Invaller Cavani luidt comeback in bij United: 2-3
SOUTHAMPTON (ANP) - Aan de hand van invaller Edinson Cavani heeft Manchester United een knappe comeback bij Southampton gemaakt. United, met Donny van de Beek voor het eerst aan de aftrap in de Premier League, kwam terug van een 2-0 achterstand en greep de zege: 2-3.
De bezoekers namen aanvankelijk het initiatief, en het was aan de paal te danken dat middenvelder Bruno Fernandes zijn ploeg na een kwartier niet op voorsprong schoot. Southampton kwam echter bij de eerste de beste mogelijkheid wel op voorsprong. De Poolse verdediger Jan Bednarek kopte een corner achter doelman David de Gea. Tien minuten later verdubbelde vrije trappen-specialist James Ward-Prowse de score met alweer zijn derde rake vrije trap dit seizoen.
In de tweede helft wisselde United-trainer Ole Gunnar Solskjær twee keer: de geblesseerde De Gea werd vervangen door Dean Henderson en ook spits Edinson Cavani kwam het veld in voor Mason Greenwood. Dat laatste bleek een gouden ingreep van de Noorse trainer, want Cavani zorgde met een assist op middenvelder Fernandes, en twee doelpunten voor de ommekeer in de wedstrijd. Cavani's winnende treffer viel in blessuretijd.
Door de derde zege op rij klimt United met 16 punten naar de zevende plaats in de Premier League, op 1 punt afstand van Southampton. Die ploeg staat vijfde.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
4 uur geleden