Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Karlsson helpt AZ in slotfase langs Apollon Limassol

Invaller Karlsson helpt AZ in slotfase langs Apollon Limassol

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zijn ongeslagen status dit seizoen intact gehouden met een zwaarbevochten zege op Apollon Limassol in de Conference League. De koploper van de Eredivisie boekte in eigen huis een 3-2-overwinning op de nummer 3 van Cyprus.

AZ-trainer Pascal Jansen kon tegen Limassol weer rekenen op de van ziekte herstelde Jens Odgaard en Dani de Wit, die tijdens de 4-1 overwinning bij FC Groningen geblesseerd was uitgevallen. De Deen was de enige wijziging in de basis ten opzichte van zaterdag. Hij verving de net teruggekeerde Jesper Karlsson in de spits.

Jansen was voor aanvang duidelijk waarom hij vasthield aan zijn vaste elftal. "We willen een mooie stap maken in de groep, groepshoofd blijven en een goede wedstrijd spelen", verklaarde hij tegenover ESPN. Na een kwartier leek zijn ploeg hard op weg om alle doelen af te vinken. Odgaard betaalde het vertrouwen van Jansen terug met de openingstreffer, nadat zijn inzet via een Cypriotisch been was binnengevlogen.

Opnieuw beginnen

Binnen drie minuten moest AZ echter opnieuw beginnen. Limassol-aanvaller Ezekiel Henty dolde zijn tegenstander en bood Patrick Joosten, de Nederlandse middenvelder van de bezoekers, een niet te missen kans. Ioannis Pittas kreeg vervolgens nog een goede mogelijkheid om Limassol op voorsprong te schieten, maar zijn schot werd net geblokt.

AZ wist na de gelijkmaker weinig meer te creëren en had na een uur een penalty nodig om weer op voorsprong te komen. De Wit werd neergelegd in het strafschopgebied en benutte vervolgens zelf het buitenkansje.

Vreugde

Opnieuw bleek de vreugde van korte duur, nadat de vogelvrije Euclides Cabral met een hard schot de bovenhoek had gevonden. Karlsson zorgde echter alsnog voor vreugde bij de Alkmaarders. De invaller kopte vijf minuten voor tijd op fraaie wijze een voorzet van Milos Kerkez in de hoek.

De andere wedstrijd in de groep tussen Dnipro-1 en FC Vaduz eindigde in 2-2. AZ gaat met 9 punten uit drie duels aan de leiding, Dnipro-1 volgt met 4 punten. Limassol is hekkensluiter met 1 punt.

Volgende week reizen de Alkmaarders af naar Cyprus voor de uitwedstrijd tegen Limassol.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

7 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

7 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

8 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

9 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

9 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

10 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden