Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inval Roemeense concurrentiewaakhond bij Nike in Hilversum

Inval Roemeense concurrentiewaakhond bij Nike in Hilversum

HILVERSUM (ANP) - In het kader van een Roemeens concurrentieonderzoek is een inval gedaan bij onder meer het Europese hoofdkantoor van Nike in Hilversum. De Autoriteit Consument & Markt heeft daarbij ondersteund, melden beide mededingingstoezichthouders. De Roemeense waakhond Consiliul Concurenţei vermoedt dat er binnen de sector verboden afspraken zijn gemaakt.

Het onderzoek van de Consiliul Concurenţei richt zich op afspraken die Nike mogelijk heeft gemaakt met Sport Time Trade, een distributeur van Nike-producten. Nike zou het bedrijf daarbij hebben beperkt in de verkoop van sportartikelen. "De leverancier mag niet bepalen welke klanten hun afnemers bedienen", legt de Roemeense toezichthouder uit. Ook bij Sport Time Trade zijn onaangekondigde invallen gedaan, evenals bij het bedrijf Sport Vision Trading.

Volgens de ACM werken nationale mededingingsautoriteiten geregeld samen om overtredingen op te sporen. De samenwerking met Consiliul Concurenţei is zo'n voorbeeld.

Onderzoek

De Roemeense toezichthouder gaat nu verder met zijn onderzoek. "Onaangekondigde invallen vormen een belangrijke fase in de procedures voor het onderzoeken van mogelijk concurrentiebeperkend gedrag", stelt de waakhond. "Het uitvoeren ervan betekent niet dat er al een voorlopig oordeel is geveld over de schuld van de betrokken bedrijven."

Nike was niet direct bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Financieel

Olieproductie Venezuela niet getroffen door aardbevingen

CARACAS (ANP/AFP) - De olieproductie van Venezuela is niet getroffen door de aardbevingen in het land. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd over de bevingen die het land op 24 juni troffen en tot nu toe meer dan 4500 mensen het leven hebben gekost.

41 minuten geleden
Chinese export stijgt sterker dan verwacht door grote AI-vraag

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in juni opnieuw sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de wereldwijde handelsverstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die verstoringen werden ruimschoots gecompenseerd door de aanhoudende sterke wereldwijde vraag naar chips en apparatuur voor datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Olieprijzen zeker 9 procent hoger na aankondiging blokkade Hormuz

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag zeker 9 procent gestegen door de aangekondigde Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz en de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er tol zal worden geheven.

6 uur geleden
Denktank: zonne-energie levert voor het eerst kwart van stroom EU

BRUSSEL (ANP) - Zonne-energie was in juni voor het eerst goed voor een kwart van de totale elektriciteitsproductie in de Europese Unie. Dat heeft energiedenkttank Ember becijferd. Door de vele zonuren en grote hoeveelheid aan geïnstalleerde zonnepanelen werd vorige maand een recordhoeveelheid van 52 terawattuur aan stroom uit zonne-energie opgewekt. Hiermee werd het vorige record van 47 terawattuur van een maand eerder verbroken.

6 uur geleden
Wall Street omlaag door olieprijzen en onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zakten maandag gedurende de handelsdag verder weg. De beurshandel stond vooral onder druk door stijgende olieprijzen en de escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarnaast namen beleggers gas terug in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.

10 uur geleden
KLM zoekt alternatieve routes na waarschuwing Houthi's

SCHIPHOL (ANP) - KLM onderzoekt alternatieve routes voor twee geplande vluchten van India naar Amsterdam. De toestellen vliegen normaal gesproken door het Saudische luchtruim, maar de maatschappij bekijkt andere opties om de veiligheid te waarborgen.

10 uur geleden
Rechter verklaart deal van Trump met belastingdienst ongeldig

MIAMI (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag de schikking tussen president Donald Trump en de Amerikaanse belastingdienst (IRS) ongeldig verklaard. De overeenkomst gaf Trump en zijn bedrijven vergaande fiscale bescherming. Daarnaast voorzag de deal aanvankelijk in een overheidsfonds van bijna 1,8 miljard dollar, bedoeld voor Amerikaanse burgers die zich benadeeld voelen door het rechtssysteem. Dat fonds werd later geschrapt.

12 uur geleden