Inval bij Duits neonazistisch vechtevenement met Nederlanders
HACHENBURG (ANP) - De Duitse politie heeft zaterdagavond in deelstaat Rijnland-Palts een inval gedaan bij een vechtsportevenement, georganiseerd door de neonazistische partij Der Dritte Weg (De Derde Weg). Daarbij waren volgens de politie ook Nederlanders en minderjarigen aanwezig.
Het evenement vond plaats in een pand in Hachenburg, tussen Keulen en Frankfurt. Rond de 130 mensen waren aanwezig en er was een boksring. De politiecontrole door meer dan tweehonderd agenten duurde tot diep in de nacht. Die verliep grotendeels zonder incidenten. Wel is een agent uitgescholden voor "klootzak", melden Duitse media.
Er is niemand aangehouden. Een aantal rechts-extreme voorwerpen is wel in beslag genomen, waarvan onderzocht wordt of het bezit daarvan strafbaar is.
Binnenlandse Zaken
Volgens minister Michael Ebling van Binnenlandse Zaken van Rijnland-Palts worden door extreemrechts dergelijke vechtsportevenementen gebruikt om hun netwerk te vergroten. Hij zegt een zerotolerancebeleid te hanteren tegen "vijanden" van de democratische rechtsstaat.
Volgens de Duitse binnenlandse veiligheidsdienst heeft Der Dritte Weg ongeveer 800 aanhangers. De groep werd in 2013 opgericht en kenmerkt zich als "nationaalsocialistisch, antisemitisch en racistisch".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
5 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 dag geleden