Invaller Brobbey brengt Ajax steviger aan leiding in Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Geheel in de stijl van dit kalenderjaar heeft Ajax de leiding in de Eredivisie steviger in handen gekregen. Het elftal van trainer Erik ten Hag worstelde ook met Willem II in een lege Johan Cruijff ArenA. Invaller Brian Brobbey behoedde de thuisploeg in de slotfase met een doelpunt en een assist voor puntenverlies: 3-1.
De 18-jarige aanvaller stond nog geen twee minuten op het veld toen hij op aangeven van Dusan Tadic scoorde. (2-1). Vier minuten later bereidde hij ook de 3-1 van Tadic voor. Zo kreeg Ajax de leiding van de Eredivisie steviger in handen. PSV volgt op 4 punten en het als derde geklasseerde Vitesse heeft inmiddels een achterstand van 6 punten. AZ (10 punten) en Feyenoord (12 punten) zijn nog verder achterop geraakt.
Willem II blijft ook na het ontslag van trainer Adrie Koster de nummer voorlaatst van de ranglijst. Zondag komt hekkensluiter FC Emmen naar Tilburg. Ook met Davy Klaassen als aanvallende middenvelder maakte Ajax een povere indruk. De Hilversummer brak tien jaar geleden als 'nummer 10' door bij Ajax. Bij Werder Bremen en dit seizoen bij Ajax speelde hij vaker dichter in de buurt bij zijn verdedigers.
Veel balverlies
Klaassen moest ook even wennen aan de positie waarop Zakaria Labyad en Quincy Promes de afgelopen maanden niet konden overtuigen, Hij leed voor rust te veel balverlies, net als wel meer van zijn ploeggenoten. Zo bleven de bezoekers aanvankelijk vrij eenvoudig overeind. Ze ontsnapten voor rust slechts eenmaal echt aan een achterstand toen Haller na een schot van Daley Blind de lat raakte en Jurriën Timber en Klaassen elkaar te veel in de weg liepen om de bal binnen te tikken.
Ajax startte zonder Dusan Tadic, die rust kreeg. Maar Ten Hag besloot zijn aanvoerder al direct na rust te brengen, als vervanger van de vrij onzichtbare Quincy Promes. Tadic stond zo'n 5 minuten op het veld toen hij een hoekschop mocht nemen. Via het hoofd van Haller en Álvarez kwam de bal voor de voeten bij Klaassen, die met een halve omhaal scoorde (1-0).
De thuisploeg kon maar 11 minuten van de voorsprong genieten. Op aangeven van Ché Nunnely kon Vangelis Pavlidis wel heel simpel door het centrum van de defensie van Ajax dribbelen. Alleen voor doelman André Onana maakte de Griek geen fout (1-1). Willem II hield lang stand, totdat trainer Ten Hag met Brobbey een extra aanvaller bracht. Het talent schoot met zijn tweede balcontact raak en gunde de 3-1 aan Tadic.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
4 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
9 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
13 uur geleden