Interpolis: geschillen tussen consument en webshops verdrievoudigd
DEN HAAG (ANP) - Het aantal juridische geschillen tussen consumenten en webshops is tot nu toe dit jaar verdrievoudigd vergeleken met heel 2021, meldt Interpolis. Volgens de verzekeraar gaat het om producten die niet geleverd worden, online-oplichting of producten die niet voldoen aan de omschrijving op de website.
Consumenten maakten 1364 keer aanspraak op hun rechtsbijstandverzekering vergeleken met 454 vorig jaar. Het jaar daarvoor ging het om 335 gevallen. "Het aantal geschillen rondom webshops laat al langer een stijgende lijn zien. De toename van online-aankopen en de stijgende prijzen lijken hun weerslag te hebben op het aantal conflicten tussen consumenten en webshops", stelt Interpolis.
Volgens het bedrijf gaan consumenten door de stijgende prijzen online op zoek naar aanbiedingen en websites met goedkope producten om kosten te besparen. "Daarbij vergeten zij soms om goed te controleren hoe betrouwbaar en veilig de website is. Wees waakzaam bij het doen van online aankopen", zegt de verzekeraar.
Ook het Verbond van Verzekeraars ziet dat fraude met webwinkels de laatste jaren is toegenomen. "Door corona zijn we natuurlijk alleen maar meer gaan bestellen via webshops. Dan zie je natuurlijk dat het aantal mensen dat daar op een oneerlijke manier aan wil verdienen, ook toeneemt", zegt een woordvoerster.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
22 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
19 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
22 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
23 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
1 dag geleden