Invaller Depay kwam in tweede helft niet in zijn spel bij Oranje
DOHA (ANP) - Memphis Depay kreeg tijdens het WK-duel met Ecuador een kwartier meer speeltijd dan maandag tegen Senegal maar hij kon het Nederlands elftal niet aan succes helpen. "Ecuador was beter", erkende hij. "We hebben er een gelijkspel van 1-1 uitgesleept. We moeten daar genoegen mee nemen."
Depay is pas net hersteld van een hamstringblessure die hem bijna twee maanden aan de kant heeft gehouden. Hij wil dolgraag in de voetsporen treden van Marco van Basten en Arjen Robben, die niet fit respectievelijk naar het EK van 1988 en WK van 2010 gingen, maar Oranje wel aan succes hielpen.
Maar Depay kwam na rust in het veld en speelde een ongelukkige tweede helft. "Ik heb niet het gevoel gehad dat ik in mijn spel kon komen", zei de huidige topscorer van Oranje. "Ik ben een speler die vaak de bal wil raken, de tegenstander wil opzoeken en in die posities ben ik niet vaak gekomen. Dan wordt het lastig. We moeten dit echt snel beter gaan doen."
Toch houdt Depay vertrouwen in Oranje. "Het gaat echt wel goed komen", zei hij. "Maar daar moeten we nu wel aan gaan werken. Als we dinsdag veel scoren tegen Qatar worden we waarschijnlijk eerste in de groep."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
17 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
20 uur geleden