Invaller De Vries oogst complimenten bij Formule 1-team Williams
MONZA (ANP) - Nyck de Vries heeft complimenten gekregen bij Williams na zijn eerste kwalificatiesessie in de Formule 1. De 27-jarige Nederlander bereikte ten koste van zijn tijdelijke teamgenoot Nicholas Latifi het tweede deel van de kwalificatie en start de Grote Prijs van Italië zondag zelfs vanuit de top 10, omdat heel wat coureurs vanwege een gridstraf naar achteren gaan op de startopstelling.
"Nyck heeft geweldig werk verricht vandaag", zei Dave Robson, prestatiemanager bij de Britse renstal. "Hoewel hij gefrustreerd was dat zijn laatste ronde in Q2 niet vlekkeloos ging, start hij toch in de top 10. We gaan veel zaken met hem door lopen om hem voor te bereiden op de race van zondag. We hebben er vertrouwen in dat zowel Nyck als 'Nicky' Latifi een sterke grand prix kan rijden."
De Vries kreeg zaterdagochtend te horen dat hij bij Williams de zieke Alex Albon mag vervangen op het circuit van Monza. De Thai werd met een blindedarmontsteking opgenomen in het ziekenhuis. De Vries is reservecoureur bij Mercedes, dat de motoren levert aan Williams. De coureur uit Sneek hoopt voor volgend jaar op een vaste plek in de Formule 1. Hij maakte op Monza reclame voor zichzelf door de vaste Williams-rijder Latifi achter zich te houden in de kwalificatie.
Zeer bekwaam
"We zijn erin geslaagd de auto snel voor hem klaar te maken", zei Robson. "We hebben ons programma van de derde vrije training wat aangepast, zodat Nyck een productieve tijd op de baan kon hebben. Hij ging zeer bekwaam om met deze uitdaging. Hij heeft de set-up van Alex overgenomen en hij was gelijk blij met hoe de auto reed. We hebben alleen de voorvleugel iets aangepast, zodat de auto beter past bij zijn manier van rijden."
De Vries mocht dit seizoen al drie keer een vrije training rijden in de Formule 1: in Spanje voor Williams, in Frankrijk voor Mercedes en vrijdag in Italië voor Aston Martin.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
6 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
8 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
8 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.
9 uur geleden