Interpolis: meer ongelukken door toenemende verkeersdrukte
TILBURG (ANP) - Nederlanders verwachten de komende tijd weer vaker de weg op te gaan dan eerder tijdens de coronapandemie. Ook denkt een groot deel weer meer in de file te zullen staan. Verzekeraar Interpolis waarschuwt voor meer drukte op de weg en ongelukken.
Daarbij kijkt een van de grootste schadeverzekeraars van het land vooral naar het potentiële gevaar op de weg vanuit jongeren van 18 tot en met 24 jaar. Een derde van hen geeft volgens Interpolis aan sinds de uitbraak van de pandemie harder te zijn gaan rijden (33 procent). Ook geeft ruim een kwart van de ondervraagden uit die leeftijdsgroep aan onzekerder te zijn geworden achter het stuur.
"En in de leeftijd van 18 tot 24 jaar gebeurden al de meeste ongelukken, dus dat is voor ons zeker een doelgroep om in de gaten te houden", aldus een woordvoerder van de verzekeraar. Dat meer dan een derde van de jongeren stress ervaart als ze achter het stuur stappen, helpt volgens Interpolis ook niet mee.
Volgens Interpolis, dat opdracht gaf voor het onderzoek onder 2000 Nederlanders, gaat 40 procent de komende tijd weer meer de weg op dan voor de zomer. Dat geldt voor zowel vervoer naar werk als voor privé-uitjes. 7 procent van de deelnemers denkt volgens Interpolis tijdens het rijden deel te kunnen nemen aan videovergaderingen. "Maar het is echt niet mogelijk om te videobellen en tegelijkertijd een auto te besturen", zegt Interpolis, dat erop wijst dat bij 68 procent van de ongevallen afleiding een rol speelt.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
5 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
6 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
10 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
11 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
12 uur geleden