Invaller Bergwijn belangrijk voor winnend Tottenham Hotspur
NEWCASTLE (ANP) - Tottenham Hotspur is in de Premier League aan een eindsprintje bezig, dat mogelijk nog Europees voetbal oplevert. De ploeg van coach José Mourinho won met 3-1 bij Newcastle United. Uit de laatste vier competitieduels pakten de Spurs tien punten. Ze staan op de zevende plaats in de Premier League, met nog twee wedstrijden te spelen.
Voor Tottenham kwamen Son Heung-min en Harry Kane (twee) tot scoren. Bij de bezoekers viel Steven Bergwijn in bij een 1-1-stand in de 56e minuut. Amper 4 minuten later gaf de voormalige aanvaller van PSV de voorzet op Kane, die zijn ploeg met een rake kopbal op voorsprong bracht (1-2). Het was zijn tweehonderdste doelpunt in zijn profcarrière. De trefzekere aanvalsleider besliste in de laatste minuut van de reguliere speeltijd het duel met zijn tweede treffer van de avond.
Nummer 6 Wolverhampton Wanderers liet 2 punten liggen bij Burnley: 1-1. De gelijkmaker van de thuisclub viel in de 96e minuut en kwam op naam van Chris Wood, die een strafschop benutte. Erik Pieters speelde de gehele wedstrijd bij Burnley. Tottenham heeft nog maar 1 punt minder dan de Wanderers. De zesde plaats is goed voor deelname aan de voorronde van de Europa League.
Nummer 2 Manchester City won met 2-1 van Bournemouth, dat zonder Nathan Aké (blessure) en Arnaut Danjuma Groeneveld (reserve) speelde. Bournemouth staat als nummer 18 nog 3 punten onder de degradatiestreep.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
50 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
3 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
21 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
1 dag geleden