Invaller Boadu verliest met AS Monaco in CL van Sjachtar Donetsk
MONACO (ANP) - AS Monaco is nog ver verwijderd van deelname aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Niko Kovac verloor dinsdag in eigen stadion in de play-offs van Sjachtar Donetsk: 0-1. De return in Oekraïne is volgende week woensdag.
De Braziliaan Pedrinho maakte in de 19e minuut het doelpunt voor Sjachtar, in een wedstrijd die onder leiding stond van de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie. Myron Boadu, die vorig seizoen nog voor AZ speelde, kwam bij Monaco halverwege de tweede helft in het veld in de plaats van aanvoerder Wissam Ben Yedder.
FC Sheriff uit Moldavië heeft een ticket voor de groepsfase bijna binnen, lijkt het. De thuiswedstrijd tegen het Kroatische Dinamo Zagreb eindigde in 3-0. De Nederlander Dabney dos Santos bleef bij Sheriff op de reservebank zitten.
Red Bull Salzburg won van Brøndby IF: 2-1. De Amerikaan Brenden Aaronson maakte in de laatste minuut van de reguliere speeltijd het winnende doelpunt.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
4 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
17 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
18 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
28 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
30 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.
31 minuten geleden