Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller De Vries oogst complimenten bij Formule 1-team Williams

Invaller De Vries oogst complimenten bij Formule 1-team Williams

MONZA (ANP) - Nyck de Vries heeft complimenten gekregen bij Williams na zijn eerste kwalificatiesessie in de Formule 1. De 27-jarige Nederlander bereikte ten koste van zijn tijdelijke teamgenoot Nicholas Latifi het tweede deel van de kwalificatie en start de Grote Prijs van Italië zondag zelfs vanuit de top 10, omdat heel wat coureurs vanwege een gridstraf naar achteren gaan op de startopstelling.

"Nyck heeft geweldig werk verricht vandaag", zei Dave Robson, prestatiemanager bij de Britse renstal. "Hoewel hij gefrustreerd was dat zijn laatste ronde in Q2 niet vlekkeloos ging, start hij toch in de top 10. We gaan veel zaken met hem door lopen om hem voor te bereiden op de race van zondag. We hebben er vertrouwen in dat zowel Nyck als 'Nicky' Latifi een sterke grand prix kan rijden."

De Vries kreeg zaterdagochtend te horen dat hij bij Williams de zieke Alex Albon mag vervangen op het circuit van Monza. De Thai werd met een blindedarmontsteking opgenomen in het ziekenhuis. De Vries is reservecoureur bij Mercedes, dat de motoren levert aan Williams. De coureur uit Sneek hoopt voor volgend jaar op een vaste plek in de Formule 1. Hij maakte op Monza reclame voor zichzelf door de vaste Williams-rijder Latifi achter zich te houden in de kwalificatie.

Zeer bekwaam

"We zijn erin geslaagd de auto snel voor hem klaar te maken", zei Robson. "We hebben ons programma van de derde vrije training wat aangepast, zodat Nyck een productieve tijd op de baan kon hebben. Hij ging zeer bekwaam om met deze uitdaging. Hij heeft de set-up van Alex overgenomen en hij was gelijk blij met hoe de auto reed. We hebben alleen de voorvleugel iets aangepast, zodat de auto beter past bij zijn manier van rijden."

De Vries mocht dit seizoen al drie keer een vrije training rijden in de Formule 1: in Spanje voor Williams, in Frankrijk voor Mercedes en vrijdag in Italië voor Aston Martin.

Meer uit Sport

Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

1 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

2 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

3 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

5 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

5 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

6 uur geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

6 uur geleden