Invaller Karlsson helpt AZ in slotfase langs Apollon Limassol
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zijn ongeslagen status dit seizoen intact gehouden met een zwaarbevochten zege op Apollon Limassol in de Conference League. De koploper van de Eredivisie boekte in eigen huis een 3-2-overwinning op de nummer 3 van Cyprus.
AZ-trainer Pascal Jansen kon tegen Limassol weer rekenen op de van ziekte herstelde Jens Odgaard en Dani de Wit, die tijdens de 4-1 overwinning bij FC Groningen geblesseerd was uitgevallen. De Deen was de enige wijziging in de basis ten opzichte van zaterdag. Hij verving de net teruggekeerde Jesper Karlsson in de spits.
Jansen was voor aanvang duidelijk waarom hij vasthield aan zijn vaste elftal. "We willen een mooie stap maken in de groep, groepshoofd blijven en een goede wedstrijd spelen", verklaarde hij tegenover ESPN. Na een kwartier leek zijn ploeg hard op weg om alle doelen af te vinken. Odgaard betaalde het vertrouwen van Jansen terug met de openingstreffer, nadat zijn inzet via een Cypriotisch been was binnengevlogen.
Opnieuw beginnen
Binnen drie minuten moest AZ echter opnieuw beginnen. Limassol-aanvaller Ezekiel Henty dolde zijn tegenstander en bood Patrick Joosten, de Nederlandse middenvelder van de bezoekers, een niet te missen kans. Ioannis Pittas kreeg vervolgens nog een goede mogelijkheid om Limassol op voorsprong te schieten, maar zijn schot werd net geblokt.
AZ wist na de gelijkmaker weinig meer te creëren en had na een uur een penalty nodig om weer op voorsprong te komen. De Wit werd neergelegd in het strafschopgebied en benutte vervolgens zelf het buitenkansje.
Vreugde
Opnieuw bleek de vreugde van korte duur, nadat de vogelvrije Euclides Cabral met een hard schot de bovenhoek had gevonden. Karlsson zorgde echter alsnog voor vreugde bij de Alkmaarders. De invaller kopte vijf minuten voor tijd op fraaie wijze een voorzet van Milos Kerkez in de hoek.
De andere wedstrijd in de groep tussen Dnipro-1 en FC Vaduz eindigde in 2-2. AZ gaat met 9 punten uit drie duels aan de leiding, Dnipro-1 volgt met 4 punten. Limassol is hekkensluiter met 1 punt.
Volgende week reizen de Alkmaarders af naar Cyprus voor de uitwedstrijd tegen Limassol.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
14 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
14 uur geleden