Introverte Van de Zandschulp geniet van schijnwerpers
GRONINGEN (ANP) - Botic van de Zandschulp genoot zaterdagavond van zijn rol in de schijnwerpers. De nummer 2 van Nederland haalde in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland in de vijfde partij het beslissende punt binnen.
"Na het laatste punt was er wel sprake van opluchting dat het gelukt is. Daarna heb je zeker wel ontlading en is het geweldig dat iedereen achter je staat", zei Van de Zandschulp na zijn zege op Marc-Andrea Hüsler. "Bij 2-2 wil je het graag waarmaken, zeker in Nederland, en dat kan meer druk met zich meebrengen. Ik begon wat zenuwachtig en maakte wat fouten, maar ik kwam er steeds beter in. De steun van het publiek heeft me uiteindelijk wel geholpen. En ook dat hij misschien al een dubbel in de benen had."
Vooraf had Van de Zandschulp van Griekspoor het advies gekregen om het publiek te omarmen en te gebruiken. Dat advies had hij ter harte genomen. "Ik was nu vanaf het begin meer mezelf aan het oppeppen. En vanaf het begin van de tweede set heb ik wat meer het publiek gebruikt. Dat is niet iets wat ik vaak doe, maar er waren genoeg mensen om het wel te doen", aldus de introverte Veenendaler.
Mooiste sfeer
"Tallon vraagt al na het tweede punt om steun en dat is gaaf om te zien en ik ben daar wat anders in. Maar die studenten zitten achter je en zijn elk punt bezig met je. Het gebeurt niet vaak dat iedereen staat te springen op de tribunes. Ik moest telkens heel goed mijn best doen om Paul te verstaan." De tennissers worden in Groningen gesteund door diverse studentenverenigingen.
De afgelopen jaren haalden anderen uit het Daviscup-team het beslissende punt binnen, met regelmaat in het dubbelspel. "Dit was de eerste keer dat ik bij 2-2 moest spelen, terwijl je aan het begin begin van de dag helemaal niet weet waar je aan toe bent. Vorig jaar heb ik niet in Groningen gespeeld, dus dit voelt wel als de mooiste sfeer waarin ik ooit heb gespeeld. Hoe we het vandaag omdraaiden is ongelooflijk knap."
Goed gevoel
Van de Zandschulp kende geen daverende start van het seizoen. Hij won in januari twee wedstrijden. Over ruim een week staat voor hem het ABN AMRO Open op het programma. "Sommige spelers nemen hun goede gevoel uit de Daviscup mee naar de weken erna. Maar er zijn ook andere spelers die goed zijn in de Daviscup en in de weken erna niet goed presteren. Maar ik ga hier vandaag met een goed gevoel weg."
Oranje plaatste zich voor de groepsfase van de Daviscup Finals, in september in een nader te bepalen stad.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
4 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
17 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
19 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
20 uur geleden