Invaller Boadu verliest met AS Monaco in CL van Sjachtar Donetsk
MONACO (ANP) - AS Monaco is nog ver verwijderd van deelname aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Niko Kovac verloor dinsdag in eigen stadion in de play-offs van Sjachtar Donetsk: 0-1. De return in Oekraïne is volgende week woensdag.
De Braziliaan Pedrinho maakte in de 19e minuut het doelpunt voor Sjachtar, in een wedstrijd die onder leiding stond van de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie. Myron Boadu, die vorig seizoen nog voor AZ speelde, kwam bij Monaco halverwege de tweede helft in het veld in de plaats van aanvoerder Wissam Ben Yedder.
FC Sheriff uit Moldavië heeft een ticket voor de groepsfase bijna binnen, lijkt het. De thuiswedstrijd tegen het Kroatische Dinamo Zagreb eindigde in 3-0. De Nederlander Dabney dos Santos bleef bij Sheriff op de reservebank zitten.
Red Bull Salzburg won van Brøndby IF: 2-1. De Amerikaan Brenden Aaronson maakte in de laatste minuut van de reguliere speeltijd het winnende doelpunt.
Meer uit Voetbal
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
14 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
34 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
1 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
4 uur geleden