Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inval bij Duits neonazistisch vechtevenement met Nederlanders

Inval bij Duits neonazistisch vechtevenement met Nederlanders

HACHENBURG (ANP) - De Duitse politie heeft zaterdagavond in deelstaat Rijnland-Palts een inval gedaan bij een vechtsportevenement, georganiseerd door de neonazistische partij Der Dritte Weg (De Derde Weg). Daarbij waren volgens de politie ook Nederlanders en minderjarigen aanwezig.

Het evenement vond plaats in een pand in Hachenburg, tussen Keulen en Frankfurt. Rond de 130 mensen waren aanwezig en er was een boksring. De politiecontrole door meer dan tweehonderd agenten duurde tot diep in de nacht. Die verliep grotendeels zonder incidenten. Wel is een agent uitgescholden voor "klootzak", melden Duitse media.

Er is niemand aangehouden. Een aantal rechts-extreme voorwerpen is wel in beslag genomen, waarvan onderzocht wordt of het bezit daarvan strafbaar is.

Binnenlandse Zaken

Volgens minister Michael Ebling van Binnenlandse Zaken van Rijnland-Palts worden door extreemrechts dergelijke vechtsportevenementen gebruikt om hun netwerk te vergroten. Hij zegt een zerotolerancebeleid te hanteren tegen "vijanden" van de democratische rechtsstaat.

Volgens de Duitse binnenlandse veiligheidsdienst heeft Der Dritte Weg ongeveer 800 aanhangers. De groep werd in 2013 opgericht en kenmerkt zich als "nationaalsocialistisch, antisemitisch en racistisch".

Meer uit Binnenland

100 zetels meer te vullen bij gemeenteraadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Bij de gemeenteraadsverkiezingen komende woensdag zijn meer raadszetels te vullen dan vier jaar geleden. Tientallen gemeenteraden krijgen op basis van de meest recente bevolkingscijfers meer zetels. Er komen 102 zetels bij, terwijl één gemeente er juist 2 verliest. In totaal staan volgende week 8552 zetels op het spel.

1 uur geleden
Van Gogh Museum koopt werk dat gold als inspiratiebron

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.

10 uur geleden
Organisaties Curaçao bezorgd over aantasting historisch erfgoed

WILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".

12 uur geleden
Nationaal Coördinator ontwikkelt plan tegen moslimdiscriminatie

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.

14 uur geleden
Vrijspraak voor vernielen graven Den Haag, wel cel voor inbraken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.

18 uur geleden
OM eist tbs voor onthoofden moeder in Hellevoetsluis

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

19 uur geleden
Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

21 uur geleden