Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Invaller Brobbey brengt Ajax steviger aan leiding in Eredivisie

Invaller Brobbey brengt Ajax steviger aan leiding in Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Geheel in de stijl van dit kalenderjaar heeft Ajax de leiding in de Eredivisie steviger in handen gekregen. Het elftal van trainer Erik ten Hag worstelde ook met Willem II in een lege Johan Cruijff ArenA. Invaller Brian Brobbey behoedde de thuisploeg in de slotfase met een doelpunt en een assist voor puntenverlies: 3-1.

De 18-jarige aanvaller stond nog geen twee minuten op het veld toen hij op aangeven van Dusan Tadic scoorde. (2-1). Vier minuten later bereidde hij ook de 3-1 van Tadic voor. Zo kreeg Ajax de leiding van de Eredivisie steviger in handen. PSV volgt op 4 punten en het als derde geklasseerde Vitesse heeft inmiddels een achterstand van 6 punten. AZ (10 punten) en Feyenoord (12 punten) zijn nog verder achterop geraakt.

Willem II blijft ook na het ontslag van trainer Adrie Koster de nummer voorlaatst van de ranglijst. Zondag komt hekkensluiter FC Emmen naar Tilburg. Ook met Davy Klaassen als aanvallende middenvelder maakte Ajax een povere indruk. De Hilversummer brak tien jaar geleden als 'nummer 10' door bij Ajax. Bij Werder Bremen en dit seizoen bij Ajax speelde hij vaker dichter in de buurt bij zijn verdedigers.

Veel balverlies

Klaassen moest ook even wennen aan de positie waarop Zakaria Labyad en Quincy Promes de afgelopen maanden niet konden overtuigen, Hij leed voor rust te veel balverlies, net als wel meer van zijn ploeggenoten. Zo bleven de bezoekers aanvankelijk vrij eenvoudig overeind. Ze ontsnapten voor rust slechts eenmaal echt aan een achterstand toen Haller na een schot van Daley Blind de lat raakte en Jurriën Timber en Klaassen elkaar te veel in de weg liepen om de bal binnen te tikken.

Ajax startte zonder Dusan Tadic, die rust kreeg. Maar Ten Hag besloot zijn aanvoerder al direct na rust te brengen, als vervanger van de vrij onzichtbare Quincy Promes. Tadic stond zo'n 5 minuten op het veld toen hij een hoekschop mocht nemen. Via het hoofd van Haller en Álvarez kwam de bal voor de voeten bij Klaassen, die met een halve omhaal scoorde (1-0).

De thuisploeg kon maar 11 minuten van de voorsprong genieten. Op aangeven van Ché Nunnely kon Vangelis Pavlidis wel heel simpel door het centrum van de defensie van Ajax dribbelen. Alleen voor doelman André Onana maakte de Griek geen fout (1-1). Willem II hield lang stand, totdat trainer Ten Hag met Brobbey een extra aanvaller bracht. Het talent schoot met zijn tweede balcontact raak en gunde de 3-1 aan Tadic.

Meer uit Voetbal

Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

6 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

6 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

23 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

1 dag geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

1 dag geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

1 dag geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

1 dag geleden