Invaller Cavani luidt comeback in bij United: 2-3
SOUTHAMPTON (ANP) - Aan de hand van invaller Edinson Cavani heeft Manchester United een knappe comeback bij Southampton gemaakt. United, met Donny van de Beek voor het eerst aan de aftrap in de Premier League, kwam terug van een 2-0 achterstand en greep de zege: 2-3.
De bezoekers namen aanvankelijk het initiatief, en het was aan de paal te danken dat middenvelder Bruno Fernandes zijn ploeg na een kwartier niet op voorsprong schoot. Southampton kwam echter bij de eerste de beste mogelijkheid wel op voorsprong. De Poolse verdediger Jan Bednarek kopte een corner achter doelman David de Gea. Tien minuten later verdubbelde vrije trappen-specialist James Ward-Prowse de score met alweer zijn derde rake vrije trap dit seizoen.
In de tweede helft wisselde United-trainer Ole Gunnar Solskjær twee keer: de geblesseerde De Gea werd vervangen door Dean Henderson en ook spits Edinson Cavani kwam het veld in voor Mason Greenwood. Dat laatste bleek een gouden ingreep van de Noorse trainer, want Cavani zorgde met een assist op middenvelder Fernandes, en twee doelpunten voor de ommekeer in de wedstrijd. Cavani's winnende treffer viel in blessuretijd.
Door de derde zege op rij klimt United met 16 punten naar de zevende plaats in de Premier League, op 1 punt afstand van Southampton. Die ploeg staat vijfde.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
10 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
11 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
11 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
11 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
13 uur geleden