Invaller Brobbey brengt Ajax steviger aan leiding in Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Geheel in de stijl van dit kalenderjaar heeft Ajax de leiding in de Eredivisie steviger in handen gekregen. Het elftal van trainer Erik ten Hag worstelde ook met Willem II in een lege Johan Cruijff ArenA. Invaller Brian Brobbey behoedde de thuisploeg in de slotfase met een doelpunt en een assist voor puntenverlies: 3-1.
De 18-jarige aanvaller stond nog geen twee minuten op het veld toen hij op aangeven van Dusan Tadic scoorde. (2-1). Vier minuten later bereidde hij ook de 3-1 van Tadic voor. Zo kreeg Ajax de leiding van de Eredivisie steviger in handen. PSV volgt op 4 punten en het als derde geklasseerde Vitesse heeft inmiddels een achterstand van 6 punten. AZ (10 punten) en Feyenoord (12 punten) zijn nog verder achterop geraakt.
Willem II blijft ook na het ontslag van trainer Adrie Koster de nummer voorlaatst van de ranglijst. Zondag komt hekkensluiter FC Emmen naar Tilburg. Ook met Davy Klaassen als aanvallende middenvelder maakte Ajax een povere indruk. De Hilversummer brak tien jaar geleden als 'nummer 10' door bij Ajax. Bij Werder Bremen en dit seizoen bij Ajax speelde hij vaker dichter in de buurt bij zijn verdedigers.
Veel balverlies
Klaassen moest ook even wennen aan de positie waarop Zakaria Labyad en Quincy Promes de afgelopen maanden niet konden overtuigen, Hij leed voor rust te veel balverlies, net als wel meer van zijn ploeggenoten. Zo bleven de bezoekers aanvankelijk vrij eenvoudig overeind. Ze ontsnapten voor rust slechts eenmaal echt aan een achterstand toen Haller na een schot van Daley Blind de lat raakte en Jurriën Timber en Klaassen elkaar te veel in de weg liepen om de bal binnen te tikken.
Ajax startte zonder Dusan Tadic, die rust kreeg. Maar Ten Hag besloot zijn aanvoerder al direct na rust te brengen, als vervanger van de vrij onzichtbare Quincy Promes. Tadic stond zo'n 5 minuten op het veld toen hij een hoekschop mocht nemen. Via het hoofd van Haller en Álvarez kwam de bal voor de voeten bij Klaassen, die met een halve omhaal scoorde (1-0).
De thuisploeg kon maar 11 minuten van de voorsprong genieten. Op aangeven van Ché Nunnely kon Vangelis Pavlidis wel heel simpel door het centrum van de defensie van Ajax dribbelen. Alleen voor doelman André Onana maakte de Griek geen fout (1-1). Willem II hield lang stand, totdat trainer Ten Hag met Brobbey een extra aanvaller bracht. Het talent schoot met zijn tweede balcontact raak en gunde de 3-1 aan Tadic.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
15 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
20 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden