Invaller Abraham helpt FC Groningen aan zege op Fortuna Sittard
GRONINGEN (ANP) - Paulos Abraham heeft FC Groningen aan een thuiszege op Fortuna Sittard geholpen. De 18-jarige aanvaller mocht na rust invallen en tekende voor het enige doelpunt: 1-0.
Abraham trof doel in de 50e minuut, op aangeven van Tomas Suslov. Hij was direct na rust in het veld gekomen voor de geblesseerde Jørgen Strand Larsen. FC Groningen blijft de nummer 6 van de Eredivisie, met een achterstand van 1 punt op het als vijfde geklasseerde Feyenoord dat zondag nog tegen AZ speelt. Fortuna staat negende in de Eredivisie.
Fortuna Sittard was in de eerste helft de gevaarlijkste ploeg. Lisandro Semedo kreeg een mooie kans om het overwicht van zijn ploeg te belonen. De aanvaller schoot echter naast. Bij Fortuna Sittard maakte doelman Piet Velthuizen zijn debuut. Hij viel al na 22 minuten uit, met ogenschijnlijk een hamstringblessure. Hij werd vervangen door Alexei Koselev, die Fortuna Sittard mogelijk gaat verlaten.
Abraham dacht FC Groningen in de slotfase op 2-0 te zetten. Zijn tweede doelpunt werd echter afgekeurd op advies van de videoscheidsrechter, die zag dat Alessio Da Cruz buitenspel stond.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
12 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
18 uur geleden