Interpolis: meer ongelukken door toenemende verkeersdrukte
TILBURG (ANP) - Nederlanders verwachten de komende tijd weer vaker de weg op te gaan dan eerder tijdens de coronapandemie. Ook denkt een groot deel weer meer in de file te zullen staan. Verzekeraar Interpolis waarschuwt voor meer drukte op de weg en ongelukken.
Daarbij kijkt een van de grootste schadeverzekeraars van het land vooral naar het potentiële gevaar op de weg vanuit jongeren van 18 tot en met 24 jaar. Een derde van hen geeft volgens Interpolis aan sinds de uitbraak van de pandemie harder te zijn gaan rijden (33 procent). Ook geeft ruim een kwart van de ondervraagden uit die leeftijdsgroep aan onzekerder te zijn geworden achter het stuur.
"En in de leeftijd van 18 tot 24 jaar gebeurden al de meeste ongelukken, dus dat is voor ons zeker een doelgroep om in de gaten te houden", aldus een woordvoerder van de verzekeraar. Dat meer dan een derde van de jongeren stress ervaart als ze achter het stuur stappen, helpt volgens Interpolis ook niet mee.
Volgens Interpolis, dat opdracht gaf voor het onderzoek onder 2000 Nederlanders, gaat 40 procent de komende tijd weer meer de weg op dan voor de zomer. Dat geldt voor zowel vervoer naar werk als voor privé-uitjes. 7 procent van de deelnemers denkt volgens Interpolis tijdens het rijden deel te kunnen nemen aan videovergaderingen. "Maar het is echt niet mogelijk om te videobellen en tegelijkertijd een auto te besturen", zegt Interpolis, dat erop wijst dat bij 68 procent van de ongevallen afleiding een rol speelt.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Air France-KLM wil dat een luchtvaartverdrag tussen de Europese Unie en Qatar "per direct" wordt opgeschort. Een hoge ambtenaar die betrokken was bij de totstandkoming van de overeenkomst is onlangs ontslagen na corruptiebeschuldigingen. Daardoor zijn er ernstige zorgen of het verdrag over onbelemmerde toegang voor Qatar Airways tot de EU wel op een zuivere manier is gesloten, stelt het luchtvaartconcern samen met andere Europese maatschappijen.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend. Beleggers op Wall Street zijn onder meer in afwachting van de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand. Toen liet de Federal Reserve de rente onveranderd na de drie verlagingen op rij daarvoor. De notulen kunnen mogelijk aanwijzingen bieden voor het toekomstige beleid van de Fed.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Britse telecomconcern Vodafone verkoopt zijn belang van 50 procent in het Nederlandse VodafoneZiggo aan de Amerikaanse samenwerkingspartner Liberty Global. Met die deal is onder meer 1 miljard euro aan contanten gemoeid. VodafoneZiggo blijft als bedrijf wel bestaan, maar wordt onderdeel van de nieuw te vormen Ziggo Group. Het is de bedoeling dat dat bedrijf in 2027 naar de aandelenbeurs in Amsterdam wordt gebracht, hebben de bedrijven woensdag aangekondigd.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Door de toenemende onzekerheid in de wereldhandel moet de Europese economie het steeds meer van de binnenlandse vraag hebben als groeimotor, staat in een rapport van KPMG. Volgens het advies- en accountantskantoor zwakt de economie van de eurozone dit jaar af tot een magere 1,1 procent, van 1,5 procent vorig jaar. Voor volgend jaar wordt weer een plus van 1,5 procent voorzien.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) is onlangs doelwit geworden van een cyberaanval, die leidde tot storingen in de informatie- en boekingssystemen. Inmiddels zijn de systemen weer beschikbaar, zo liet de spoorwegmaatschappij woensdag weten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen het Internationaal Energieagentschap (IEA) te verlaten als geldschieter omdat het bureau zich te veel zou inlaten met klimaatactivisme. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd in aanloop naar een ministersvergadering van het in Parijs gevestigde IEA woensdag.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina gaat weinig merken van de Chinese importheffingen op zuivel die sinds vorige week van kracht zijn. Dat zei topman Jan Derck van Karnebeek woensdag tijdens de presentatie van de jaarcijfers. De tarieven raken een klein deel van de activiteiten van het zuivelconcern in het Aziatische land. Op babyvoeding, het belangrijkste product van het bedrijf in China, zit geen heffing.
5 uur geleden