Invaller Bergwijn belangrijk voor winnend Tottenham Hotspur
NEWCASTLE (ANP) - Tottenham Hotspur is in de Premier League aan een eindsprintje bezig, dat mogelijk nog Europees voetbal oplevert. De ploeg van coach José Mourinho won met 3-1 bij Newcastle United. Uit de laatste vier competitieduels pakten de Spurs tien punten. Ze staan op de zevende plaats in de Premier League, met nog twee wedstrijden te spelen.
Voor Tottenham kwamen Son Heung-min en Harry Kane (twee) tot scoren. Bij de bezoekers viel Steven Bergwijn in bij een 1-1-stand in de 56e minuut. Amper 4 minuten later gaf de voormalige aanvaller van PSV de voorzet op Kane, die zijn ploeg met een rake kopbal op voorsprong bracht (1-2). Het was zijn tweehonderdste doelpunt in zijn profcarrière. De trefzekere aanvalsleider besliste in de laatste minuut van de reguliere speeltijd het duel met zijn tweede treffer van de avond.
Nummer 6 Wolverhampton Wanderers liet 2 punten liggen bij Burnley: 1-1. De gelijkmaker van de thuisclub viel in de 96e minuut en kwam op naam van Chris Wood, die een strafschop benutte. Erik Pieters speelde de gehele wedstrijd bij Burnley. Tottenham heeft nog maar 1 punt minder dan de Wanderers. De zesde plaats is goed voor deelname aan de voorronde van de Europa League.
Nummer 2 Manchester City won met 2-1 van Bournemouth, dat zonder Nathan Aké (blessure) en Arnaut Danjuma Groeneveld (reserve) speelde. Bournemouth staat als nummer 18 nog 3 punten onder de degradatiestreep.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
45 minuten geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden