Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller De Bruyne leidt nederlaag emotionele Denen in

Invaller De Bruyne leidt nederlaag emotionele Denen in

KOPENHAGEN (ANP) - In de wedstrijd op het Europees kampioenschap die niet met, maar wel voor de Deen Christian Eriksen werd gespeeld, heeft Denemarken een nederlaag tegen België niet kunnen voorkomen. Het werd 2-1 voor de favoriet, die pas tot bloei kwam nadat Kevin De Bruyne na rust het veld betrad. Het was de tweede zege voor België.

De ontmoeting stond in het teken van de onfortuinlijke Eriksen, die in het verloren duel met Finland een hartstilstand kreeg. Hij maakt het 'naar omstandigheden' inmiddels weer goed.

Het begin van de Denen was overrompelend. Binnen 2 minuten stonden ze op voorsprong dankzij Yussuf Poulsen. De aanvaller van Leipzig scoorde op aangeven van Pierre-Emile Højbjerg, uitgerekend de man die in het dramatische duel met Finland een strafschop miste. De treffer werd echter vooral ingeleid door Jason Denayer, die Belgische verdediger die de bal bij de opbouw verspeelde.

Kevin De Bruyne

Denemarken wilde meteen doordrukken. Nog voordat het duel door scheidsrechter Björn Kuipers in de 10e minuut even werd stilgelegd om stil te staan bij Eriksen, waren er nog twee grote mogelijkheden. Joakim Mæhle en Daniel Wass vonden echter Thibaut Courtois op hun weg, de doelman van Real Madrid die maar moeilijk te passeren is.

Pas na de hervatting veranderde het spelbeeld, niet in het minste omdat de Belgische bondscoach Roberto Martínez inmiddels de van een blessure herstelde De Bruyne het veld had ingestuurd. De spelverdeler van de Engelse kampioen Manchester City stond prompt aan de basis van de gelijkmaker. Bij een door Romelu Lukaku opgezette aanval gaf hij Thorgan Hazard een niet te missen kans.

Met een beheerste schuiver nam De Bruyne vervolgens ook de 2-1 voor zijn rekening. Nu kwam de assist van een andere invaller van wereldformaat, de eveneens van blessures herstelde Eden Hazard. De Bruyne vierde zijn succes ingetogen, uit respect voor de moeilijke omstandigheden van de Denen. Martin Braithwaite was dichtbij de 2-2, maar hij zag zijn kopbal op de lat eindigen.

Meer uit Voetbal

AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

1 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

18 uur geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

21 uur geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

21 uur geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

22 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

1 dag geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

1 dag geleden