Invallen politie en vijf aanhoudingen na miljoenenfraude
MAASTRICHT (ANP) - De politie en de Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst FIOD hebben maandag drie mannen en twee vrouwen opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij een internationale zwendel met onder meer hypotheken, het ontduiken van loonbelasting en het onterecht ontvangen van coronasteun. Het gaat om een 34-jarige vrouw uit Brunssum, een 44-jarige vrouw uit Tilburg, een 41-jarige man uit Hoevelaken, een 48-jarige man uit Maastricht, evenals een 41-jarige man van wie de verblijfplaats niet bekend werd gemaakt. Verder vielen politie, FIOD en Arbeidsinspectie binnen in 22 panden en werden voertuigen, grote sommen contant geld, administratie, gebouwen en computers in beslag genomen.
Enkele verdachten waren werkzaam bij een landelijk hypotheekbemiddelaarskantoor. Het netwerk verkocht onder meer valse loonstroken en werkgeversverklaringen waarmee hypotheken en huurcontracten werden geregeld. De hiertoe opgezette bedrijven stonden vaak op naam van katvangers.
De FIOD hield maandag bij invallen in vijf panden een 41-jarige aandeelhouder en bestuurder van meerdere bedrijven aan op verdenking van het niet betalen van loonheffingen, leidend tot een belastingschuld van meerdere miljoenen euro's. Samen met een 46-jarige vrouw zou de man zich schuldig hebben gemaakt aan witwassen.
Arbeidsinspectie
De Arbeidsinspectie doorzocht zes panden, en legde beslag op een gebouw en meerdere bankrekeningen in binnen- en buitenland. Drie bedrijven zouden een half miljoen aan tegemoetkoming van de loonkosten tijdens corona hebben geïncasseerd, maar vermoedelijk is dit geld niet naar salarissen gegaan.
De politie doorzocht onder meer elf panden in Luxemburg, Brunssum, Heerlen, Tilburg, Maastricht, Hoevelaken, Eindhoven, Houten en Weert. Zes panden werden in beslag genomen vanwege hypotheekfraude of witwassen. De politie heeft nog meer verdachten in het vizier, die mogelijk later zullen worden aangehouden.
In een pand in Lelystad, eigendom van een van de aangehouden verdachten, vonden handhavers een onbekend aantal arbeidsmigranten die er illegaal zouden verblijven. Daarbij is volgens de politie mogelijk sprake van uitkeringsfraude.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Ook de provincie Gelderland bereidt zich voor op een toekomstige uitbraak van de Afrikaanse varkenspest (AVP). Er wordt onder meer gewerkt aan het opdelen van de Veluwe in compartimenten die afgesloten kunnen worden voor wilde zwijnen, mocht de ziekte daar opduiken.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Grote Kerk in Den Haag vierden politici dat het precies tachtig jaar geleden is dat het parlement voor de eerste keer na de Tweede Wereldoorlog weer bijeenkwam. Ook koning Willem-Alexander en prinses Amalia waren donderdagochtend aanwezig bij de Bijzondere Verenigde Vergadering van de Eerste en de Tweede Kamer samen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gaat donderdag in Brussel pleiten voor sancties tegen Soedan. Dat gaat hij doen tijdens de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. "Ik denk dat we het er wel over eens zijn dat we in ieder geval de hoofddaders van het gruwelijke geweld in Soedan moeten aanpakken", zei hij voor het begin van de vergadering in Brussel. Het opleggen van sancties tegen hen is "wel het minste wat we kunnen doen", zei Van Weel.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft eerder deze week vijf mannen opgepakt op verdenking van subsidiefraude rondom aardbevingsschade in Groningen. Ze zouden onterecht ruim driehonderd subsidieaanvragen hebben ingediend en daarmee meer dan 1 miljoen euro hebben ontvangen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een bedenktijd in te voeren voor mensen die grond willen kopen. Dat zou malafide grondspeculatie kunnen tegengaan, schrijft demissionair minister van Ruimtelijke Ordening Mona Keijzer in een brief aan de Tweede Kamer. Keijzer wil ook informatie over dubieuze grondhandel delen op overheidswebsites en sociale media.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het plein bij evenementencentrum Ahoy in Rotterdam demonstreren enkele tientallen leden van verschillende actiegroepen tegen de jaarlijkse wapenbeurs NIDV Exhibition for Defence and Security (NEDS).
4 uur geleden