Invaller De Bruyne leidt nederlaag emotionele Denen in
KOPENHAGEN (ANP) - In de wedstrijd op het Europees kampioenschap die niet met, maar wel voor de Deen Christian Eriksen werd gespeeld, heeft Denemarken een nederlaag tegen België niet kunnen voorkomen. Het werd 2-1 voor de favoriet, die pas tot bloei kwam nadat Kevin De Bruyne na rust het veld betrad. Het was de tweede zege voor België.
De ontmoeting stond in het teken van de onfortuinlijke Eriksen, die in het verloren duel met Finland een hartstilstand kreeg. Hij maakt het 'naar omstandigheden' inmiddels weer goed.
Het begin van de Denen was overrompelend. Binnen 2 minuten stonden ze op voorsprong dankzij Yussuf Poulsen. De aanvaller van Leipzig scoorde op aangeven van Pierre-Emile Højbjerg, uitgerekend de man die in het dramatische duel met Finland een strafschop miste. De treffer werd echter vooral ingeleid door Jason Denayer, die Belgische verdediger die de bal bij de opbouw verspeelde.
Kevin De Bruyne
Denemarken wilde meteen doordrukken. Nog voordat het duel door scheidsrechter Björn Kuipers in de 10e minuut even werd stilgelegd om stil te staan bij Eriksen, waren er nog twee grote mogelijkheden. Joakim Mæhle en Daniel Wass vonden echter Thibaut Courtois op hun weg, de doelman van Real Madrid die maar moeilijk te passeren is.
Pas na de hervatting veranderde het spelbeeld, niet in het minste omdat de Belgische bondscoach Roberto Martínez inmiddels de van een blessure herstelde De Bruyne het veld had ingestuurd. De spelverdeler van de Engelse kampioen Manchester City stond prompt aan de basis van de gelijkmaker. Bij een door Romelu Lukaku opgezette aanval gaf hij Thorgan Hazard een niet te missen kans.
Met een beheerste schuiver nam De Bruyne vervolgens ook de 2-1 voor zijn rekening. Nu kwam de assist van een andere invaller van wereldformaat, de eveneens van blessures herstelde Eden Hazard. De Bruyne vierde zijn succes ingetogen, uit respect voor de moeilijke omstandigheden van de Denen. Martin Braithwaite was dichtbij de 2-2, maar hij zag zijn kopbal op de lat eindigen.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
1 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
6 uur geleden