Inval Roemeense concurrentiewaakhond bij Nike in Hilversum
HILVERSUM (ANP) - In het kader van een Roemeens concurrentieonderzoek is een inval gedaan bij onder meer het Europese hoofdkantoor van Nike in Hilversum. De Autoriteit Consument & Markt heeft daarbij ondersteund, melden beide mededingingstoezichthouders. De Roemeense waakhond Consiliul Concurenţei vermoedt dat er binnen de sector verboden afspraken zijn gemaakt.
Het onderzoek van de Consiliul Concurenţei richt zich op afspraken die Nike mogelijk heeft gemaakt met Sport Time Trade, een distributeur van Nike-producten. Nike zou het bedrijf daarbij hebben beperkt in de verkoop van sportartikelen. "De leverancier mag niet bepalen welke klanten hun afnemers bedienen", legt de Roemeense toezichthouder uit. Ook bij Sport Time Trade zijn onaangekondigde invallen gedaan, evenals bij het bedrijf Sport Vision Trading.
Volgens de ACM werken nationale mededingingsautoriteiten geregeld samen om overtredingen op te sporen. De samenwerking met Consiliul Concurenţei is zo'n voorbeeld.
Onderzoek
De Roemeense toezichthouder gaat nu verder met zijn onderzoek. "Onaangekondigde invallen vormen een belangrijke fase in de procedures voor het onderzoeken van mogelijk concurrentiebeperkend gedrag", stelt de waakhond. "Het uitvoeren ervan betekent niet dat er al een voorlopig oordeel is geveld over de schuld van de betrokken bedrijven."
Nike was niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.
11 uur geledenCAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.
12 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
1 dag geleden