Invaller De Vries oogst complimenten bij Formule 1-team Williams
MONZA (ANP) - Nyck de Vries heeft complimenten gekregen bij Williams na zijn eerste kwalificatiesessie in de Formule 1. De 27-jarige Nederlander bereikte ten koste van zijn tijdelijke teamgenoot Nicholas Latifi het tweede deel van de kwalificatie en start de Grote Prijs van Italië zondag zelfs vanuit de top 10, omdat heel wat coureurs vanwege een gridstraf naar achteren gaan op de startopstelling.
"Nyck heeft geweldig werk verricht vandaag", zei Dave Robson, prestatiemanager bij de Britse renstal. "Hoewel hij gefrustreerd was dat zijn laatste ronde in Q2 niet vlekkeloos ging, start hij toch in de top 10. We gaan veel zaken met hem door lopen om hem voor te bereiden op de race van zondag. We hebben er vertrouwen in dat zowel Nyck als 'Nicky' Latifi een sterke grand prix kan rijden."
De Vries kreeg zaterdagochtend te horen dat hij bij Williams de zieke Alex Albon mag vervangen op het circuit van Monza. De Thai werd met een blindedarmontsteking opgenomen in het ziekenhuis. De Vries is reservecoureur bij Mercedes, dat de motoren levert aan Williams. De coureur uit Sneek hoopt voor volgend jaar op een vaste plek in de Formule 1. Hij maakte op Monza reclame voor zichzelf door de vaste Williams-rijder Latifi achter zich te houden in de kwalificatie.
Zeer bekwaam
"We zijn erin geslaagd de auto snel voor hem klaar te maken", zei Robson. "We hebben ons programma van de derde vrije training wat aangepast, zodat Nyck een productieve tijd op de baan kon hebben. Hij ging zeer bekwaam om met deze uitdaging. Hij heeft de set-up van Alex overgenomen en hij was gelijk blij met hoe de auto reed. We hebben alleen de voorvleugel iets aangepast, zodat de auto beter past bij zijn manier van rijden."
De Vries mocht dit seizoen al drie keer een vrije training rijden in de Formule 1: in Spanje voor Williams, in Frankrijk voor Mercedes en vrijdag in Italië voor Aston Martin.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Tour de France Femmes eindigt komend jaar op de slapende vulkaan Puy de Dôme, zo is bekendgemaakt in Parijs. De finish van de negende en laatste etappe ligt op 7 augustus op de klim met veel wielergeschiedenis in het Centraal Massief. De Puy de Dôme keerde in 2023 terug in de Tour voor mannen na een afwezigheid van 35 jaar.
7 minuten geledenLONDEN (ANP) - De vakbond voor tennisprofessionals (ATP) heeft het afgelopen jaar voorkomen dat meer dan 234.000 beledigende of bedreigende berichten de spelers bereikten. Dat heeft de ATP in een persbericht bekendgemaakt. Via het zogenoemde 'ATP Safe Sport' worden tennissers beschermd tegen online misbruik.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend op het circuit van Austin in Texas in de winning mood te blijven. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in aanloop naar de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners zijn zevende geworden in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg kwamen uit op een score van 241,294 punten.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Hockeyster Pien Sanders neemt afscheid van het Nederlands team. Dat heeft de 28-jarige speelster van Den Bosch dinsdag bekendgemaakt via sociale media. "Het is mooi geweest zo. Tien mega mooie jaren heb ik mogen meemaken in het allermooiste shirt dat er is", schrijft Sanders.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Botic van de Zandschulp is al in de eerste ronde van het tennistoernooi van Brussel gestrand. De als zevende geplaatste Nederlander ging met 1-6 4-6 hard onderuit tegen de Franse qualifier Clément Chidekh. Het was pas de eerste zege van de mondiale nummer 152 op de ATP Tour.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.
1 dag geleden