Invaller Brobbey brengt Ajax steviger aan leiding in Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Geheel in de stijl van dit kalenderjaar heeft Ajax de leiding in de Eredivisie steviger in handen gekregen. Het elftal van trainer Erik ten Hag worstelde ook met Willem II in een lege Johan Cruijff ArenA. Invaller Brian Brobbey behoedde de thuisploeg in de slotfase met een doelpunt en een assist voor puntenverlies: 3-1.
De 18-jarige aanvaller stond nog geen twee minuten op het veld toen hij op aangeven van Dusan Tadic scoorde. (2-1). Vier minuten later bereidde hij ook de 3-1 van Tadic voor. Zo kreeg Ajax de leiding van de Eredivisie steviger in handen. PSV volgt op 4 punten en het als derde geklasseerde Vitesse heeft inmiddels een achterstand van 6 punten. AZ (10 punten) en Feyenoord (12 punten) zijn nog verder achterop geraakt.
Willem II blijft ook na het ontslag van trainer Adrie Koster de nummer voorlaatst van de ranglijst. Zondag komt hekkensluiter FC Emmen naar Tilburg. Ook met Davy Klaassen als aanvallende middenvelder maakte Ajax een povere indruk. De Hilversummer brak tien jaar geleden als 'nummer 10' door bij Ajax. Bij Werder Bremen en dit seizoen bij Ajax speelde hij vaker dichter in de buurt bij zijn verdedigers.
Veel balverlies
Klaassen moest ook even wennen aan de positie waarop Zakaria Labyad en Quincy Promes de afgelopen maanden niet konden overtuigen, Hij leed voor rust te veel balverlies, net als wel meer van zijn ploeggenoten. Zo bleven de bezoekers aanvankelijk vrij eenvoudig overeind. Ze ontsnapten voor rust slechts eenmaal echt aan een achterstand toen Haller na een schot van Daley Blind de lat raakte en Jurriën Timber en Klaassen elkaar te veel in de weg liepen om de bal binnen te tikken.
Ajax startte zonder Dusan Tadic, die rust kreeg. Maar Ten Hag besloot zijn aanvoerder al direct na rust te brengen, als vervanger van de vrij onzichtbare Quincy Promes. Tadic stond zo'n 5 minuten op het veld toen hij een hoekschop mocht nemen. Via het hoofd van Haller en Álvarez kwam de bal voor de voeten bij Klaassen, die met een halve omhaal scoorde (1-0).
De thuisploeg kon maar 11 minuten van de voorsprong genieten. Op aangeven van Ché Nunnely kon Vangelis Pavlidis wel heel simpel door het centrum van de defensie van Ajax dribbelen. Alleen voor doelman André Onana maakte de Griek geen fout (1-1). Willem II hield lang stand, totdat trainer Ten Hag met Brobbey een extra aanvaller bracht. Het talent schoot met zijn tweede balcontact raak en gunde de 3-1 aan Tadic.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
36 minuten geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
12 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
15 uur geleden