Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intertrust klimt op groen Damrak na overnamebod

Intertrust klimt op groen Damrak na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Intertrust werd maandag flink hoger gezet op de Amsterdamse beurs. De financieel dienstverlener is akkoord gegaan met een overnamebod van 20 euro per aandeel van het Amerikaanse trustkantoor CSC. Intertrust voerde eerder al gesprekken met investeerder CVC Capital Partners over een bod van 18 euro per aandeel, maar die gesprekken werden afgelopen week afgebroken. Het bedrijf had al laten weten door meerdere partijen te zijn benaderd voor een overname.

In de MidKap steeg Intertrust dik 6 procent tot 19,50 euro. Het overnamebod van CSC waardeert het bedrijf op 1,8 miljard euro. De interesse van investeerders in Intertrust kwam op gang nadat een ontevreden aandeelhouder in een brief had aangegeven dat het bedrijf niet goed genoeg presteert. Ook ligt de trustsector al enige tijd onder vuur van toezichthouders vanwege witwassen en belastingontwijking.

De beurzen bleven daarnaast in de greep van de opmars van de Omikron-variant. Afgelopen week lieten de aandelenmarkten flinke koersbewegingen zien door de onzekerheid over de impact van de nieuwe virusvariant op de economie, waarbij forse dalingen werden opgevolgd door een herstel.

Unibail-Rodamco-Westfield

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in het groen op 773,71 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 1012,90 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,7 procent ondanks een onverwachte forse daling van de Duitse fabrieksorders in oktober.

Sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak was winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield met een winst van 2,8 procent. Olie- en gasconcern Shell volgde met een plus van 1,6 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, sloot de rij met een min van 3,1 procent. Prosus verloor 1,2 procent door de aanhoudende koersdruk in de Chinese techsector, waarin de techinvesteerder grote belangen heeft.

Telecom Italia

In Milaan daalde Telecom Italia 5 procent. Het Franse mediaconcern Vivendi (plus 0,4 procent), grootaandeelhouder van het Italiaanse telecombedrijf, zou bereid zijn om te praten over een overname van Telecom Italia door de Italiaanse staat. Onlangs bood de Amerikaanse investeerder KKR bijna 11 miljard euro voor Telecom Italia, maar Vivendi zag daar nog niets in.

De euro was 1,1284 dollar waard, tegen 1,1309 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,4 procent in prijs tot 67,84 dollar. Brentolie kostte 2,2 procent meer op 71,44 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tesla geeft rijassistent in Europa een nieuwe naam na kritiek

DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.

30 minuten geleden
Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

3 uur geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

4 uur geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

5 uur geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

14 uur geleden
Trump: Rusland gaat diesel leveren aan VS en wereldmarkt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.

15 uur geleden
Meeste olieproductie in Golf van Mexico stilgelegd om orkaan

NEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.

16 uur geleden