Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Karlsson helpt AZ in slotfase langs Apollon Limassol

Invaller Karlsson helpt AZ in slotfase langs Apollon Limassol

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zijn ongeslagen status dit seizoen intact gehouden met een zwaarbevochten zege op Apollon Limassol in de Conference League. De koploper van de Eredivisie boekte in eigen huis een 3-2-overwinning op de nummer 3 van Cyprus.

AZ-trainer Pascal Jansen kon tegen Limassol weer rekenen op de van ziekte herstelde Jens Odgaard en Dani de Wit, die tijdens de 4-1 overwinning bij FC Groningen geblesseerd was uitgevallen. De Deen was de enige wijziging in de basis ten opzichte van zaterdag. Hij verving de net teruggekeerde Jesper Karlsson in de spits.

Jansen was voor aanvang duidelijk waarom hij vasthield aan zijn vaste elftal. "We willen een mooie stap maken in de groep, groepshoofd blijven en een goede wedstrijd spelen", verklaarde hij tegenover ESPN. Na een kwartier leek zijn ploeg hard op weg om alle doelen af te vinken. Odgaard betaalde het vertrouwen van Jansen terug met de openingstreffer, nadat zijn inzet via een Cypriotisch been was binnengevlogen.

Opnieuw beginnen

Binnen drie minuten moest AZ echter opnieuw beginnen. Limassol-aanvaller Ezekiel Henty dolde zijn tegenstander en bood Patrick Joosten, de Nederlandse middenvelder van de bezoekers, een niet te missen kans. Ioannis Pittas kreeg vervolgens nog een goede mogelijkheid om Limassol op voorsprong te schieten, maar zijn schot werd net geblokt.

AZ wist na de gelijkmaker weinig meer te creëren en had na een uur een penalty nodig om weer op voorsprong te komen. De Wit werd neergelegd in het strafschopgebied en benutte vervolgens zelf het buitenkansje.

Vreugde

Opnieuw bleek de vreugde van korte duur, nadat de vogelvrije Euclides Cabral met een hard schot de bovenhoek had gevonden. Karlsson zorgde echter alsnog voor vreugde bij de Alkmaarders. De invaller kopte vijf minuten voor tijd op fraaie wijze een voorzet van Milos Kerkez in de hoek.

De andere wedstrijd in de groep tussen Dnipro-1 en FC Vaduz eindigde in 2-2. AZ gaat met 9 punten uit drie duels aan de leiding, Dnipro-1 volgt met 4 punten. Limassol is hekkensluiter met 1 punt.

Volgende week reizen de Alkmaarders af naar Cyprus voor de uitwedstrijd tegen Limassol.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

11 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

11 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

11 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

12 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

12 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

16 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

20 uur geleden