Invaller Eriksen helpt aanstaand kampioen Inter langs Crotone
CROTONE (ANP) - Internazionale kan de eerste landstitel sinds 2010 nauwelijks nog ontgaan. De koploper won de uitwedstrijd tegen hekkensluiter Crotone met klein verschil: 0-2. Als nummer 2 Atalanta zondag punten verspeelt bij Sassuolo, is Inter al zeker van het kampioenschap.
Crotone hield lang stand tegen het elftal van trainer Antonio Conte, die Stefan de Vrij weer een basisplaats gaf. De Oranje-international deed de gehele wedstrijd mee.
Halverwege de tweede helft bracht Conte drie nieuwe krachten in de ploeg: Alexis Sánchez, Ivan Perisic en Christian Eriksen. Eriksen maakte direct het verschil. Nadat de Belgische spits Romelu Lukaku de bal teruglegde, schoot de oud-Ajacied in de 69e minuut van afstand raak: 0-1. Kort daarop scoorde Lukaku ook nog, maar die treffer werd wegens buitenspel afgekeurd. In blessuretijd zorgde Achraf Hakimi alsnog voor de 0-2.
Als Atalanta zondag wint, kan Internazionale volgende week zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Sampdoria de negentiende landstitel op eigen kracht binnenhalen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
58 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
13 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
13 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
14 uur geleden