Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interpolis: forse stijging mkb-verzuimmeldingen in 2022

Interpolis: forse stijging mkb-verzuimmeldingen in 2022

TILBURG (ANP) - Het aantal verzuimmeldingen in het Nederlandse midden- en kleinbedrijf is vorig jaar sterk gestegen. Volgens cijfers van verzekeraar Interpolis gaat het om een toename van 39 procent vergeleken met 2021. Volgens Interpolis komt dat door corona, griep en het nijpende personeelstekort waardoor de werkdruk bij andere werknemers toeneemt.

Interpolis zegt het zorgwekkend te vinden dat het aantal werknemers dat langdurig uitvalt is toegenomen in 2022, zowel ten opzichte van 2021 als de jaren voor de coronapandemie. Daar is dus de hoge werkdruk door personeelstekorten de belangrijkste reden voor, zegt de verzekeraar. Interpolis stelt dat een kwart van de mkb-ondernemers zich zorgen maakt over de gezondheid van personeel.

"We blijven de zorgen van mkb’ers over het hebben en houden van voldoende personeel door het jaar heen terugzien. Als een organisatie kampt met te weinig personeel zorgt dit voor extra werkdruk bij de huidige werknemers. Hierdoor vallen op den duur werknemers uit, wat vervolgens de werkdruk bij andere werknemers nog meer opvoert", zegt René Voets, directeur Bedrijven van Interpolis, in een toelichting.

Interpolis verwacht dat de hoge werkdruk van werknemers ook dit jaar belangrijk onderwerp zal zijn. De verzekeraar adviseert ondernemers om hierover in gesprek te gaan met personeel. "Alleen op die manier kan je voldoende een vinger aan de pols houden bij werknemers en kan je op tijd kijken hoe je de werkdruk kan verdelen om langdurige uitval te voorkomen."

Meer uit Financieel

Meer vakantiehuisjes geboekt na WK-uitschakeling Oranje

DEN HAAG (ANP) - Verschillende aanbieders van vakantiehuisjes zien een toename van het aantal boekingen na de uitschakeling van Oranje op het WK voetbal. Mensen stemmen hun vakantie steeds meer af op de actualiteit en weersvoorspellingen, zegt bestuurder Robert van Veen van Natuurhuisje.

36 minuten geleden
Porsche verkoopt fors minder auto's, 911 blijft populair

STUTTGART (ANP) - Porsche heeft in de eerste helft van 2026 veel minder auto's verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Vooral in Noord-Amerika, China en in thuisland Duitsland daalde het aantal verkochte Porsches. De bekende Porsche 911 werd wel meer verkocht dan vorig jaar in deze periode.

41 minuten geleden
Europees Parlement stemt in met komst digitale euro

STRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de komst van de digitale euro. 416 Europarlementariërs stemden voor en 169 tegen. De onderhandelingen tussen het Parlement en de lidstaten kunnen nu beginnen.

1 uur geleden
NVM: prijzen stijgen verder als verkoopgolf huurhuizen afneemt

UTRECHT (ANP) - De huizenprijzen lopen verder op als er een dip komt in het aanbod doordat er minder voormalige huurhuizen te koop worden gezet, het zogeheten uitponden. Dat verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Afgelopen kwartaal werd een recordaantal bestaande woningen te koop gezet. Toch liep de gemiddelde verkoopprijs op tot een nieuwe recordhoogte van ruim 506.000 euro.

1 uur geleden
Hugo Boss adviseert aandeelhouders om overnamebod af te wijzen

METZINGEN (ANP) - Hugo Boss heeft zijn aandeelhouders geadviseerd om het overnamebod van het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group af te wijzen. Volgens de directie van het Duitse modeconcern is het huidige bod met het oog op de lange termijn te laag.

1 uur geleden
NVM: aanbod nieuwbouw sluit niet aan bij woonwensen kopers

UTRECHT (ANP) - De woningen die nieuw worden gebouwd in Nederland sluiten niet aan bij de wensen van kopers. Dat stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens de makelaarsvereniging worden er vooral appartementen gebouwd, terwijl er meer vraag is naar grondgebonden woningen.

2 uur geleden
Marktonderzoeker: minder huishoudens met tv-abonnement

ZEIST (ANP) - Het aantal Nederlandse huishoudens met een tv-abonnement is gedaald. Dat blijkt uit cijfers van marktonderzoeker Telecompaper. Er hebben 6,38 miljoen huishoudens nu een tv-abonnement, 115.000 minder dan een jaar eerder.

2 uur geleden