Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Introverte Van de Zandschulp geniet van schijnwerpers

Introverte Van de Zandschulp geniet van schijnwerpers

GRONINGEN (ANP) - Botic van de Zandschulp genoot zaterdagavond van zijn rol in de schijnwerpers. De nummer 2 van Nederland haalde in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland in de vijfde partij het beslissende punt binnen.

"Na het laatste punt was er wel sprake van opluchting dat het gelukt is. Daarna heb je zeker wel ontlading en is het geweldig dat iedereen achter je staat", zei Van de Zandschulp na zijn zege op Marc-Andrea Hüsler. "Bij 2-2 wil je het graag waarmaken, zeker in Nederland, en dat kan meer druk met zich meebrengen. Ik begon wat zenuwachtig en maakte wat fouten, maar ik kwam er steeds beter in. De steun van het publiek heeft me uiteindelijk wel geholpen. En ook dat hij misschien al een dubbel in de benen had."

Vooraf had Van de Zandschulp van Griekspoor het advies gekregen om het publiek te omarmen en te gebruiken. Dat advies had hij ter harte genomen. "Ik was nu vanaf het begin meer mezelf aan het oppeppen. En vanaf het begin van de tweede set heb ik wat meer het publiek gebruikt. Dat is niet iets wat ik vaak doe, maar er waren genoeg mensen om het wel te doen", aldus de introverte Veenendaler.

Mooiste sfeer

"Tallon vraagt al na het tweede punt om steun en dat is gaaf om te zien en ik ben daar wat anders in. Maar die studenten zitten achter je en zijn elk punt bezig met je. Het gebeurt niet vaak dat iedereen staat te springen op de tribunes. Ik moest telkens heel goed mijn best doen om Paul te verstaan." De tennissers worden in Groningen gesteund door diverse studentenverenigingen.

De afgelopen jaren haalden anderen uit het Daviscup-team het beslissende punt binnen, met regelmaat in het dubbelspel. "Dit was de eerste keer dat ik bij 2-2 moest spelen, terwijl je aan het begin begin van de dag helemaal niet weet waar je aan toe bent. Vorig jaar heb ik niet in Groningen gespeeld, dus dit voelt wel als de mooiste sfeer waarin ik ooit heb gespeeld. Hoe we het vandaag omdraaiden is ongelooflijk knap."

Goed gevoel

Van de Zandschulp kende geen daverende start van het seizoen. Hij won in januari twee wedstrijden. Over ruim een week staat voor hem het ABN AMRO Open op het programma. "Sommige spelers nemen hun goede gevoel uit de Daviscup mee naar de weken erna. Maar er zijn ook andere spelers die goed zijn in de Daviscup en in de weken erna niet goed presteren. Maar ik ga hier vandaag met een goed gevoel weg."

Oranje plaatste zich voor de groepsfase van de Daviscup Finals, in september in een nader te bepalen stad.

Meer uit Sport

Dartster Greaves eerste vrouw met negendarter op PDC ProTour

LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.

8 uur geleden
Griekspoor ten koste van Boeblik naar laatste acht in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.

8 uur geleden
Paralympiërs in onzekerheid over toernooien door deelname Rusland

WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.

14 uur geleden
Belgische campagne roept wielerfans op tot respect voor renners

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.

15 uur geleden
Schaatser Nuis bedankt voor NK sprint en beëindigt seizoen

HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.

17 uur geleden
Trump geeft hoge onderscheiding aan olympische ijshockeyer

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.

23 uur geleden
Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

1 dag geleden