Interpol heeft aanhoudingsbevel centralebankpresident Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - De internationale opsporings- en politieorganisatie Interpol heeft een aanhoudingsbevel uitgevaardigd voor president Riad Salameh van de centrale bank van Libanon. Dat meldde de regering van Libanon. De stap van Interpol komt nadat Frankrijk een arrestatiebevel voor Salameh had uitgegeven op verdenking van witwassen en verduistering ter waarde van honderden miljoenen dollars.
Interpol heeft nu een zogenoemde Red Notice gestuurd naar Libanon. Bij een Red Notice staat iemand op de lijst van Interpol voor aanhouding. De Libanese minister van Binnenlandse Zaken heeft gezegd dat de overheid tot aanhouding zal overgaan zodra justitie daarmee instemt. In verschillende Europese landen loopt een onderzoek naar Salameh. Ook in Libanon zelf wordt hij onderzocht.
Salameh wordt samen met zijn broer en een assistent beschuldigd van witwassen en verduisteren van geld van de centrale bank. Het zou gaan om een bedrag van ruim 300 miljoen dollar. Dat geld zou zijn verduisterd in de periode tussen 2002 en 2015.
De broers hebben de beschuldigingen ontkend. Salameh, die sinds 1993 gouverneur is van de bank, doet die af als een poging om hem tot zondebok te maken voor de financiële problemen van Libanon. Het land verkeert al enkele jaren in een diepe economische crisis.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan, al moesten de belangrijkste beursgraadmeters op weekbasis wel verlies incasseren. Beleggers werden op de kast gejaagd door schommelende rentes op staatsleningen en onduidelijkheid over de voortgang in het Midden-Oosten. Voor de brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq kwam hiermee een einde aan een winstreeks van drie weken, terwijl de Dow-Jones voor de tweede week op rij verlies leed.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok is met het Amerikaanse ministerie van Justitie een schikking van 400 miljoen dollar overeengekomen in een zaak over vermeende schendingen van de onlineprivacy van kinderen. Het ministerie stapte in 2024 naar de rechter omdat de filmpjesapp de privacy van kinderen niet zou hebben beschermd en illegaal gegevens van hen zou hebben verzameld, aangezien ouders niet eerst om toestemming was gevraagd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse gamesbedrijf Take-Two gaat achter hackers aan die vermeende beelden van het aankomende spel GTA VI naar buiten hebben gebracht. Het doorgaans goed ingevoerde entertainmentvakblad Variety meldt dat Take-Two naar een rechtbank in New York is gestapt om onder meer Microsoft te dwingen informatie vrij te geven om "de vermeende schenders te kunnen identificeren".
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oostenrijkse boeren krijgen in totaal 240 miljoen euro aan overheidssteun na een hete en droge zomer waarin de droogte enorme schade heeft aangericht. De regering in Wenen kondigde het steunpakket vrijdag aan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium was vrijdag de meest in het oog springende verliezer op de beurs in Amsterdam. De ontwikkelaar van bioplastic ging eerder deze week al hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft. Vrijdag leverde het bedrijf nog eens ruim 10 procent aan beurswaarde in, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters licht hoger sloten te midden van alle onrust over de rentes op de obligatiemarkten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij de importheffingen op bepaalde soorten rundergehakt verlaagt. Daarmee wil hij de prijzen voor Amerikaanse consumenten omlaagbrengen.
6 uur geledenLEIDEN (ANP/RTR) - Airbus is teruggekomen op plannen om personeel meer op kantoor te laten werken, na protesten van vakbonden. De Europese vliegtuigbouwer kreeg deze zomer in Spanje zelfs te maken met een reeks stakingen. Ook zijn er protesten geweest in Frankrijk en Groot-Brittannië.
7 uur geleden