Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inval bij Duits neonazistisch vechtevenement met Nederlanders

Inval bij Duits neonazistisch vechtevenement met Nederlanders

HACHENBURG (ANP) - De Duitse politie heeft zaterdagavond in deelstaat Rijnland-Palts een inval gedaan bij een vechtsportevenement, georganiseerd door de neonazistische partij Der Dritte Weg (De Derde Weg). Daarbij waren volgens de politie ook Nederlanders en minderjarigen aanwezig.

Het evenement vond plaats in een pand in Hachenburg, tussen Keulen en Frankfurt. Rond de 130 mensen waren aanwezig en er was een boksring. De politiecontrole door meer dan tweehonderd agenten duurde tot diep in de nacht. Die verliep grotendeels zonder incidenten. Wel is een agent uitgescholden voor "klootzak", melden Duitse media.

Er is niemand aangehouden. Een aantal rechts-extreme voorwerpen is wel in beslag genomen, waarvan onderzocht wordt of het bezit daarvan strafbaar is.

Binnenlandse Zaken

Volgens minister Michael Ebling van Binnenlandse Zaken van Rijnland-Palts worden door extreemrechts dergelijke vechtsportevenementen gebruikt om hun netwerk te vergroten. Hij zegt een zerotolerancebeleid te hanteren tegen "vijanden" van de democratische rechtsstaat.

Volgens de Duitse binnenlandse veiligheidsdienst heeft Der Dritte Weg ongeveer 800 aanhangers. De groep werd in 2013 opgericht en kenmerkt zich als "nationaalsocialistisch, antisemitisch en racistisch".

Meer uit Binnenland

Utrechtse serieverkrachter van gevangenis naar kliniek

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse serieverkrachter Gerard T. (62) kan nu daadwerkelijk terecht in een forensisch psychiatrische kliniek. Voor het Openbaar Ministerie (OM) was dat een belangrijke voorwaarde om hem voorwaardelijk vrij te laten, iets waar hij recht op had na het uitzitten van twee derde van zijn celstraf.

34 minuten geleden
Kinderen en jongeren kunnen nu ook discriminatie melden

UTRECHT (ANP) - Kinderen en jongeren tot 18 jaar kunnen vanaf heden ook discriminatie melden, bij Discriminatie Jeugd. Ze kunnen daar vragen stellen en ondersteuning krijgen als ze gediscrimineerd worden. Dat is onderdeel van het al bestaande landelijke meldpunt voor discriminatie.

1 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel stijgt weer tot boven 2100

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van maandag op dinsdag 2108 asielzoekers geslapen. Daarmee is de bezetting na bijna een week weer boven de 2100.

1 uur geleden
Ye in juni naar Nederland met show in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Ye, die wereldwijd bekend werd als Kanye West, komt op zaterdag 6 juni naar Nederland voor een eenmalige show in het GelreDome in Arnhem. Dat melden het GelreDome en concertorganisator J.Noah Live dinsdag. Het optreden is zijn eerste Europese concert sinds 2014 en zijn eerste optreden in Nederland sinds 2013.

3 uur geleden
Steeds meer chemische stoffen in water, waarschuwt RIVM

BILTHOVEN (ANP) - In rivieren, meren, sloten en kanalen zitten steeds meer nieuwe chemische stoffen. Van sommige stoffen zijn de concentraties zelfs hoger dan toegestaan. Dat is een probleem, want zulk oppervlaktewater wordt vaak gebruikt om drinkwater van te maken en de stoffen zijn moeilijk uit het water te filteren. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) doet daarom een oproep om de stoffen minder te lozen.

5 uur geleden
Amsterdam en experts roepen op tot verbod AI-uitkleedsoftware

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam en expertisebureau over online misbruik Offlimits pleiten voor een wereldwijd verbod op zogeheten nudify-tools. Deze AI-tools maken het mogelijk om van gewone foto's seksueel getinte beelden te maken, zonder toestemming van de rechthebbende of de persoon op de foto.

6 uur geleden
NS wil vooral noorden en oosten beter bedienen in 2027

UTRECHT (ANP) - NS wil in de treindienstregeling voor 2027 vooral de dienstregeling in het noorden en oosten van Nederland verbeteren. Dit staat in de Adviesaanvraag Dienstregeling 2027 aan regionale overheden en de reizigersorganisaties. De spoorvervoerder maakte dit dinsdag bekend.

7 uur geleden