Intimideren journalist krijgt zegen van Trump
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse journalist die op het New Yorkse eiland Long Island verslag wilde doen van een demonstratie om coronamaatregelen op te heffen, is daar zeer agressief bejegend. En in een tweet liet president Donald Trump zaterdag merken het eens te zijn met het agressieve optreden van de betogers. "Fake news is not essential!" (nepnieuws is niet van vitaal belang), herhaalde de president een van de slogans die de journalist te horen kreeg in het plaatsje Commack.
Kevin Vesey, de verslaggever in kwestie, zegt dat hij ondanks de manier waarop hij is geïntimideerd een objectief verslag van de bijeenkomst heeft willen maken. Te zien is hoe mensen hem uitschelden voor 'vijand van het volk', zeer dichtbij hem komen ondanks de 1,5 meterregel, en hun middelvinger naar hem opsteken.
President Trump steunde al eerder betogingen om de lockdown in verband met corona op te heffen en de economische bedrijvigheid te hervatten. Hij riep verschillende malen op tot 'bevrijding' van de staten die een lockdown kennen. Het begrip 'fake news' (nepnieuws) ligt Trump in de mond bestorven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
4 uur geleden