Interpol heeft aanhoudingsbevel centralebankpresident Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - De internationale opsporings- en politieorganisatie Interpol heeft een aanhoudingsbevel uitgevaardigd voor president Riad Salameh van de centrale bank van Libanon. Dat meldde de regering van Libanon. De stap van Interpol komt nadat Frankrijk een arrestatiebevel voor Salameh had uitgegeven op verdenking van witwassen en verduistering ter waarde van honderden miljoenen dollars.
Interpol heeft nu een zogenoemde Red Notice gestuurd naar Libanon. Bij een Red Notice staat iemand op de lijst van Interpol voor aanhouding. De Libanese minister van Binnenlandse Zaken heeft gezegd dat de overheid tot aanhouding zal overgaan zodra justitie daarmee instemt. In verschillende Europese landen loopt een onderzoek naar Salameh. Ook in Libanon zelf wordt hij onderzocht.
Salameh wordt samen met zijn broer en een assistent beschuldigd van witwassen en verduisteren van geld van de centrale bank. Het zou gaan om een bedrag van ruim 300 miljoen dollar. Dat geld zou zijn verduisterd in de periode tussen 2002 en 2015.
De broers hebben de beschuldigingen ontkend. Salameh, die sinds 1993 gouverneur is van de bank, doet die af als een poging om hem tot zondebok te maken voor de financiƫle problemen van Libanon. Het land verkeert al enkele jaren in een diepe economische crisis.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Comcast hoorde maandag bij de grote stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse mediaconcern heeft plannen bekendgemaakt om het bedrijf op te splitsen. De telecomactiviteiten komen daarbij los te staan van de entertainmenttak. Comcast wil zijn mediadivisies NBCUniversal en Sky onderbrengen in een zelfstandig bedrijf.
13 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering wil voorkomen dat Volkswagen fabrieken in het land sluit. Dat zei een woordvoerder van de regering maandag. De autobouwer zou van plan zijn om vier Duitse fabrieken te sluiten, meldde vakblad Manager Magazin vrijdag. Ook zou de autofabrikant uit Duitsland de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Volkswagen heeft de plannen zelf nog niet naar buiten gebracht.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een vrije dag voor Ketikoti is makkelijk te regelen, maar dat werkgevers het gaan verplichten, lijkt niet waarschijnlijk. Dat zegt een woordvoerder van werkgeversvereniging AWVN. Volgens de woordvoerder hebben veel werknemers een voorkeur voor flexibiliteit in vrije dagen.
1 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Spanje verwacht dat zijn economie dit jaar harder groeit dan eerder gedacht. Het ministerie van Economische Zaken liet maandag weten een toename van 2,6 procent van het bruto binnenlands product (bbp) te voorzien. Eerder ging Madrid nog uit van 2,2 procent groei.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft een lening toegezegd van 3 miljard euro aan vliegtuigbouwer Airbus. Dat is de grootste bedrijfslening die de EIB ooit heeft goedgekeurd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz is gevaren, is afgelopen weekend teruggelopen nadat het evacuatieplan is gepauzeerd, blijkt uit data van AXSMarine. Donderdagavond heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) het begeleiden van schepen uit de Perzische Golf gestaakt na een aanval op een schip.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij verzekeraars lopen de schademeldingen op na het noodweer van afgelopen weekend, dat voor overlast zorgde in het hele land. Zaterdagavond was overal in Nederland code oranje van kracht vanwege zware onweersbuien, met op sommige plaatsen grote hagelstenen en harde wind.
4 uur geleden