Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interpol heeft aanhoudingsbevel centralebankpresident Libanon

Interpol heeft aanhoudingsbevel centralebankpresident Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De internationale opsporings- en politieorganisatie Interpol heeft een aanhoudingsbevel uitgevaardigd voor president Riad Salameh van de centrale bank van Libanon. Dat meldde de regering van Libanon. De stap van Interpol komt nadat Frankrijk een arrestatiebevel voor Salameh had uitgegeven op verdenking van witwassen en verduistering ter waarde van honderden miljoenen dollars.

Interpol heeft nu een zogenoemde Red Notice gestuurd naar Libanon. Bij een Red Notice staat iemand op de lijst van Interpol voor aanhouding. De Libanese minister van Binnenlandse Zaken heeft gezegd dat de overheid tot aanhouding zal overgaan zodra justitie daarmee instemt. In verschillende Europese landen loopt een onderzoek naar Salameh. Ook in Libanon zelf wordt hij onderzocht.

Salameh wordt samen met zijn broer en een assistent beschuldigd van witwassen en verduisteren van geld van de centrale bank. Het zou gaan om een bedrag van ruim 300 miljoen dollar. Dat geld zou zijn verduisterd in de periode tussen 2002 en 2015.

De broers hebben de beschuldigingen ontkend. Salameh, die sinds 1993 gouverneur is van de bank, doet die af als een poging om hem tot zondebok te maken voor de financiƫle problemen van Libanon. Het land verkeert al enkele jaren in een diepe economische crisis.

Meer uit Financieel

Kleine plus voor Amsterdamse AEX, ASMI en ASML bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.

42 minuten geleden
Albert Heijn bezorgt vrijdag na 15.00 uur niet om hitte

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."

1 uur geleden
Olieconcern Chevron: activiteiten in Venezuela gaan door

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.

2 uur geleden
Micron schiet omhoog op Wall Street na goed ontvangen resultaten

NEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.

2 uur geleden
Tata Steel vindt opvolger voor Donald Pols

IJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.

3 uur geleden
Eneco-baas: huishoudens moeten wennen aan grillige energieprijzen

ROTTERDAM (ANP) - Huishoudens zullen voorlopig moeten wennen aan sterke fluctuaties in de energieprijzen, zoals dat de afgelopen tijd het geval was. Dat zegt Martijn Hagens, de nieuwe topman van energieleverancier Eneco, in een toelichting op de jaarcijfers. Vooral mensen met dynamische energiecontracten voelen de prijsschommelingen.

4 uur geleden
Ryanair past beleid zitplaatsen ouders met kind met tegenzin aan

DUBLIN (ANP) - Ryanair gaat zijn beleid voor gezinsplaatsen iets aanpassen, maar doet dat wel met tegenzin. De Britse mededingingsautoriteit (CMA) onderzoekt de Ierse luchtvaartmaatschappij over de verplichte kosten die ouders moeten betalen om bij hun kinderen te zitten. Volgens de luchtvaartmaatschappij is er niets mis met het huidige beleid.

5 uur geleden