Invaller Brobbey brengt Ajax steviger aan leiding in Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Geheel in de stijl van dit kalenderjaar heeft Ajax de leiding in de Eredivisie steviger in handen gekregen. Het elftal van trainer Erik ten Hag worstelde ook met Willem II in een lege Johan Cruijff ArenA. Invaller Brian Brobbey behoedde de thuisploeg in de slotfase met een doelpunt en een assist voor puntenverlies: 3-1.
De 18-jarige aanvaller stond nog geen twee minuten op het veld toen hij op aangeven van Dusan Tadic scoorde. (2-1). Vier minuten later bereidde hij ook de 3-1 van Tadic voor. Zo kreeg Ajax de leiding van de Eredivisie steviger in handen. PSV volgt op 4 punten en het als derde geklasseerde Vitesse heeft inmiddels een achterstand van 6 punten. AZ (10 punten) en Feyenoord (12 punten) zijn nog verder achterop geraakt.
Willem II blijft ook na het ontslag van trainer Adrie Koster de nummer voorlaatst van de ranglijst. Zondag komt hekkensluiter FC Emmen naar Tilburg. Ook met Davy Klaassen als aanvallende middenvelder maakte Ajax een povere indruk. De Hilversummer brak tien jaar geleden als 'nummer 10' door bij Ajax. Bij Werder Bremen en dit seizoen bij Ajax speelde hij vaker dichter in de buurt bij zijn verdedigers.
Veel balverlies
Klaassen moest ook even wennen aan de positie waarop Zakaria Labyad en Quincy Promes de afgelopen maanden niet konden overtuigen, Hij leed voor rust te veel balverlies, net als wel meer van zijn ploeggenoten. Zo bleven de bezoekers aanvankelijk vrij eenvoudig overeind. Ze ontsnapten voor rust slechts eenmaal echt aan een achterstand toen Haller na een schot van Daley Blind de lat raakte en Jurriën Timber en Klaassen elkaar te veel in de weg liepen om de bal binnen te tikken.
Ajax startte zonder Dusan Tadic, die rust kreeg. Maar Ten Hag besloot zijn aanvoerder al direct na rust te brengen, als vervanger van de vrij onzichtbare Quincy Promes. Tadic stond zo'n 5 minuten op het veld toen hij een hoekschop mocht nemen. Via het hoofd van Haller en Álvarez kwam de bal voor de voeten bij Klaassen, die met een halve omhaal scoorde (1-0).
De thuisploeg kon maar 11 minuten van de voorsprong genieten. Op aangeven van Ché Nunnely kon Vangelis Pavlidis wel heel simpel door het centrum van de defensie van Ajax dribbelen. Alleen voor doelman André Onana maakte de Griek geen fout (1-1). Willem II hield lang stand, totdat trainer Ten Hag met Brobbey een extra aanvaller bracht. Het talent schoot met zijn tweede balcontact raak en gunde de 3-1 aan Tadic.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
11 uur geleden