Introverte Van de Zandschulp geniet van schijnwerpers
GRONINGEN (ANP) - Botic van de Zandschulp genoot zaterdagavond van zijn rol in de schijnwerpers. De nummer 2 van Nederland haalde in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland in de vijfde partij het beslissende punt binnen.
"Na het laatste punt was er wel sprake van opluchting dat het gelukt is. Daarna heb je zeker wel ontlading en is het geweldig dat iedereen achter je staat", zei Van de Zandschulp na zijn zege op Marc-Andrea Hüsler. "Bij 2-2 wil je het graag waarmaken, zeker in Nederland, en dat kan meer druk met zich meebrengen. Ik begon wat zenuwachtig en maakte wat fouten, maar ik kwam er steeds beter in. De steun van het publiek heeft me uiteindelijk wel geholpen. En ook dat hij misschien al een dubbel in de benen had."
Vooraf had Van de Zandschulp van Griekspoor het advies gekregen om het publiek te omarmen en te gebruiken. Dat advies had hij ter harte genomen. "Ik was nu vanaf het begin meer mezelf aan het oppeppen. En vanaf het begin van de tweede set heb ik wat meer het publiek gebruikt. Dat is niet iets wat ik vaak doe, maar er waren genoeg mensen om het wel te doen", aldus de introverte Veenendaler.
Mooiste sfeer
"Tallon vraagt al na het tweede punt om steun en dat is gaaf om te zien en ik ben daar wat anders in. Maar die studenten zitten achter je en zijn elk punt bezig met je. Het gebeurt niet vaak dat iedereen staat te springen op de tribunes. Ik moest telkens heel goed mijn best doen om Paul te verstaan." De tennissers worden in Groningen gesteund door diverse studentenverenigingen.
De afgelopen jaren haalden anderen uit het Daviscup-team het beslissende punt binnen, met regelmaat in het dubbelspel. "Dit was de eerste keer dat ik bij 2-2 moest spelen, terwijl je aan het begin begin van de dag helemaal niet weet waar je aan toe bent. Vorig jaar heb ik niet in Groningen gespeeld, dus dit voelt wel als de mooiste sfeer waarin ik ooit heb gespeeld. Hoe we het vandaag omdraaiden is ongelooflijk knap."
Goed gevoel
Van de Zandschulp kende geen daverende start van het seizoen. Hij won in januari twee wedstrijden. Over ruim een week staat voor hem het ABN AMRO Open op het programma. "Sommige spelers nemen hun goede gevoel uit de Daviscup mee naar de weken erna. Maar er zijn ook andere spelers die goed zijn in de Daviscup en in de weken erna niet goed presteren. Maar ik ga hier vandaag met een goed gevoel weg."
Oranje plaatste zich voor de groepsfase van de Daviscup Finals, in september in een nader te bepalen stad.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is verder gezakt op de wereldranglijst. De 30-jarige Nederlander leverde negen plaatsen in en is nu de mondiale nummer 66. Botic van de Zandschulp blijft op de 55e plaats de beste Nederlander. Die positie nam hij een week eerder ook in.
45 minuten geledenARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
13 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.
14 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Tour de France is na het uitvallen van Jonas Vingegaard niet meer hetzelfde volgens Tadej Pogačar. De Sloveense geletruidrager zei dat zondag in een flashinterview na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk.
14 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.
15 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.
16 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike is uitgevallen in de Tour de France. Hij kwam 20 kilometer voor de finish in Plateau de Solaison ten val. Vingegaard stond op de tweede plaats in het algemeen klassement op 4,5 minuut achterstand op geletruidrager Tadej Pogačar.
17 uur geleden