achterstand op Barcelona tot 2 punten. Real volgt op 4 punten van de stadgenoot.

3 uur geleden
Sc Heerenveen wint uitduel met ADO onder barre omstandigheden

DEN HAAG (ANP) - Sc Heerenveen heeft in het regen- en stormachtige Den Haag een zwaarbevochten Eredivisiezege geboekt op ADO: 2-3. De Deen Jacob Trenskow was belangrijk voor de Friezen met twee treffers, Maxence Rivera was twee keer de aangever. ADO gaf geen goed vervolg aan de eerste competitieoverwinning van het seizoen, vorige week tegen landskampioen PSV.

3 uur geleden
Middenvelder Taylor helpt Lazio met treffer aan koppositie

ROME (ANP) - Middenvelder Kenneth Taylor heeft met het verzorgen van de openingstreffer tegen Parma een belangrijke bijdrage geleverd aan een nieuwe overwinning van Lazio. De ploeg uit Rome won op eigen veld met 2-1 en heeft daardoor de koppositie weer in handen. Internazionale kan zondag op gelijke hoogte komen bij een zege op Fiorentina.

3 uur geleden
Willem II verliest van SC Cambuur (1-6) met interim-coach Koster

TILBURG (ANP) - Het ontslag van John Stegeman en de benoeming van Adri Koster als interim-trainer hebben nog niet tot het gewenste resultaat bij Willem II geleid. De club leed voor eigen publiek een kansloze nederlaag tegen SC Cambuur (1-6).

5 uur geleden
Borussia Dortmund wint weer in Bundesliga na twee gelijke spelen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft na twee gelijke spelen weer een overwinning geboekt in de Bundesliga en is voorlopig weer koploper. Met Oranje-international Joey Veerman de hele wedstrijd binnen de lijnen won de ploeg van trainer Niko Kovač voor eigen publiek nipt van Eintracht Frankfurt: 1-0. Invaller Maximilian Beier maakte tien minuten voor tijd het enige doelpunt met een geplaatst schot in de verre hoek.

5 uur geleden
Tottenham verslaat Chelsea in regenachtige Londense derby

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Londense derby met Chelsea zaterdag met 2-0 gewonnen in de stromende regen op Stamford Bridge. Door de uitzege klimmen de Spurs van de achttiende naar de twaalfde plaats in de Premier League, met nu 9 punten uit acht duels. Chelsea blijft vierde met 13 punten.

5 uur geleden
Opgeleefd Zwolle laat FC Utrecht in blessuretijd langszij komen

UTRECHT (ANP) - PEC Zwolle is aardig opgeleefd onder interim-trainer Dennis van der Ree. De club leek na een treffer van de ingevallen Elias Sørensen op weg naar een uitzege op FC Utrecht. Sem van Duijn maakte echter in blessuretijd nog gelijk (1-1).

7 uur geleden