Invaller De Bruyne leidt nederlaag emotionele Denen in
KOPENHAGEN (ANP) - In de wedstrijd op het Europees kampioenschap die niet met, maar wel voor de Deen Christian Eriksen werd gespeeld, heeft Denemarken een nederlaag tegen België niet kunnen voorkomen. Het werd 2-1 voor de favoriet, die pas tot bloei kwam nadat Kevin De Bruyne na rust het veld betrad. Het was de tweede zege voor België.
De ontmoeting stond in het teken van de onfortuinlijke Eriksen, die in het verloren duel met Finland een hartstilstand kreeg. Hij maakt het 'naar omstandigheden' inmiddels weer goed.
Het begin van de Denen was overrompelend. Binnen 2 minuten stonden ze op voorsprong dankzij Yussuf Poulsen. De aanvaller van Leipzig scoorde op aangeven van Pierre-Emile Højbjerg, uitgerekend de man die in het dramatische duel met Finland een strafschop miste. De treffer werd echter vooral ingeleid door Jason Denayer, die Belgische verdediger die de bal bij de opbouw verspeelde.
Kevin De Bruyne
Denemarken wilde meteen doordrukken. Nog voordat het duel door scheidsrechter Björn Kuipers in de 10e minuut even werd stilgelegd om stil te staan bij Eriksen, waren er nog twee grote mogelijkheden. Joakim Mæhle en Daniel Wass vonden echter Thibaut Courtois op hun weg, de doelman van Real Madrid die maar moeilijk te passeren is.
Pas na de hervatting veranderde het spelbeeld, niet in het minste omdat de Belgische bondscoach Roberto Martínez inmiddels de van een blessure herstelde De Bruyne het veld had ingestuurd. De spelverdeler van de Engelse kampioen Manchester City stond prompt aan de basis van de gelijkmaker. Bij een door Romelu Lukaku opgezette aanval gaf hij Thorgan Hazard een niet te missen kans.
Met een beheerste schuiver nam De Bruyne vervolgens ook de 2-1 voor zijn rekening. Nu kwam de assist van een andere invaller van wereldformaat, de eveneens van blessures herstelde Eden Hazard. De Bruyne vierde zijn succes ingetogen, uit respect voor de moeilijke omstandigheden van de Denen. Martin Braithwaite was dichtbij de 2-2, maar hij zag zijn kopbal op de lat eindigen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
9 uur geleden